Архів новин кафедри психології 2024-2025 н.р.

13.06.2025 р.

🇺🇦👩🏼‍🎓 СТУДЕНТСЬКІ ПРАВА ПІД ЗАХИСТОМ: В МДПУ РОЗРОБЛЕНО АЛГОРИТМ ОСКАРЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ КОНТРОЛЬНИХ ЗАХОДІВ
🏛️📚13 червня 2025 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся важливий семінар для студентських гарантів на тему «Алгоритм оскарження результатів контрольних заходів».
🇺🇦👩🏼‍🎓 Семінар провела доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва, членкиня Центру Експертизи освітніх програм МДПУ імені Богдана Хмельницького, Кожевникова А. В.
📑⭐️ Під час семінару були розглянуті ключові аспекти, що стосуються прав здобувачів вищої освіти та процедур оскарження результатів контрольних заходів, визначених у Положенні про організацію освітнього процесу в МДПУ імені Богдана Хмельницького П-08-42-53-2025 (редакція 11, оновлена 28.01.2025 року).
✅🚀 Основні моменти, обговорені на семінарі:
📌 Право на оскарження.
📌 Порядок подання заяви.
📌 Специфіка створення апеляційної комісії.
📌 Склад комісії та процес розгляду апеляційної заявки.
📌 Правила розгляду заяв та ухвалення рішень апеляційної комісії.
💻⭐️ В застосунку Padlet було створено із здобувачами алгоритм оскарження результатів контрольних заходів. Цей ресурс створений для того, щоб кожен студент міг легко знайти необхідну інформацію та ефективно захистити свої права у разі виникнення питань щодо результатів контрольних заходів.
‼️🏛️ Цей семінар надав студентським гарантам вичерпну інформацію та чіткий алгоритм дій у випадках необхідності оскарження результатів контрольних заходів, що є важливим елементом забезпечення прав здобувачів освіти.
✅🔗 Посилання на Алгоритм оскарження результатів контрольних заходів в Padlet https://padlet.com/allasunua/padlet-z3nzh6768fa85oxu
На зображенні може бути: 5 людей та текст «в МДПУ IMEHI БОГ ОГДАНА ХМЕЛЬНИцЬКОГО ពីលាះាះារវ 1923 ብግጉ3 ВИДБУВСЯ CEMIHAP для уДеНтсЬКих ГАРАНТИВ "АЛГОРИТМ ОСКаРЖення РЕЗУЛЬТАТОВ КОнтрольниХ ЗАХОДЕВ» CEMIHAP ПРОВЕЛА ДОцЕНТ КАФЕДРИ ОсВИТОЛОгЙ ТА ПЕДАГОГИКИ МИСТеЦТВА, ЧЛЕНКИНЯЦЕНТР ХПРОГРАМΜДΠУΊΜ ГАРАНТАМ ВИчЕРПНУ НФОРМАЦЮ ΤА ЧИТКИй/ ЧТКИЙАЛГОРИТМ Ди УВИПАДКАХ НЕОБХДНОСТ! ОСКАРЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТВ КОНТРОЛЬНИХ ЗАХОДИВ, ЩО E ВАЖЛИВИМ ЕЛЕМЕНТОМЗА ЗДОБУВАЧИВС ОсвитИ. Процес apasranmy POREJNAN кпици Поуднни Розгапд Appeils Ршшення Алгоритм оскарженна результатίв контроль заходив Dure рсагялд Семиназ Семиназдистудеттслхижтар yhiBepceTery Алля Каняаников доценткафедры истецти експертизи МДПУΙ Богдана, ХМель 13 ЧЕРВНЯ 2025 РОКУ bHOD»

13.06.2025 р. 

🇺🇦🥳 ВІВАТ МОЛОДИМ НАУКОВИЦЯМ МДПУ!
🎓🚀Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро, з гордістю і вдячністю ВІТАЄ НАШИХ ПЕРЕМОЖЦІВ – справжню еліту української психологічної науки, які потужно заявили про себе на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань С “Соціальні науки, журналістика та інформація”, спеціальності С4 “Психологія (Загальна та соціальна психологія)” у 2024/2025 навчальному році!
🥇💐 Диплом І ступеня – ЗОЛОТАРЬОВА НАТАЛЯ ВІКТОРІВНА – здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти, 1 курс, ОП Психологія.
✨ Її тріумф – це синтез глибоких знань, аналітичного мислення та щирого покликання допомагати іншим. Наталя впевнено продемонструвала найвищий рівень академічної підготовки, здобувши золото у психологічній олімпіаді!
🥉💐 Диплом ІІІ ступеня – МУХА ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА – здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, 3 курс, ОП Психологія.
✨ Її результат — це відображення наполегливої праці, глибоких знань і безмежної віри у власні сили. Це гідне визнання на всеукраїнському рівні!
📜💐 Грамота в номінації «За прагнення до балансу теорії й практики» – СУЛЕЙМАНОВА ЮЛІЯ ЮРІЇВНА – здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, 3 курс, ОП Психологія.
💡 Юлія продемонструвала виняткове вміння поєднувати академічні знання з практичними навичками, що особливо цінно у професії психолога!
👏🏻🇺🇦 ПОДЯКИ ВАРТІ ТІ, ХТО ВЕДЕ ДО ПЕРЕМОГИ!
👩🏻‍🎓💐 ВАРІНА ГАННА БОРИСІВНА – магістр психології, старший викладач кафедри психології.
⭐️‼️ Її високий професіоналізм, натхнення й віра в студентів стали надійним фундаментом перемоги.
👩🏼‍🎓💐ШЕВЧЕНКО СВІТЛАНА ВІТАЛІЇВНА – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології.
⭐️‼️ Завдяки її досвіду, педагогічній майстерності та щирій підтримці команда вийшла на п’єдестал слави.
🏅🥳 Цим науковим керівникам ОГОЛОШЕНА ПОДЯКА за плідну наукову й методичну підготовку переможців, безперервне менторство і стратегічне бачення розвитку студентського потенціалу!
👏🏻❤️ Ми щиро дякуємо вам за потужне представлення університету, за невтомну працю, за бажання бути кращими!
💪🏻🚀Бажаємо нових звершень, наукових проривів і життєвого балансу – так, як це і личить справжнім психологам XXI століття.
💙💛 МИ ПИШАЄМОСЯ ВАМИ!
На зображенні може бути: текст
 

