НОВИНИ

Підвищення кваліфікації викладачів кафедри

Науково-педагогічні працівники кафедри доценти Вікторія Цибульська, Наталія Гаврилова та старший викладач Ганна Проценко пройшли підвищення кваліфікації шляхом індивідуальної форми самоосвіти, неформальної освіти, участі у науково-практичній конференції «Трансформація світу: минуле, сьогодення, майбутнє», 27.02-01.03.2025, м. Харків, Україна, інституційна форма участі на базі наукової установа СГ НТМ «Новий курс».

Досягнуті результати підвищення кваліфікації: розвиток загальних та спеціальний компетентностей з метою забезпечення якості освіти та професійного розвитку.

Загальний термін підвищення кваліфікації: 15 лютого 2025 року по 01 березня  2025 року

Обсяг: 30 годин / 1 кредит ЄКТС.

В результатами підвищення кваліфікації викладачі підготували розділ «Морально-вольова підготовка спортсменів» до колективної монографії «Динаміка та специфіка сталого розвитку суспільства».

За результатами проходження підвищення кваліфікації викладачі отримали відповідні сертифікати учасника.

20 лютого НПП кафедри спортивних дисциплін стали учасниками Форуму академічної доброчесності, організаторами якого виступили – Вінницький технічний фаховий коледж, ГО «Прогресильні» (Острівець Прогресильності ВТФК).

Мета Форуму: пошук підходів, що сприятимуть забезпеченню академічної доброчесності в освітній діяльності в сучасних умовах. Особлива увага була приділена питанням етики і відповідальності при використанні штучного інтелекту в освітньому процесі, зокрема щодо процесу запобігання плагіату та маніпуляцій в академічних текстах. Форум мав на меті обмін досвідом між експертами та освітянами, підвищення обізнаності учасників освітнього процесу із принципами академічної доброчесності для забезпечення високої якості освіти, зокрема в умовах впровадження технологій штучного інтелекту.

На Форумі спікерами були підняті надважливі для сьогодення питання:

  1. Аналіз викликів та загроз академічній доброчесності в сучасних умовах, зокрема в контексті використання штучного інтелекту в освіті.
  2. Обговорення етичних аспектів застосування штучного інтелекту в освітньому процесі, особливо щодо академічної відповідальності, доброчесності учасників освітнього процесу.
  3. Розгляд ефективних підходів до запобігання плагіату та академічних маніпуляцій, включаючи технологічні та педагогічні рішення.
  4. Обмін кращими практиками та досвідом серед освітян, науковців та експертів з академічної доброчесності, визначення шляхів удосконалення освітніх стратегій.
  5. Розвиток компетентностей учасників у сфері етики в освіті, критичного мислення, інформаційної грамотності та відповідального використання цифрових технологій.

          У процесі обговорення теоретичних питань, а також вирішення практичних завдань учасники Форуму засвоїли компетентності:

  • Загальні: критичне мислення, етична свідомість, інформаційна грамотність, цифрова компетентність, комунікаційні навички, самоосвіта та професійний розвиток.
  • Спеціальні: знання принципів академічної доброчесності, вміння запобігати та виявляти плагіат, оцінка впливу штучного інтелекту на освіту, методи забезпечення доброчесності в освітньому середовищі, розробка політик і рекомендацій.

Основою відвідування Форуму було досягнення очікуваних результатів, а саме: поглиблене розуміння сучасних викликів академічної доброчесності, сформовані етичні орієнтири використання штучного інтелекту в освіті, напрацьовані ефективні підходи до запобігання плагіату та академічних маніпуляцій, обмін досвідом між експертами та освітянами, розширення компетентностей учасників, розробка рекомендацій для освітніх закладів, підвищення обізнаності учасників освітнього процесу щодо академічної доброчесності.

Дякуємо організаторам та спікерам заходу за корисну та цікаву інформацію.

ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ

10 січня 2025 року відбулася зустріч гаранта та викладачів факультету фізичної культури, спорту та психології із стейкхолдером – директором Комунального закладу «Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з футболу «Металург» Запорізької обласної ради КЛЮЧИКОМ Сергієм Леонідовичем.
Під час зустрічі обговорювали питання удосконалення ОПП “Фізична культура і спорт” розробленою робочою групою відповідно до стандарту вищої освіти України підготовки магістра за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт».
Стейкхолдер висловив готовність сприяти практичній підготовці здобувачів вищої освіти, надавати їм можливість проходження виробничої практики та надавати базу для виконання наукових досліджень здобувачам вищої освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Жваву дискусію викликало питання забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам спортивної школи.
Зустріч виявилась цікавою та стала корисною для викладачів і для стейкхолдера.

