Заходи центру
20 лютого 2025 р. для здобувачів спеціальності 053 Психологія проводився майстер-клас "Підтримка особистості засобом кризового дебрифінгу" Юлії Сіденко (кандидат психологічних наук, завідувачка кафедри психології, глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, директорка Навчально-наукового центру ментального здоров‘я).






























🎓 ЗАПРОШУЄМО НА НОВУ ЦІКАВУ ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ!
📝🫂Кафедра психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує на гостьову лекцію «Взаємозв’язок фізичного та мовленнєвого розвитку в нормі та патології»!👩🏻🎓 Запрошений лектор: Поліщук Юлія Віталіївна — старша викладачка Дніпровського національного університету кафедри «Педагогіка та спеціальна освіта», голова ГО «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку», членкиня асоціації дитячих та сімейних психологів України, членкиня Української асоціації корекційних педагогів, членкиня Всеукраїнської асоціації батьків і фахівців спеціальної освіти та інклюзивного навчання, медична психологиня, арт-терапевтка, дефектологиня, логопединя, педагогиня, ведуча вебінарів, аспірантка, здобувачка ступеню магістра в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
📆📚 Зустріч відбудеться 19 листопада 2024 року, початок об 11:10 на платформі MyWebinar за посиланням https://qq.mywebinar.com/qkpt-xqrn-tmcn-fvcw
🔗‼️https://us02web.zoom.us/j/82889265567?pwd=AJ4saaQLI3jpb1uwjlG9PoLem2IETi.1
🙋🏻♀️✅ Запрошуємо до участі та активної дискусії!

👩🏼🏫💫 ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ ЦІКАВОЇ ЛЕКЦІЇ ЗА УЧАСТІ ПРОФЕСІОНАЛА-ПРАКТИКА!
🏛️📚13 листопада 2024 року викладачі та студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького мали змогу послухати цікаву лекцію на тему 👥«Безбар’єрність – це про кожного з нас»!, організованою кафедрою психології.
👩🏻🎓💐Запрошений лектор: Аніщенко Вікторія Олександрівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Пенітенціарної академії України, практичний психолог і коуч, тренер в сфері освітніх, психологічних та коучингових практик, наставник та ментор в сфері освіти дорослих ‼️📝порушила у своїй лекції дуже актуальну проблему – філософію безбар’єрності та розкрила особливості толерантного ставлення до інших, включаючи людей з особливими потребами.
💼Лекторка ознайомила із державною політикою безбар’єрності, охарактеризувала її складові, представила результати власного бачення шляхів розв’язання цієї проблеми.
🙋🏻♀️📌Вона надала поради як турбуватися про себе та тих, хто поруч, коли здається, що звичні орієнтири втрачено, людина перебуває у стресі, коли кожен жест, кожне слово, навіть тон голосу і постава впливають на відчуття людини.
👥✅Пані Вікторія розкрила правила мови та мовлення з людьми з особливими потребами, їх близькими та рідними, які слід дотримуватися кожному.
📖👏🏻Лекторка презентувала і власну монографію, у якій представлено результати її власних наробок з означеної проблеми.
💫🤝🏻Цей захід був дуже корисним для всіх учасників, оскільки сприяв розширенню уявлень про проблему безбар’єрності та прийоми толерантного поважливого ставлення до кожного!