04.06.2025 р. 

🏛️⭐️ КОЛЕКТИВ УНІВЕРСИТЕТУ ЩИРО ВІТАЄ ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЕСЕ ДО ДНЯ ПСИХОЛОГА!
🎓🏆 Здобувачі спеціальності С4 «Психологія» вкотре підтвердили високий рівень знань, креативності та аналітичного мислення, виборовши призові місця у Всеукраїнському конкурсі, присвяченому професійному святу психологів.
📚‼️Конкурсна тема: «Світ буде іншим. Ким я себе бачу в іншій реальності» — це не лише філософський виклик, а й глибоке занурення у внутрішній світ особистості, бачення майбутнього, нових сенсів і ролі психолога в трансформації суспільства.
🥇🥳 Диплом І ступеня виборола
🎓💐 Наталя Умерова, яка продемонструвала глибоке осмислення теми, зрілий підхід до філософії особистості та неабиякий талант у науковому викладенні думок.
🥈🥳 Диплом ІІ ступеня здобули
🎓💐Шатохін Данило та Кушнаренко Інна, які яскраво розкрили власне бачення майбутнього у психологічному дискурсі, представивши гідну наукову працю, що отримала високу оцінку журі.
👏🏻👩🏻‍🎓Ми пишаємося нашими здобувачами, які не лише навчаються, а й гідно репрезентують наш університет на всеукраїнському рівні!
🚀✅ Хай кожен крок у психології наближає вас до мрій, а ваша діяльність змінює світ на краще!
На зображенні може бути: текст
04.06.2025 р.
🇺🇦‼️ НЕЗЛАМНИЙ МДПУ ВІТАЄ ПЕРЕМОЖЦЮ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ!
🏆🥳 Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького щиро вітає Глебову Анастасію Сергіївну — студентку нашого університету, яка здобула ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ та стала переможницею ІІ туру VI Всеукраїнського конкурсу студентських наукових «Здорова дитина – здорова нація» у 2024/2025 навчальному році!
⭐️💐 Анастасія також нагороджена Почесною грамотою в номінації «За пристрасть до науки», що відзначає її особисту мотивацію, наукову ініціативу та глибоку зацікавленість у сфері збереження та розвитку дитячого здоров’я як основи здорової нації.
📚✍🏻 Її дослідницька робота вразила членів конкурсної комісії не лише високим теоретичним рівнем, а й практичною цінністю та актуальністю в умовах сучасного освітнього простору України.
👏🏻🇺🇦 Окрема подяка та велика вдячність науковому керівнику — Остополець Ірині Юріївні, кандидату психологічних наук, доценту кафедри психології МДПУ,
за надзвичайно високий рівень наукового супроводу, професіоналізм, щоденну підтримку та віру у здібності студентів. Саме завдяки такій взаємодії між студентом і викладачем формуються справжні наукові здобутки, що змінюють майбутнє!
💙💛 Ми пишаємось нашими талановитими студентами й викладачами, які щоденно доводять, що освіта і наука — це не просто слова, а потужна сила, що формує сильну, незалежну Україну.
🏛️🇺🇦 МДПУ — це не лише заклад вищої освіти, це родина, що надихає, підтримує і веде до перемог! Разом до нових вершин!
На зображенні може бути: текст

03.06.2025 р.