 

Методичний семінар на тему «Фармакологічне забезпечення спортсменів високого класу»

Відповідно до плану роботи кафедри було організовано та проведено методичний семінар на тему «Фармакологічне забезпечення спортсменів високого класу», який провела доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту Гаврилова Н.В. (25 листопада 2024 р.)
Методичний семінар був присвячений сучасним підходам до фармакологічного забезпечення у спорті, зокрема для спортсменів високого рівня. Розглядалися фактори, що лімітують спортивну працездатність та фармакорекція, застосування дозволених фармакологічних засобів для оптимізації фізичної та функціональної підготовленості, відновлення організму після навантажень, попередження перевтоми та корекції біохімічних показників. Особливу увагу було приділено етико-правовим аспектам, допінг-контролю та ризикам порушення антидопінгових правил.
Метою семінару було формування у слухачів системного розуміння ролі фармакологічного забезпечення в досягненні спортивних результатів та його безпечного використання з урахуванням сучасних наукових досліджень і нормативних вимог.
Атмосфера, як завжди – на позитиві!!! Учасники – драйвові та активні, Все супер. ПРАЦЮЄМО ДАЛІ…

 

🇺🇦🎄Привітання ректора Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, кандидата психологічних наук, доцента Наталі Фалько з прийдешнім Новим 2025 Роком!

 

🇺🇦🎁 ЛОВИ СВЯТКОВІ БОНУСИ ДЛЯ ТВОГО УСПІШНОГО ВСТУПУ ДО МДПУ!

🏛️⚽ Факультет фізичної культури, спорту та психології запрошує тебе стати частиною енергійної, сучасної та амбітної спільноти! Відкрий для себе світ якісної вищої освіти та реалізуй свій потенціал у 2025 році!
🎯 Обирай свою унікальну освітню програму серед найкращих напрямів у сфері спорту, фізичного виховання та психології, та отримуй приємні святкові бонуси вже сьогодні — спеціально для вступників 2025 року!
🥳⁉️ Що входить у “бонус” для наших майбутніх вступників:
✅ Індивідуальна стратегія вступу — персональна консультація для створення найкращого плану підготовки.
✅ Особистий куратор — твій надійний помічник, який супроводжуватиме на кожному етапі до успішного вступу.
✅ Зустріч із викладачами факультету — досвідчені наставники допоможуть побудувати твій унікальний освітній шлях.
✅ Пробний НМТ онлайн — перевір свої знання у форматі реального іспиту.
🔥💫 І це ще не все, адже перші 50 зареєстрованих отримають “Персональний чек-лист абітурієнта” у подарунок!
🏅📘 Факультет фізичної культури, спорту та психології — це місце, де поєднуються здоровий спосіб життя, спортивні досягнення та наука про людський потенціал. Обирай шлях, який надихатиме тебе кожного дня!
🔗🚀 Щоб отримати цю унікальну пропозицію, заповнюй Google-форму за посиланням: https://docs.google.com/…/1aYPWI5xf6JdtbvSBCXNhVyf…/edit
🇺🇦🎓 МДПУ імені Богдана Хмельницького — це твій стартовий майданчик до великих досягнень!
✨🏋️‍♀️ Приєднуйся до факультету фізичної культури, спорту та психології — тут твої амбіції стануть реальністю!
🚀🎓 Разом створюємо нове покоління лідерів, які змінюють світ!

 

🎯🎓 НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО ЧАСУ: ВІДБУВСЯ ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ З ГЕРОЯМИ СУЧАСНОСТІ!