📢 12.11.2024 відбулась важлива зустріч з психологами мобільних команд міжнародної неурядової організації Family Health International 360 (FHI 360)! 🌍💙
Ця зустріч дала нам можливість обговорити нові методи психологічної підтримки для тих, хто постраждав від війни та потребує допомоги. Психологи FHI 360 поділилися своїм досвідом роботи у кризових ситуаціях, а також практичними рекомендаціями, які ми зможемо впровадити для поліпшення психологічного стану наших громадян. 🕊
У рамках практичної сесії спеціалісти продемонстрували техніки, які вони використовують у роботі з людьми, що пережили кризові ситуації. Кожен з нас зміг відчути на собі, як працюють ці методи – від технік зниження стресу до вправ для емоційного відновлення
Дякуємо команді FHI 360 за цінний практичний досвід! 💪🌍
11 листопада 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького проходила дуже цікава лекція, на тему: «Як допомогти собі в умовах стресу. Протоколи самодопомоги ІТС». Її провела психолог Центру стресостійкості м. Києва, тренерка, експертка Israel Trauma Coalition in UA, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня ОНП Гарденотерпія Олена Шликова.
Олена поділилася власним досвідом роботи із внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення, які переживають стрес, зокрема і дітьми. Вона розкрила особливості застосування вправ і психологічних технік, яким вона навчає своїх клієнтів та протагоністів під час тренінгу. Олена ознайомила всіх присутніх і з протоколами самодопомоги від ізраїльських психологів. Під час зустрічі Олена провела низку цікавих вправ, надала поради про особливості їх використання з метою самодопомоги у ситуаціях переживання надзвичайних і стресових ситуацій.
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ЛІДЕР-АКТИВ-ГРОМАДА»18 жовтня у місті Київ відбувся психологічний тренінг «ЛІДЕР – АКТИВ – ГРОМАДА».
Захід організований ініціативною групою національних спільнот Мелітополя в рамках реалізації Проєкту Ради Європи «Надання допомоги на місцевому рівні внутрішньо переміщеним представникам національних меншин та ромів у зв’язку з конфліктом для підтримки їх активної участі у соціальному та громадському житті. ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ» за підтримки Мелітопольської міської ради, сприяння Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького та Координаційного простору допомоги «Мелітополь Саме тут. Київ».
Метою тренінгу було виявлення лідерських якостей у представників етнічних спільнот, формування та розвиток творчого мислення задля створення креативного активу у внутрішньо переміщених представників національних меншин та ромів.
Тренерами, Наталя Фалько, Наталія Гузь і Олеся Прокоф’єва було запропоновано практичні інтерактивні вправи, в процесі яких учасники:
розвинули своє уявлення про лідерські якості у представників етнічних спільнот;
усвідомили особистісний лідерський потенціал;
актуалізували важливість ролі лідерського активу у балансуванні відносин між громадою і владою;
сформували навички конструктивної взаємодії між владою, активом та етнічною спільнотою, які дають змогу кожному почуватися залученим до управлінських рішень і мати рівні права, політичні та соціальні можливості.
Наприкінці зустрічі учасники продемонстрували свої творчі проєкти у вигляді веж: «Дорога до дому», «Вежа незламності», «Коктейль переможного настрою», «З Мелітополем у серці»!
Щиро дякуємо організаторам і учасникам за продуктивну роботу!
P.S. Робимо анонс з крутого заходу на якому ми були, але згодом все розповімо в відеозвіті.
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ВІД КОНФЛІКТУ ДО ДІАЛОГУ»
















P.S. Робимо анонс з крутого заходу на якому ми були, але згодом все розповімо в відеозвіті.

4 жовтня 2024 року на платформі Гугл міт проходила дуже цікава гостьова лекція на тему: «Метод Фельденкрайза як засіб впливу на психоемоційний стан людини»
Яку провела Соха Іванна – соматичний практик в методі Фельденкрайза, клінічний психолог, громадський активіст.
Лекторка розказала про те, що метод Фельденкрайза – це фізична практика, джерелом відчуттів для якої є рухи. Вона орієнтована на сенсорні відчуття шкіри, пропріоцептивні відчуття всередині тіла, вестибулярну систему, відчуття рівноваги, руху та гравітації.
Головна мета методу – якісно відчути кожен рух. Метод працює не з м’язами, суглобами та зв’язками, а з нервовою системою. В результаті практики людина починає виконувати рухи ефективно та точно.
