Заходи Психологічного центру

23 березня для здобувачів заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія ОП Психологія. Практична психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти та для здобувачів хіміко-біологічного факультету Спеціальності 091 Біологія ОП Біологія. Фізична реабілітація другого (магістерського) рівня вищої освіти було проведено лекцію «Транзактний аналіз» практикуючим психологом, психотерапевтом, постійним членом української спілки ТА і Європейської асоціації ТА Войловою Надією Анатоліївною.

Надзвичайно вдячні Войловій Надії Анатоліївні за цікаву гостьову лекцію!

 
На лекції було присутні близько 50 осіб, захід проводився в рамках освітніх компонентів «Глибинна психологія» та «Соціальна та психологічна реабілітація». Викладач – професор Ковальова О.В.
На лекції Надія Анатоліївна познайомила нас більш детально з методом ТА, розповіла про його ефективність, теоретичні основи, що дало змогу сформувати більш чітке бачення у власних орієнтирах подальшого розвитку як спеціалістів. 
Лекція вдало поєднувалася з практичними вправами. Було розглянуто життєві ситуації і студенти мали змогу відчути себе в ролі дослідника методу ТА, навчитись практично розрізняти психологічні портрети особистості в теорії ТА. Такі завдання спровокували дискусію та активну взаємодію всіх учасників.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Войловій Надії Анатоліївні та Ковальовій Ользі Вікторівні за організацію даного заходу, живому знайомству з напрямком психотерапії.Такі зустрічі мають надзвичайно важливе значення для молодих спеціалістів, які саме на них отримують орієнтири подальшого професійного зростання та знайомляться з професіоналами-практиками.

  

 

 

21 березня для здобувачів заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія ОП Психологія. Практична психологія другого (магістерського) рівня та 23 березня для здобувачів хіміко-біологічного факультету спеціальності 091 Біологія ОП Біологія. Фізична реабілітація другого (магістерського) рівня було проведено практичне заняття з директоркою КЗ «Василівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3» ВМР ЗО Мостовою Тетяною Олександрівною

Щиро вдячні Мостовій Тетяні Олександрівні за змістовний та практичний гостьове практичне заняття!

Захід проводився в рамках освітніх компонентів «Глибинна психологія» та «Соціальна та психологічна реабілітація» викладач проф. Ковальова О.В.
На занятті було представлено арт-терапевтичну методику «Горщики» Вікторії Назаревич. Здобувачі апробували методику, яка довела свою ефективність при діагностиці військослужбовців перед відправленням на передові позиції. 
Впродовж плідної і цікавої роботи, Ольга Вікторівна та Тетяна Олександрівна приділяли увагу кожному учаснику, допомагаючи зрозуміти глибше дану методику та цілі її застосування. Це було надзвичайно цінно і дана методика поповнила скарбнички технік магістрів.
Колектив кафедри психології висловлює щиру вдячність Мостовій Тетяні Олександрівні та Ковальовій Ользі Вікторівні за організацію даного заходу.

  

 

21 березня 2023 року викладачами кафедри психології був проведений відкритий практикум ” ТЕМА” для здобувачів денного та заочного відділення за освітніми компонентами “Просвітницько-пропагандиська діяльність психолога” та “Арт-терапія в коучингових технологіях”.

Учасники були ознайомленні з особливостями роботи з таким психологічним інструментом як трансформаційна гра.
Під час роботи були застосовані авторські техніки та методики, які дають
можливість через проходження основних етапів життєвого шляху
проаналізувати актуальні події та стани, зануритися у власну життєву історію, отримати необхідні практичні навички для реалізації цілей.
У програмі кожен учасник мав змогу попрацювати з кількома рівнями в
цілісній структурі своєї особистості:
  • прокачати когнітивні процеси,
  • усвідомити наявні знання, когнітивний досвід (когнітивний рівень),
  • пережити певні емоції та відчуття (емоційний),
  • усвідомити свої цінності, прийняти зовнішні й внутрішні ресурси (ціннісно-мотиваційний рівень),
  • виявити ефективні та неефективні стереотипи поведінки (поведінковий),
  • побачити своє тілесне наповнення через розуміння свого власного «Я» (тілесний рівень).

 

 

20 березня для здобувачів спеціальності 053 Психологія докторка психологічних наук, професорка кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка і професорка кафедри соціальної роботи та психології Національного університету «Запорізька політехніка» Наталія Савелюк провела гостьову лекцію «Психологічні засади управління конфліктами в команді».

Щиро вдячні пані Наталії Савелюк за змістову гостьову лекцію!

На заході зібралося понад 60 учасників, були присутні і фахівці з партнерських закладів вищої освіти: Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Лекція проводилася в рамках освітніх компонентів «Конфліктологія та медіація» освітньої програми другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньої програми Психологія. Практична психологія та «Конфліктологія» освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти освітніх програм Психологія. Клінічна психологія та Психологія. Психологічне консультування.
Колектив кафедри психології висловлює щиру вдячність Тернопільському національному педагогічному університету імені Володимира Гнатюка та особисто докторці психологічних наук Наталії Савелюк. Запрошуємо до подальших зустрічей!
    