🇺🇦‼️ У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи в МДПУ імені Богдана Хмельницького відбувся унікальний тренінг у змішаному форматі на тему: ✈️🪖«Перспективи безпілотних літальних апаратів (БПЛА) у військовий час».
🏛️👩🏼‍🎓Подія зібрала здобувачів вищої освіти всіх факультетів та науково-педагогічних працівників, об’єднавши всіх навколо актуальної та надзвичайно важливої теми!
🔑 🙋🏼‍♂️Хто були нашими спікерами?
🔺Команда професіоналів-виробників дронів на чолі з Генералом Черешнею;
🔺 Оператори дронів, які мають безцінний практичний досвід використання БПЛА на передовій.
💡 Що дізналися учасники тренінгу?
✅ Як дрони змінюють хід сучасної війни та забезпечують перевагу на полі бою;
✅ Технічні особливості створення та управління безпілотниками, а також перспективи їхнього вдосконалення;
✅ Реальні історії з фронту, які підкреслили значення БПЛА для захисту країни та збереження життів.
🪖🇺🇦Сьогодні безпілотні літальні апарати — це технології майбутнього, які вже сьогодні змінюють військову стратегію та тактику. Такі заходи допомагають здобувачам освіти отримувати нові знання, що мають практичне значення, та відчувати свою причетність до збереження незалежності України.
📸👍🏼 Захід пройшов у теплій і водночас мотивуючій атмосфері. Учасники ставили питання, ділилися думками та навіть мали змогу побачити сучасні моделі дронів у дії!
🤝🏻👥Щиро дякуємо нашим спікерам за їхній професіоналізм, а всім учасникам за активність та небайдужість.
🇺🇦‼️Разом ми рухаємося до майбутнього, де технології допомагають захищати нашу свободу та гідність!

 

Міжнародний науковий конгрес «SPORT, OLYMPISM, HEALTH» (SOH-2024)

З 05 грудня по 07 грудня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри професор Іван Ганчар, доцент Вікторія Цибульська взяли участь в роботі 9-го Міжнародного наукового конгресу «SPORT, OLYMPISM, HEALTH» (SOH-2024) в республіці Молдова на базі Інституту фізичного виховання і спорту Молдовського державного університету (м. Кишенеу).
На конгрес викладачі підготували колективні тезя, які професор Іван Лазарович представив на секційному засіданні “Innovative technologies and the scientific and methodical fundamentals of the athletes’ contemporary training system“:
1) «Application of control over the formation of swimming skills in prize-winners of different ages and genders at the XXXVII European Aquatics Championships in Belgrade-2024, Serbia».
2) «Dynamics of swimming skills development indicators among medalists of different ages and genders at the XXXIII Olympic Games 2024, Paris, France»
3) «Observation of parameters of the dynamic state of swimming skills formation in men and women medalists at the XXXI World Aquatics Championships: Doha2024, Qatar».
Незважаючи на реалії сьогодення НЕЗЛАМНІ науковці МДПУ працюють на повну.
Бажаємо нашим викладачам подальших наукових досягнень!!!

 

Курси підвищення кваліфікації за програмою “Професійний розвиток, удосконалення загальних і професійних компетентностей фахівців у сфері фізичної культури і спорту”

Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач кафедри спортивних дисциплін Олійник Михайло Олександрович в період з 7 жовтня по 17 листопада 2024 року успішно прослухав курси підвищення кваліфікації за програмою “Професійний розвиток, удосконалення загальних і професійних компетентностей фахівців у сфері фізичної культури і спорту”. Навчальне навантаження становило 6 кредитів ЄКТС (180 годин) і розподілялося по 6 годин кожен день протягом 6 робочих тижнів. Дана професійна програма підвищення кваліфікації була розроблена із урахуванням новітніх науково-обґрунтованих підходів до організації навчання дорослих, досягнень психолого-педагогічних, соціальних та поведінкових наук, і спрямована на розвиток професійних компетентностей фахівців у сфері фізичної культури і спорту, що полягає в оновленні та вдосконаленні їхнього освітнього рівня та професійної підготовки шляхом поглиблення і розширення спеціальних знань, вмінь, необхідних для ефективного виконання ними посадових (функціональних) обов’язків з урахуванням перспектив їх професійного зростання.
Бажаємо Михайлу Олександровичу подальших успіхів не лише на викладацькій ниві, але і в тренерській діяльності, а також підкорення нових наукових висот та відзнак у майбутньому

 

Всесвітній день футболу

Щороку 10 грудня світ відзначає Всесвітній день футболу — свято, присвячене найпопулярнішій грі на планеті, яке вшановує як футболістів, так і палких шанувальників цієї захоплюючої гри.
Футбол — це більше, ніж гра. Це емоції, об’єднання та радість для мільйонів людей по всьому світу.
Саме тому, сьогодні, хочеться привітати усіх здобувачів освіти та працівників Факультету фізичної культури, спорту та психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, а також всіх причетних з цим прекрасним днем.
Нехай цей день стане нагадуванням про те, наскільки важливо підтримувати командний дух і спільні захоплення! 🌍⚽️

 

 

Гостьова лекція на тему: «Функціональна та фізична підготовленість у осіб різних морфологічних типів»