Пані Іванка підкреслила, що застосування цієї практики приносить адаптивний, профілактичний, терапевтичний, реабілітаційний ефект як у професійну, так і у приватну сферу буття людини та може розглядатися як один з провідних методів покращення якості життя. Вона наголосила і на можливості використання цього методу у роботі з дітьми з особливими потребами, з людьми, які мають психосоматичні розлади, психомоторні порушення, генетичні патології, сколіоз, важкі травми тощо.
Пані Іванка провела дієвий практичний майстер-клас, після якого учасники мали змогу обмінятися власними думками, відчуттями, переживаннями, які отримали під час виконання вправи.


Сьогодні, 24 вересня, відбулася дивовижно захоплююча зустріч, організована Лабораторією психологічного здоров’я Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Гостьову лекцію провів Єгор Іордек, відомий психолог з управління болем і кризовий фахівець КЛ «Феофанія», чий досвід роботи з травматичними ампутаціями та фантомним болем є вражаючим.
Тема лекції — «Фантомний біль внаслідок ампутацій від мінно-вибухових травм» — викликала особливий інтерес серед слухачів. Єгор Іордек відкрив студентам глибини менеджменту больового синдрому після ампутацій, звернувши увагу на важливість психологічної підтримки, встановлення контакту з пацієнтом та розуміння його емоційного стану. Він детально розповів про причини фантомного болю, його характеристики та різновиди, пропонуючи цінні інсайти з власної практики.
Особливу увагу було приділено неінвазійним методам допомоги, серед яких виділялися контралатеральна (метод стимуляції, при якому стимул застосовується до протилежного боку тіла відносно місця ураження або болю) та білотеральна (найбільш відома у контексті терапії EMDR, яка застосовується для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших тривожних станів) стимуляції, мозочкова стимуляція (метод нейромодуляції, який передбачає стимуляцію мозочка для впливу на різні функції центральної нервової системи) , TMS, дзеркальна терапія, терапія муляжем, флештерапія та інші техніки. Ці методи, як підкреслив лектор, допомагають пацієнтам відчути нові контури свого тіла і позбавитися від больового синдрому.
Завдяки професіоналізму Єгора Іордека, слухачі не лише отримали глибокі знання, а й надихнулися на подальший професійний розвиток. Це був неймовірно цінний досвід, що залишив незабутні враження та нові перспективи для майбутньої роботи з постраждалими.
Традиційно, ми продовжуємо запрошувати на гостьові онлайн-лекції для студентів МДПУ ім.Б.Хмельницького найкращих фахівців-практиків.
В п’ятницю 20 вересня 2024 студенти та всі охочі мали можливість долучитися до потужної лекції з практикою на тему «Психотерапія ПТСР за допомогою EMDR та Brainspotting» практикуючого клінічного психолога КЛ «Феофанія», тренера, психоаналітика УСП та травмотерапевта Павла Дими.
І, якщо EMDR – унікальний метод психотерапії, що грунтується на принципі самозцілення психіки (подібні рухи очей відбуваються у людини під час сну). Вже став відомим,
, то Brainspotting (BSP)- це доволі новий психотерапевтичний підхід, заснований на припущенні, що поле зору можна використовувати для визначення такого положення очей, яке було б пов’язане з внутрішніми нервовими та емоційними переживаннями. Студенти мали можливість почути і зрозуміти, яким чином працюють обидва методи, як їх можна творчо поєднувати. А, головне, опрацювали їх під час практичної частини безпосередньо на собі.
Отриманий досвід від практика, особливо такого, як Павло Дима, – виявився безцінним. А, враховуючи безперервність освіти психологів, тим паче клінічних, маємо надію на подальші надбання в цих методах також.
В нашому університеті вже стало доброю традицією запрошувати науковців-дослідників, фахівців-практиків з гостьовими лекціями.