 

29 листопада в межах програми «Гість університету» в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького 29 листопада 2022 року відбулася відкрита лекція за темою: «ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В РОБОТІ З НЕМОВЛЕННЄВИМИ ДІТЬМИ»

за освітніми компонентами «Спеціальна психологія», «Клінічна психологія», «Нейропсихологія», «Технології проведення корекційно-розвиткових занять», «Психофізіологія з практикумом»
 Лектором виступила Юлія Поліщук – старший викладач кафедри педагогіка та спеціальна освіта Дніпровського національного університету, голова Громадської організації «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку»», член асоціації «Дитячих та сімейних психологів України», медичний психолог, арт-терапевт, дефектолог, логопед, педагог, ведуча освітніх вебінарів для фахівців допомогаючих професій. На лекції було продемонстровано передові практики, презентовано новітні інноваційні технології в роботі з дітьми, що мають мовленнєві порушення. Здобувачі мали змогу ознайомитися з особливостями та перевагами таких методами як мікрополяризація, високочастотна терапія, су-джок терапія, ігри з фітболом та інше. 
Зустріч спрямована на формування в здобувачів компетентностей за відповідними освітніми компонентами.
Модераторами заходу виступили – к.психол.н., доцент кафедри психології Шевченко С.В., магістр психології, старший викладач кафедри психології Варіна Г.Б.
Дякуємо Юлії Поліщук за представлення цікавого досвіду на відкритій лекції, що є свідченням її високого професійного, науково-методичного рівнів
Сподіваємося на подальші партнерські відносини та плідну співпрацю.
 Посилання на сторінки Юлії
• оо «территория развития»
• группа «конференции в территории развития»

        

 

 

 

 

17 листопада співробітники психологічного центру МДПУ – кандидат психологічних наук, доцент Шевченко С.В., магістр психології, старший викладач Варіна Г.Б.- організували і провели профорієнтаційну гру “ДЕРЕВО ПРОФЕСІЙ” на платформі Zoom

До гри долучилися здобувачі двох закладів вищої освіти: МДПУ ім. Богдана Хмельницького та Криворізького державного педагогічного університету 
Мета заходу полягала:
🔍у створенні умов для прояву творчого й інтелектуального потенціалу здобувачів;
🔍у формуванні уміння оцінювати й аналізувати предмети, якості й явища з різних точок зору;
🔍у розвитку комунікативних здібностей здобувачів
🔍у формуванні свідомого вибору майбутньої професії
Учасникам було запропоновано ігрові методики визначення їх професійних здібностей. Кожен мав змогу обрати свій варіант та прокоментувати або пояснити його. Майже всі брали активну участь в обговореннях та дискусіях, висловлювали свої думки та побажання, наводячи приклади з особистого життя

   

 

 

 

 

26.10.2022 р. від Психологічного центру університету відбувся семінар-тренінг “SELF-MANAGEMENT: вектори самозбереження та самозцілення в умовах воєнного конфлікту”,

організіторами та ведучими якої були: к. психол.н., доцент Шевченко С.В., магістр психології, ст. викладач Варіна Г.Б.

Під час тренінгу обговорювались такі питання:
📌про поняття «самоменеджмент»;
📌Як розвинути навички раціонального використання свого часу та розстановки пріоритетів;
📌Про правила постановки цілей;
📌Про усвідомлення своїх можливостей щодо досягнення мети; формування відповідальності за свої дії і рішення; підвищення компетенції щодо менеджменту часу як особистого ресурсу самозбереження

Присутні брали активну участь в дискусіях, ставили питання, які їх цікавлять, ділилися своїм досвідом та враженнями

  

 

 

 

 

19 жовтня на платформі Зум від Психологічного центру університету відбувся науково-практичний семінар “Запобігання та протидія проявам домашнього насильства”

для здобувачів вищої освіти університету, який організувала і провела кандидат психологічних наук, доцент Гузь Наталія Василівна

Метою семінару є інформування здобувачів освіти про:
📎 те що є насиллям у сім’ї
📎 як цього уникнути
📎 куди звертатися, якщо ти став свідком чи учасником домашнього насилля

Слухачі дізнались що є проявом насилля, які дії допомагають його уникнути, до яких соціалних служб необхідно звертатись, якщо стали учасником або свідком насилля у сім’ї; брали активну участь  та висловлювали свої думки в обговореннях актуальних питань.

✅Ознайомитись з інформацією щодо правової допомоги постраждалим від домашнього насильства можна за цим посиланням.

 

 

 

 

 

29.09.2022 році на платформі ZOOM викладач-стажист кафедри Психологія Братишко Тамара Ахматовна організувала і провела онлайн семінар: “Вибір завжди є: профілактика залежностей”

для здобувачв вищої освіти 1-4 курсів та кураторів академічних груп Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького

Мета семінару полягала:
🔹у пропаганді здорового способу життя, сформувати у студентів негативне ставлення до вживання психотропних речовин, які завдають великої шкоди здоров’ю людей;
🔹у вихованні почуття відповідальності за свої вчинки, уміння самооцінювати їх.

Семінар був дуже відвертим та щирим, студенти активно приймали участь у дискусіях та висловлювали свої думки

  

 

 

 

 

22 вересня керівник Психологічного центру
Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат психологічних наук, доцент Кобильник Лілія Миколаївна організувала і провела науково-практичний семінар «Психологічна підтримка: турбота про себе, колег та здобувачів в умовах військових дій»

Головною метою науково-практичного семінару є психологічна і соціально-психологічна допомога для себе та оточуючих в умовах війни

Здобувачі вищої освіти та куратори академічних груп ознайомились з інформацією щодо психологічних технік:
✔️профілактики і самодопомоги під час стресових станів як наслідок військових дій
✔️позитивні способи подолання стресового стану
✔️відновлення ресурсу після гострих емоційних станів

Пам’ятайте: стрес- це нормальна реакція на ненормальні події! Володіючи базовими техніками емоційної регуляції, Ви завжди можете допомогти собі та оточуючим!

  


Контактні данні

Керівник психологічного центру: кандидат психологічних наук, доцент Кобильнік Лілія Миколаївна

Телефон: +380 97 130 22 16

Е-mail: psychology@mspu.edu.ua