27 листопада на факультеті фізичної культури, спорту та психології відбулася унікальна подія, що об’єднала здобувачів вищої освіти та викладачів Мелітопольського державного педагогічного університету та Маріупольського державного університету. Гостьова лекція доцента Мірошніченка В’ячеслава Миколайовича на тему: «Функціональна та фізична підготовленість у осіб різних морфологічних типів» стала ексклюзивною можливістю для слухачів розширити свої уявлення про науково обґрунтовані підходи до фізичного виховання та спорту.
🔑 Що дізналися учасники лекції?
✅ Як компонентний склад маси тіла впливає на здатність до адаптації до різних видів фізичних навантажень;
✅ Основні принципи адаптації тренувального процесу для людей із різними соматотипами;
✅ Практичне застосування сучасних методик для оцінки фізичного стану і розробки індивідуальних програм підготовки;
✅ Роль фізичної активності у збереженні здоров’я та функціональних можливостей організму в умовах високих стресових навантажень.
✅ Фізкультурно-оздоровчі заняття виявляються потужним засобом для вдосконалення адаптаційних механізмів, що допомагає покращити здоров’я та підвищити якість життя.
✅ Розробка моделей фізкультурно-оздоровчих занять в залежності від особливостей функціональної та фізичної підготовленості у осіб різних морфологічних типів.
🧑🏫 Хто був нашим спікером?
Хто був нашим спікером?
🔹 Доц. Мірошніченко В’ячеслав Миколайович — кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету.
В’ячеслав Миколайович Мірошніченко — науковець, спортсмен та педагог, який поєднує в собі глибокі знання, багатий досвід і щиру відданість своїй справі.
💡 Атмосфера заходу
Захід пройшов у теплій, дружній та водночас надихаючій атмосфері. Лекція доцента В’ячеслава Миколайовича Мірошніченка стала справжнім інтелектуальним і практичним відкриттям для всіх присутніх.
Продемонстровані професіоналізм, грунтовність і доступність подачі матеріалу стали запорукою успішного заходу, залишивши в учасників незабутні враження та бажання глибше вивчати обрану тему.
Висновок
Захід ще раз довів, що фізична культура та спорт є не лише невід’ємною частиною нашого життя, але й важливим засобом підтримання здоров’я та стійкості у складних умовах. Дякуємо В’ячеславу Миколайовичу за його відданість справі, безцінний досвід та натхнення, яке він передає майбутнім професіоналам!
🤝🏻👥 Дякуємо всім учасникам! Разом ми крокуємо до нових досягнень у науці, спорті та професійному зростанні!
До нових зустрічей! Миру і добра!

 

Курс “Академічна доброчесність”

У листопаді 2024 року доцент кафедри спортивних дисциплін Гаврилова Н.В. пройшла курс від EdEra «Академічна доброчесність»!
🎓 Цей курс дав можливість дізнатися про важливість етичної поведінки у навчанні, уникнення плагіату та формування прозорої освітньої культури. Важливі питання, які висвітлювались на даному курсі це правильне використання літературних джерел, захист авторських прав та рекомендації для створення якісних наукових робіт без плагіату. Курс “Академічна доброчесність”, рекомендований тим, хто прагне бути доброчесним професіоналом!

 

 

“Академічна доброчесність: просто про складне”

У рамках проведення наукового семінару “Академічна доброчесність: просто про складне” та з метою підвищення рівня академічної культури серед здобувачів вищої освіти 22 листопада 2024 року на кафедрі спортивних дисциплін відбулася зустріч із здобувачами ОПП “Тренерська діяльність в обраному виді спорту” першого (бакалаврського) та ОПП “Фізична культура і спорт” другого (магістерського) рівнів вищої освіти.
На заході були розглянуті основні принципи академічної доброчесності, зокрема повага до інтелектуальної власності, уникнення плагіату, коректне цитування джерел та важливість самостійного виконання завдань.
Модераторами заходу виступили: завідувач кафедри, доцент Цибульська В.В. (гарант ОПП “Тренерська діяльність в обраному виді спорту), старший викладач Олійник М.О. (гарант ОПП “Фізична культура і спорт”) та старший викладач Проценко Г.О. (відповідальна особа на кафедрі з питань моніторингу та протидії академічної недоброчесності), які детально розповіли про університетські правила щодо дотримання доброчесності в навчальному процесі.
Магістри активно обговорювали питання, що стосувалися дотримання етичних стандартів у наукових дослідженнях і під час виконання дипломних робіт. Також у обговорення були наведені практичні приклади, як запобігти порушенням та уникати академічних помилок, які можуть негативно вплинути на репутацію майбутніх фахівців.
Зустріч завершилася відкритим обговоренням, де кожен учасник мав можливість поставити запитання й отримати поради щодо забезпечення доброчесного підходу до навчання.
 