Сьогодні 18.09 з лекцією на тему «Бути в ресурсі або як справлятися зі стресом» виступила Амплєєва Ольга Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології ОНУ ім. І. І. Мечникова, практичний психолог, сертифікований НЛП-тренер та НЛП- експерт, консультант з травмуючих подій. До заходу були запрошені студенти, магістранти, аспіранти, викладачі МДПУ та гості із Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж імені Олександра Довженка», Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця. Захід зібрав понад 120 осіб, які були зацікавлені темою лекції.
Лекторка детально розказала про психологічну сутність стресу, особливості реакцій людини на стрес, фізіологічні механізми, стратегії поведінки у стресі. Амплєєвою О.М. було запропоновано низку цікавих доступних вправ, націлених на відновлення адаптаційного потенціалу людини. Особливий інтерес викликала інтерактивна вправа «Кристал балансу», яка виконувалася в техніці НЛП. Після її виконання присутні обговорили свої відчуття і емоції, психічний стан, усвідомленість ресурсів та їх збагачення у вирішенні нагальних життєвих завдань, задали уточнюючі запитання лектору.
Захід пройшов досить успішно, цікаво, емоційно. Учасники отримали багато корисної інформації і були дуже вдячні Амплєєвій О. М. та організаторам.
ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ
Лабораторія психологічного здоровʼя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує стати учасниками гостьової лекції на тему:
«Психотерапія ПТСР за допомогою EMDR і Brainspotting»
Лектор: Павло Костянтинович Дима – клінічний психолог КЛ «Феофанія», тренер, психоаналітик УСП, травматерапевт.
Захід відбудеться 20 вересня 2024 року о 15:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції
Долучайтеся до неймовірно цікавої зустрічі!
7 червня 2024 року ми мали неймовірну можливість зустрітися з професіоналом-практиком в галузі психології залежної поведінки на захоплюючій гостьовій лекції «Особливості надання психологічної допомоги залежним особам: перешкоди та шляхи подолання».
Спікер Стариніна Олена, має досвід психологічної роботи у Державному закладі з надання психіатричної допомоги більше 20 років, у Реабілітаційному центрі для людей з алкогольною, наркотичною та ігровою залежностями «Крок за кроком» більше 12 років. Наразі надає психологічну допомогу у Нідерландах.
Пані Олена розкрила ключові аспекти роботи з людьми, що мають залежність. Вона детально проаналізувала перешкоди, з якими стикаються фахівці у цій сфері, і запропонувала практичні шляхи подолання цих викликів. Також слухачам стало відомо про основні види цієї діяльності та як саме проходить лікування.
Лекція була насичена цінними порадами, прикладами з власної практики та живою дискусією з учасниками. Ми дякуємо нашій гості за щедру передачу свого досвіду та знань!
Не пропустіть наші майбутні заходи, оскільки ми продовжуємо залучати експертів для надання цінної інформації та обміну професійним досвідом!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького 7 червня 2024 року о 11:10 запрошує здобувачів вищої освіти стати учасниками гостьової лекції професіонала-практика на тему: 
«Особливості надання психологічної допомоги залежним особам: перешкоди та шляхи подолання».
Спікер: Стариніна Олена. Має досвід психологічної роботи у Державному закладі з надання психіатричної допомоги більше 20 років, у Реабілітаційному центрі для людей з алкогольною, наркотичною та ігровою залежностями «Крок за кроком» більше 12 років. Наразі надає психологічну допомогу у Нідерландах.
Зустріч відбудеться на платформі ZOOM
Запрошуємо долучитися до цікавої та інформативної зустрічі!
22 травня 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, Лабораторія психології здоров’я провела на платформі ZOOM гостьову лекцію на тему “Основи нейропсихології. Секрети функціонування мозку”, яку продемонструвала Олена Земко — нейропсихолог, клінічний психолог, спеціаліст із допиту дітей в рамках слідчих дій, тренер та супервізор за програмою BOO3 mg GAP.