 

🇺🇦🎓 ВІТАЄМО ІРИНУ ОЛІЙНИК – ПЕРЕМОЖНИЦЮ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ДЛЯ ОБДАРОВАНОЇ МОЛОДІ У ГАЛУЗІ НАУКИ!

🥳⭐Колектив Незламного МДПУ імені Богдана Хмельницького вітає доктора філософії галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка» за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт», старшого викладача кафедри спортивних дисциплін ОЛІЙНИК ІРИНУ СЕРГІЇВНУ та її наукового керівника, доцента кафедри спортивних дисциплін ЦИБУЛЬСЬКУ ВІКТОРІЮ ВІКТОРІВНУ з перемогою в обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки у 2024 році в номінації «Фізичне виховання та спорт»!
💫📚Ваші зусилля, наполегливість та відданість науковій справі не лише принесли успіх, але й стали чудовим прикладом для всіх нас!
🏆🇺🇦Бажаємо подальших здобутків на науковій ниві, нових відкриттів та ідей! Нехай кожен наступний проєкт стане ще цікавішим та вагомішим!
👏🏻❤️Пишаємось та підтримуємо на шляху до нових вершин!

 

🎯🎓 НОВІ ПЕРСПЕКТИВИ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО ЧАСУ: ВІДБУВСЯ ПРАКТИЧНИЙ ТРЕНІНГ З ГЕРОЯМИ СУЧАСНОСТІ!

🇺🇦‼️ У рамках відзначення Дня Гідності та Свободи в МДПУ імені Богдана Хмельницького відбувся унікальний тренінг у змішаному форматі на тему: ✈️🪖«Перспективи безпілотних літальних апаратів (БПЛА) у військовий час».
🏛️👩🏼‍🎓Подія зібрала здобувачів вищої освіти всіх факультетів та науково-педагогічних працівників, об’єднавши всіх навколо актуальної та надзвичайно важливої теми!
🔑 🙋🏼‍♂️Хто були нашими спікерами?
🔺Команда професіоналів-виробників дронів на чолі з Генералом Черешнею;
🔺 Оператори дронів, які мають безцінний практичний досвід використання БПЛА на передовій.
💡 Що дізналися учасники тренінгу?
✅ Як дрони змінюють хід сучасної війни та забезпечують перевагу на полі бою;
✅ Технічні особливості створення та управління безпілотниками, а також перспективи їхнього вдосконалення;
✅ Реальні історії з фронту, які підкреслили значення БПЛА для захисту країни та збереження життів.
🪖🇺🇦Сьогодні безпілотні літальні апарати — це технології майбутнього, які вже сьогодні змінюють військову стратегію та тактику. Такі заходи допомагають здобувачам освіти отримувати нові знання, що мають практичне значення, та відчувати свою причетність до збереження незалежності України.
📸👍🏼 Захід пройшов у теплій і водночас мотивуючій атмосфері. Учасники ставили питання, ділилися думками та навіть мали змогу побачити сучасні моделі дронів у дії!
🤝🏻👥Щиро дякуємо нашим спікерам за їхній професіоналізм, а всім учасникам за активність та небайдужість.
🇺🇦‼️Разом ми рухаємося до майбутнього, де технології допомагають захищати нашу свободу та гідність!

 

“Професійний розвиток, удосконалення загальних і професійних компетентностей фахівців у сфері фізичної культури і спорту”

Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач кафедри спортивних дисциплін Олійник Михайло Олександрович в період з 7 жовтня по 17 листопада 2024 року успішно прослухав курси підвищення кваліфікації за програмою “Професійний розвиток, удосконалення загальних і професійних компетентностей фахівців у сфері фізичної культури і спорту”. Навчальне навантаження становило 6 кредитів ЄКТС (180 годин) і розподілялося по 6 годин кожен день протягом 6 робочих тижнів. Дана професійна програма підвищення кваліфікації була розроблена із урахуванням новітніх науково-обґрунтованих підходів до організації навчання дорослих, досягнень психолого-педагогічних, соціальних та поведінкових наук, і спрямована на розвиток професійних компетентностей фахівців у сфері фізичної культури і спорту, що полягає в оновленні та вдосконаленні їхнього освітнього рівня та професійної підготовки шляхом поглиблення і розширення спеціальних знань, вмінь, необхідних для ефективного виконання ними посадових (функціональних) обов’язків з урахуванням перспектив їх професійного зростання.
Бажаємо Михайлу Олександровичу подальших успіхів не лише на викладацькій ниві, але і в тренерській діяльності, а також підкорення нових наукових висот та відзнак у майбутньому

 

 

🇺🇦🙋🏻‍♂️ ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ!

🏋🏼🏀Кафедра спортивних дисциплін Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує стати учасником гостьової лекції «Функціональна і фізична підготовленість у осіб різних морфологічних типів».
👨🏼‍🎓✅Запрошений лектор: Мірошніченко В’ячеслав Миколайович –
кандидат наук з фізичного виховання і спорту,
доцент кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету.
📆🔺 Зустріч відбудеться 27 листопада 2024 року, початок об 11:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції за посиланням
🏅🏛️ Долучайтеся до активного обговорення та співпраці!

 

🇺🇦🪖ЗУСТРІЧ З ГЕРОЯМИ СЬОГОДЕННЯ!

🏛️‼️Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького з нагоди Дня гідності та свободи, запрошує здобувачів освіти всіх факультетів долучитися до неймовірно цікавого та актуального практичного тренінгу ✈️🇺🇦«Перспективи БПЛА (безпілотних літальних апаратів) у військовий час»!
🔥🍒 Запрошений гість – команда виробників дронів Генерал Черешня та військові пілоти!
✅📆 Зустріч відбудеться 22 листопада 2024 року, початок о 13:00. Тренінг буде відбуватися у змішаному форматі!
✊🏻🍒 Долучайтесь до захоплюючою зустріччю з нашими захисниками!

 

8 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри спортивних дисциплін факультету фізичної культури, спорту та психології взяли участь у вебінарі «Академічна доброчесність у спортивній науці», яка проходила в онлайн-форматі на платформі Zoom. Організатором заходу виступив факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Спікерами вебінару були:
Єременко Олена– заступниця голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Доповідь: Сучасні практики розвитку культури академічної доброчесності: проблеми унормування та застосування.
Пітин Мар’ян– проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних в’язків Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського
Доповідь: Сталі виклики академічної доброчесності у спортивній науці.
Кропта Руслан– керівник комплексної наукової групи національної збірної команди України з легкої атлетики
Доповідь: Боетичні принципи наукових досліджень в галузі фізичної культури і спорту.
В заході взяли участь більше 200 учасників з різних закладів вищої освіти України та установ фізичної культури та спорту.
Вебінар пройшов у дружній атмосфері. Учасники заходу мали змогу задати питання спікерам і отримати професійні відповіді з актуальних питань з дотримання академічної доброчесності у фізичній культурі і спорті.

 

🏐🇧🇪 ПІДВОДИМО РЕЗУЛЬТАТИ ЦІКАВОГО НЕТВОРКІНГУ!

🎓🇺🇦1 листопада 2024 року кафедра теорії та методики фізичного виховання провела науково-практичний нетворкінг «Специфіка проведення тренувального заняття з волейболу в умовах волейбольного клубу «De Haan» (Бельгія)» у форматі ZOOM-відеоконференції.
✅🏛️Учасників заходу привітали:
🔺заступниця начальника управління фізичної культури та спорту Мелітопольської міської ради Запорізької області Людмила Саклінська,
🔺проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці, кандидат історичних наук, доцент Лариса Полякова,
🔺декан факультету фізичної культури, спорту та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Проценко,
🔺завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання, доктор біологічних наук, професор Тетяна Христова.
🙋🏻‍♀️📚Спікером нетворкінгу виступила справжня фахівчиня та фанатка своєї справи Проценко Дар’я Андріївна.
📝🏐В 2015 році вона почала тренуватися в Дитячо-юнацькій спортивний школі №1 міста Мелітополь, у 2020 році здобула кваліфікацію кандидат в майстри спорту України з волейболу. У2021 році дівчина була прийнята в Польський спортивний інтернат та стала гравцем команди міста Бе‌льско-Бя‌ла, з 2022 року – гравець команди HermesVolley Oostende (Бельгія). З 2024 року – гравець Volley De Haan (Бельгія) та тренер U 11 в цьому ж клубі.
👩🏻‍🎓🤝🏻До обміну думками долучились ті, хто цікавиться сучасними аспектами збереження та зміцнення фізичного та ментального здоров’я, теорії та методики фізичного виховання та специфікою дитячого та юнацького спорту в Україні та країнах Євросоюзу.
📚‼️Захід об’єднав здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників університету та стейкхолдерів.
💪🏻🏅Дар’я дуже докладно та ґрунтовно висвітлила свою історію успіху як професійного гравця волейбольного клубу та дитячого тренера. Звернула увагу на різницю тренувального процесу в дорослому та дитячому волейболі в Бельгії.
✅🇧🇪У ході активного обговорення окресленої проблеми спікер поділилися своїми поглядами щодо сучасних векторів спортивного відбору та практичної підготовки юних волейболістів, надала науково-обґрунтовану порівняльну характеристику системам підготовки молодих спортсменів в Україні, Польщі та Бельгії.
💭🙇🏼Викладачі та здобувачі вищої освіти брали активну участь в обміні думками з цих актуальних проблем, отримали відповіді на всі запитання. Година спілкування пролетіла з блискавичною швидкістю.
🥳👏🏻Загалом, зустріч була інформативною, мотиваційною та професійною. Всі учасники отримали задоволення від спілкування в дружній невимушеній атмосфері.
Дякуємо всім за участь та позитивні відгуки про захід!