На лекцію були запрошені викладачі та здобувачі вищої освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, а також інших закладів вищої освіти України.
Під час лекції учасники дізнались про поняття “Нейропсихологія”, а також про історію, поняттєвий апарат, практичне значення, загадки мозку та цікаві факти.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Олені Земко за організацію даного заходу, цікаву та корисну інформацію.
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького спільно з факультетом дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженко запрошує стати учасником гостьової лекції на тему: «ВІКОВІ ДИТЯЧІ КРИЗИ».
Запрошений спікер – Баландюк Марія Григорівна
навчаючий психотерапевт в методі символдрами,
представник інституту розвитку символдрами та глибинної психології в м. Тернопіль.
член правління Асоціації розвитку глибинної психології та коучингу.
автор та ведуча курсів «Метафоричні асоціативні карти в роботі психолога», «Психотерапія зайвої ваги в психодинамічному підході», «Психотерапія перинатального та постнатального періоду», «Горе та втрата. Екзистенційні питання життя та смерті».
автор та ведуча курсу для жінок «Жіночі граблі».
травматерапевт
EMDR спеціаліст
психолог-консультант в позитивній психотерапії
казкотерапевт
психосоматолог.
Захід відбудеться 3 травня 2024 року, початок об 11:00
У віртуальному залі Zoom-конференції
Запрошуємо усіх охочих до активної участі!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького анонсує проведення гостьової лекції на тему: Особливості роботи психолога в Державній установі «Центр пробації»
Запрошений спікер – Мусієнко Наталія Юріївна, психолог 1 категорії Мелітопольського районного відділу Державної Установи “Центр пробації” у Запорізькій області.
Захід відбудеться 15 травня 2024 року, початок о 13:00
У віртуальному залі Zoom-конференції
https://us02web.zoom.us/j/3551035330?pwd=YUFEQnp5QUlvdGV6TDZDYS90WE9XQT09
Ідентифікатор конференції: 355 103 5330
Код доступу: 123123
Запрошуємо усіх охочих до активної участі!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького спільно з Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженко запрошує стати учасником гостьової лекції на тему: «Порушення психологічного розвитку дитини з позиції сенсорної інтеграції».
Запрошений спікер: Зверяка Марія Сергіївна – арт-терапевт, казкотерапевт, логопед, дефектолог. Засновник студії дитячого розвитку «Інсайт» в Україні.
Досвід роботи в Чехії в організації допомоги дітям з аутичним спектром та їх родинам.
Захід відбудеться 1 травня 2024 року, початок о 9:20
У віртуальному залі Zoom-конференції
Запрошуємо усіх охочих до активної участі!
6 квітня 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на платформі ZOOM проходила гостьова лекція на тему: «Реалізація сексуальних травм по відношенню до свого тіла та побуту».
Яку провела Павленко Тетяна Валеріївна – президент «Міжнародна асоціація психосоматики та тілесної терапії», сексолог, психосоматолог, кандидат психологічних наук, психотерапевт та тренер за Методом позитивної психотерапії, автор методу “Я-реконструкція”, автор книг щодо роботи з харчовим поведінкою, трансформаційних ігор, у тому числі “Гра про їжу”, методик консультування психосоматичних сімей, навчальний тренер з психосоматики та сексології власник Тренінгово-освітнього центру.
Під час лекції учасники дізналися багато корисної інформації щодо психосоматики і як наші звички можуть про нас казати більше ніж ми про них знаємо.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Павленко Тетяні за організацію даного заходу , цікаву та корисну інформацію.
11 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему: «Практичний досвід психіатра та психотерапевта в роботі з психотравмою».
Лектор: Грінвальд Сергій Геннадійович – кандидат медичних наук, президент Східноєвропейської асоціації гіпнотерапевтів та клінічних психологів.