Зустріч гуртка «Олімп»

31 жовтня 2024 року керівником студентського міжкафедрального наукового гуртка «Олімп» кафедри теорії та методики фізичного виховання та кафедри спортивних дисциплін, доктором філософії за спеціальністю «Фізична культура і спорт», старшим викладачем Олійник Іриною Сергіївною була проведена чергова зустріч. В ході роботи були розкриті актуальні питання, а саме: розвиток наукового мислення і аналітичних здібностей, визначення власних наукових інтересів, розширення світогляду та оволодіння науково-пізнавальною методологією.

 

✅🏀 ЗАПРОШУЄМО НА ПОТУЖНИЙ НЕТВОРКІНГ!

🏛️📚 Кафедра теорії та методики фізичного виховання МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує стати учасниками науково-практичного нетворкінгу ⛹️‍♀️🇧🇪«Специфіка проведення тренувального заняття з волейболу в умовах волейбольного клубу «De Haan» (Бельгія)»!
🙋🏻‍♀️🇺🇦Спікер нетворкінгу: Проценко Дар’я Андріївна – кандидат в майстри спорту України з ВОЛЕЙБОЛУ. В 2015 році почала тренуватися в Дитячо-юнацькій спортивний школі №1 міста Мелітополь, у 2020 році здобула кваліфікацію Кандидат в майстри спорту України з ВОЛЕЙБОЛУ. З 2021 року була прийнята в Польський спортивний інтернат та стала гравцем команди міста Бе́льско-Бя́ла, в 2022 році – гравець Команди Hermes Volley Oostende Бельгія. З 2024 року – гравець Volley De Haan Бельгія та тренер U 11 в цьому ж клубі.
📆‼️ Захід відбудеться 1 листопада 2024 року о 13:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції https://us02web.zoom.us/j/82542384374…
🎓🏀 Долучайся до цієї цікавої спортивної та освітньої події!

 

Науково-педагогічні працівники кафедри спортивних дисциплін доц. Цибульська Вікторія, доц. Гаврилова Наталія та ст. викл. Проценко Ганна підготували розділ «Іnfluence of recreational aerobics on physical development of adolescents» до колективної монографії «Реалії та стратегії розвитку України: вітчизняний та закордонний досвід» та отримали сертифікати з індивідуальної форми самоосвіти та підвищення кваліфікації, в рамках неформального навчання викладача (30 год/1 кредит ЄКТС).

 

🇺🇦🏆ОСВІТЯНИ МДПУ – ПЕРЕМОЖЦІ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ З ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

🏛️📚23-25 жовтня 2024 року у місті Києв в режимі онлайн відбулася XVI міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті». Організувала та провела виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
🧑🏻‍🎓🌍Свої досягнення на виставці представили 276 учасників – заклади освіти із різних регіонів України, а також Польщі, Литви, Румунії, Угорщини та Естонії.
💼📌Для учасників виставки провели конкурси «Лідер інновацій в освіті», «Видатні наукові досягнення в освіті» й конкурс із 15 тематичних номінацій.
📚✅Усього на конкурси було подано 272 роботи. Експертну оцінку їхньої якості проводили фахівці наукових установ – Національної академії педагогічних наук України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
👨🏼‍🏫⭐У конкурсі з тематичних номінацій наш Університет представив декілька потужних робіт, три з яких отримали найвищу відзнаку!
🇺🇦‼️ Інноваційна розробка «Створення та впровадження інноваційних проєктів для підвищення якості освіти та освітньої діяльності» була удостоєна ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ!
🙋🏼‍♀️📚Дану роботу було виконано творчим колективом під керівництвом ректора Університету, кандидата психологічних наук, доцента Фалько Наталі у складі: кандидата психологічних наук, доцента Остополець Ірини та магістра психології, старшого викладача кафедри психології Варіної Ганни.
‼️🇺🇦 Друга інноваційна розробка «Збереження фізичного та ментального здоров’я – пріоритет сучасної освітньої системи» була також удостоєна ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ!
👏🏼👥Вітаємо авторку – кандидата педагогічних наук, доцента Житнік Тетяну Сергіївну!
‼️🇺🇦 Третя інноваційна розробка «Новітні технології в освітньому процесі закладів вищої освіти» (автори – доктор філософії, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання Олійник Ірина Сергіївна та кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри спортивних дисциплін Олійник Михайло Олексійович) була удостоєна СРІБНОЮ МЕДАЛЛЮ!
🇺🇦👩🏼‍🏫Ректор університету, доцент Наталя Фалько нагороджена ПОДЯКОЮ за вагомий особистий внесок і плідну діяльність з інноваційного розвитку національної освіти і науки.
💪🏼🏆Це чергова потужна відзнака МДПУ імені Богдана Хмельницького міжнародного рівня, отримана за час повномасштабного вторгнення рф на територію України.
‼️👏🏻Ці нагороди є визнанням високої якості освіти, яку, не зважаючи на складні умови сьогодення та тимчасового переміщення, надає університет своїм здобувачам, а також професійності його викладачів.
🚀🎓Колектив незламного Університету пишається досягнутим і впевнено торує шлях до нових здобутків у навчанні, освіті і громадському житті!
🇺🇦Віват Академія!
🇺🇦Слава ЗСУ!

 

«Академічна доброчесність: шлях до забезпечення якості освіти»

24 жовтня 2024 року викладач кафедри спортивних дисциплін старший викладач Олійник Михайло Олександрович взяв участь в науково-практичному семінарі «Академічна доброчесність: шлях до забезпечення якості освіти», який проводився на базі Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України ПрАТ «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» та приурочений до Міжнародного дня академічної доброчесності.
Науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України мали змогу на семінарі обмінятись думками та практичним досвідом за такими напрямками:
  • академічна доброчесність: розвиток, дотримання та утвердження у освітньому та науковому середовищі;
  • стан імплементації Законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про освіту» у контексті розвитку культури академічної доброчесності та забезпечення якості освіти;
  • упровадження сучасних програмних рішень для розвитку академічної культури, боротьби з академічним плагіатом та забезпечення якості освіти;
  • практика впровадження етичних кодексів в українських закладах освіти;
  • критерії, правила та процедури оцінювання якості знань здобувачів освіти.
Семінар пройшов в дружній, теплій, невимушеній атмосфері. За результатами семінару всі учасники отримали відповідні сертифікати

 

24-25 жовтня 2024 року на базі Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту (м. Дніпро) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Основні напрямки розвитку фізичної культури, спорту, фізичної терапії та ерготерапії». Наш університет представляли старші викладачі кафедри спортивних дисциплін Олійник Ірина Сергіївна та Олійник Михайло Олександрович.
Науковий захід об’єднав понад 200 фахівців, науковців, тренерів, спортсменів, здобувачів вищої освіти та аспірантів, науково-педагогічних працівників як з України, так і з США, Китаю, Німеччини, Узбекистану, Фінляндії.
Представники кафедри висвітлили доповідь на тему: «Вплив психологічного клімату на результативність змагальної діяльності в волейболі» у напрямі «Теорія і методика підготовки спортсменів у спортивних іграх».
Дякуємо організаторам за можливість взяти участь у роботі конференції.

 

🇺🇦‼️МЕЛІТОПОЛЮ 240: СЛАВІМО МІСТО РАЗОМ!

🥳❤️Для кожного з нас остання неділя вересня є особливим днем. Де б ми зараз не були, всі мелітопольці відчувають особливий поклик душі, бо рідний і незламний черешневий край відзначає День міста!
🎓💫Родина МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує стати учасниками інтерактивної зустрічі до 240-річчя міста «Мелітополю – 240: славимо місто разом!»
✅Захід відбудеться 27 вересня, початок о 12:30
✅У віртуальному залі Zoom-відеоконференції
💙💛Сьогодні Мелітополь там, де його мешканці!
Згуртовані, гартовані, незламні!
🇺🇦‼️Пишаємось та славимо рідний Мелітополь!