Лікар: психіатр, психотерапевт, медичний психолог. Провідний викладач Professional Hypnosis Training Institute (м. Краків, Польща)
Головний лікар клініки психосоматичної медицини «dr. Greenvald», м. Харків.
Голова організаційного комітету щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання гіпнології та гіпнотерапії»
Головний редактор науково-практичного журналу «Альманах гіпнології та психології», член редакційної колегії журналу «Гіпноз у клінічній та експериментальній психології». Автор друкованих праць, у тому числі однієї моноавторської монографії. Навчає гіпнозу, випускник Харківської школи
Учасники лекції дізналися, які є напрямки у терапії травми. Також дізналися ,що таке травма та дезадаптивна поведінка
Кафедра психології висловлює подяку Гренвальду Сергію Геннадійовичу за дуже цікаву та інформаційну лекцію
26 березня 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на платформі ZOOM проходила гостьова лекція на тему “Біосугестивна терапія для корекції та лікування психосоматичних розладів”, яку провів Олександр Стражний- лікар- психіатр,психотерапевт , голова правління ГО “Інститут Біосугестивної терапії, автор методу Біосугестивної терапії.
На лекцію були запрошені викладачі та здобувачі вищої освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького,а також інших закладів вищої освіти України.
Під час лекції учасники дізнались Що являє собою метод БСТ ,Сутність методу БСТ ,Як виникають психосоматичні розлади , дізнались про Біосугестивну терапію та був проведений Біосугестивний сеанс з учасниками лекції.Слухачі мали змогу побувати на оздоровчому сеансі .
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Олександру Стражному за організацію даного заходу , цікаву та корисну інформацію.
23 березня 2024 р. для здобувачів заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія ОП Психологія. Практична психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти та для здобувачів хіміко-біологічного факультету Спеціальності 091 Біологія ОП Біологія. Фізична реабілітація другого (магістерського) рівня вищої освіти було проведено лекцію «Транзактний аналіз» практикуючим психологом, психотерапевтом, постійним членом української спілки ТА і Європейської асоціації ТА Войловою Надією Анатоліївною.
Надзвичайно вдячні Войловій Надії Анатоліївні за цікаву гостьову лекцію!


21 березня для здобувачів заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія ОП Психологія. Практична психологія другого (магістерського) рівня та 23 березня для здобувачів хіміко-біологічного факультету спеціальності 091 Біологія ОП Біологія. Фізична реабілітація другого (магістерського) рівня було проведено практичне заняття з директоркою КЗ «Василівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3» ВМР ЗО Мостовою Тетяною Олександрівною
Щиро вдячні Мостовій Тетяні Олександрівні за змістовний та практичний гостьове практичне заняття!


21 березня 2023 року викладачами кафедри психології був проведений відкритий практикум ” ТЕМА” для здобувачів денного та заочного відділення за освітніми компонентами “Просвітницько-пропагандиська діяльність психолога” та “Арт-терапія в коучингових технологіях”.
- прокачати когнітивні процеси,
- усвідомити наявні знання, когнітивний досвід (когнітивний рівень),
- пережити певні емоції та відчуття (емоційний),
- усвідомити свої цінності, прийняти зовнішні й внутрішні ресурси (ціннісно-мотиваційний рівень),
- виявити ефективні та неефективні стереотипи поведінки (поведінковий),
- побачити своє тілесне наповнення через розуміння свого власного «Я» (тілесний рівень).
20 березня для здобувачів спеціальності 053 Психологія докторка психологічних наук, професорка кафедри психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка і професорка кафедри соціальної роботи та психології Національного університету «Запорізька політехніка» Наталія Савелюк провела гостьову лекцію «Психологічні засади управління конфліктами в команді».
Щиро вдячні пані Наталії Савелюк за змістову гостьову лекцію!





29 листопада в межах програми «Гість університету» в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького 29 листопада 2022 року відбулася відкрита лекція за темою: «ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В РОБОТІ З НЕМОВЛЕННЄВИМИ ДІТЬМИ»
за освітніми компонентами «Спеціальна психологія», «Клінічна психологія», «Нейропсихологія», «Технології проведення корекційно-розвиткових занять», «Психофізіологія з практикумом»
17 листопада співробітники психологічного центру МДПУ – кандидат психологічних наук, доцент Шевченко С.В., магістр психології, старший викладач Варіна Г.Б.- організували і провели профорієнтаційну гру “ДЕРЕВО ПРОФЕСІЙ” на платформі Zoom





26.10.2022 р. від Психологічного центру університету відбувся семінар-тренінг “SELF-MANAGEMENT: вектори самозбереження та самозцілення в умовах воєнного конфлікту”,
організіторами та ведучими якої були: к. психол.н., доцент Шевченко С.В., магістр психології, ст. викладач Варіна Г.Б.
Під час тренінгу обговорювались такі питання:про поняття «самоменеджмент»;
Як розвинути навички раціонального використання свого часу та розстановки пріоритетів;
Про правила постановки цілей;
Про усвідомлення своїх можливостей щодо досягнення мети; формування відповідальності за свої дії і рішення; підвищення компетенції щодо менеджменту часу як особистого ресурсу самозбереження
Присутні брали активну участь в дискусіях, ставили питання, які їх цікавлять, ділилися своїм досвідом та враженнями
19 жовтня на платформі Зум від Психологічного центру університету відбувся науково-практичний семінар “Запобігання та протидія проявам домашнього насильства”
для здобувачів вищої освіти університету, який організувала і провела кандидат психологічних наук, доцент Гузь Наталія Василівна
Метою семінару є інформування здобувачів освіти про: те що є насиллям у сім’ї
як цього уникнути
куди звертатися, якщо ти став свідком чи учасником домашнього насилля
Слухачі дізнались що є проявом насилля, які дії допомагають його уникнути, до яких соціалних служб необхідно звертатись, якщо стали учасником або свідком насилля у сім’ї; брали активну участь та висловлювали свої думки в обговореннях актуальних питань.
Ознайомитись з інформацією щодо правової допомоги постраждалим від домашнього насильства можна за цим посиланням.
29.09.2022 році на платформі ZOOM викладач-стажист кафедри Психологія Братишко Тамара Ахматовна організувала і провела онлайн семінар: “Вибір завжди є: профілактика залежностей”
для здобувачв вищої освіти 1-4 курсів та кураторів академічних груп Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького
Мета семінару полягала:у пропаганді здорового способу життя, сформувати у студентів негативне ставлення до вживання психотропних речовин, які завдають великої шкоди здоров’ю людей;
у вихованні почуття відповідальності за свої вчинки, уміння самооцінювати їх.
Семінар був дуже відвертим та щирим, студенти активно приймали участь у дискусіях та висловлювали свої думки
22 вересня керівник Психологічного центру
Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат психологічних наук, доцент Кобильник Лілія Миколаївна організувала і провела науково-практичний семінар «Психологічна підтримка: турбота про себе, колег та здобувачів в умовах військових дій»
Головною метою науково-практичного семінару є психологічна і соціально-психологічна допомога для себе та оточуючих в умовах війни
Здобувачі вищої освіти та куратори академічних груп ознайомились з інформацією щодо психологічних технік:профілактики і самодопомоги під час стресових станів як наслідок військових дій
позитивні способи подолання стресового стану
відновлення ресурсу після гострих емоційних станів
Пам’ятайте: стрес- це нормальна реакція на ненормальні події! Володіючи базовими техніками емоційної регуляції, Ви завжди можете допомогти собі та оточуючим!
Контактні данні
Керівник психологічного центру: кандидат психологічних наук, доцент Кобильнік Лілія Миколаївна
Телефон: +380 97 130 22 16
Е-mail: psychology@mspu.edu.ua