🇺🇦🏆НЕЗЛАМНІ В ОСВІТІ – МДПУ ШАНУЄ СВОЇХ ОСВІТЯН!
🎓🥳 Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає науково-педагогічних працівників, яких Почесною грамотою Виконавчого комітету Мелітопольської міської ради удостоєно з нагоди Дня науки!
🏆👏🏻 Це — визнання професіоналізму, відданості справі освіти, вагомого внеску у розвиток науки в регіоні й натхненної щоденної праці заради майбутнього покоління!
🖼️💐ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ ВІДЗНАЧЕНО:
🎓🇺🇦 Галь Богдана Олександровича — доцента кафедри історії та археології
🎓🇺🇦 Захарову Наталю Юріївну — завідувачку кафедри управління та адміністрування
🎓🇺🇦 Кирієнка Олександра Геннадійовича — старшого викладача кафедри теорії та методики фізичного виховання
🎓🇺🇦 Мостову Тетяну Олександрівну — старшу викладачку кафедри психології
🎓🇺🇦Нижник Тетяну Олексіївну — старшу викладачку кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи
🎓🇺🇦 Олійник Ірину Сергіївну — старшу викладачку кафедри теорії та методики фізичного виховання
🎓🇺🇦 Сидоренка Андрія Ігоровича — асистента кафедри біології та фізичної реабілітації
🎓🇺🇦 Цибульську Вікторію Вікторівну — завідувачку кафедри спортивних дисциплін
🎓🇺🇦 Цюрупу Михайла Володимировича — професора кафедри соціології та філософії
💙💛 Шановні колеги! Ваша щоденна праця формує не лише майбутнє нашого університету, а й усього регіону. Ви є взірцем натхнення, глибоких знань та справжньої наукової культури.
✊🏻🚀 Бажаємо вам нових здобутків, високих звершень, гучних наукових результатів, вдячних студентів і заслуженого визнання!
🥳‼️ ВІТАЄМО! ПИШАЄМОСЯ! РАЗОМ — ДО НОВИХ ВЕРШИН!
На зображенні може бути: текст

03.06.2025 р.

🎓⭐️ ВІТАЄМО З ВИСОКИМИ ВІДЗНАКАМИ ВІД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОДА!
🇺🇦🥳 Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає науково-педагогічних працівниць, які з нагоди Дня науки були удостоєні Подяк Запорізької обласної державної адміністрації!
‼️🎓 За вагомий особистий внесок у розвиток вищої освіти України, багаторічну сумлінну й плідну науково-педагогічну працю, професіоналізм із нагоди відзначення Дня науки ПОДЯКОЮ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ УДОСТОЄНО:
👩🏻‍🎓💐 Шевченко Світлану Віталіївну — доцентку кафедри психології;
👩🏻‍🎓💐 Маслову Аліну Вікторівну — доцентку кафедри германської філології та методики викладання германських мов;
👩🏻‍🎓💐 Тутову Ганну Федорівну — асистентку кафедри ботаніки, екології та садово-паркового господарства.
👏🏻🏆Це визнання є свідченням вашої щоденної кропіткої праці, професійної майстерності та натхненного служіння справі освіти й науки.
🥳🇺🇦 Ви — гордість нашого університету, рушійна сила науки й освіти!
На зображенні може бути: текст «Колектив Мелитопольського державного педагогίчного ун.верситету İMeHi Богдана Хмельницького 1923 ИТАС НЕЗЛАМНИХ ОСВИТЯН 3 ОТРИмАНнЯМ ПОЧЕснИХ ВИДЗНАК ЗАПОРИЗЬКОЙ ОБЛАСНОЙ ДЕРЖАВНОЙ АДМИНЕСТРАЦЙ! වඟහලරහන ПолЯНА 01:100211 WSRASNARL JAPERAENE подяка 主安性.す Dsdepiani нооерим วัง atryawdansny uhlenato ДОЛа ในเย CeitrAav BinuAtiani Ця висока в.дзнака- визнання багаторйчной ПЛίДНОЙ педагогίчой д.яльност,, вагомого особистого внеску справу п.дгОтОВКИ сококвалюфикованих фахивцив навить умовах военного стану. Це знак поваги до професпоналиэму, в. справй та непохитной в.ри майбутне нашой осв.ти й держави! 3 нАГОДи ДИЯ НАУКИ ЩЕ PA3 ДЯКУСМО ЗА BAIIIY САМОВЦДАНУ ПРАЦИО!»

03.06.2025 р.

🎓⭐️ ВІВАТ МАГІСТРАНТАМ ОНП ГАРДЕНОТЕРАПІЯ!
🇺🇦👩🏻‍🎓Щиро вітаємо з успішним завершенням Атестації та захистом магістерських робіт здобувачів ОНП Гарденотерапія Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького!
🥳⭐️ Цей знаменний день став кульмінацією двох роківнаполегливої праці, самовідданого навчання та глибокого занурення в обрану галузь знань.
📚‼️ Здобуття ступеня вищої освіти «Магістр» за спеціальностями 053 Психологія та 206 Садово-паркове господарство, за освітньо-науковою програмою «Гарденотерапія», є свідченням вашого високого інтелектуального потенціалу, здатності до системного аналізу та креативного мислення.
📖💫 Ви продемонстрували глибокі теоретичні знання та практичні навички, необхідні для успішної професійної діяльності. Цей етап відкриває нові горизонти та безліч можливостей для професійного зростання та особистісного розвитку.
🚀👏🏻 Нехай отримані знання та кваліфікація стануть міцним фундаментом для вашого майбутнього, допомагаючи вам реалізуватинайсміливіші плани та ідеї.
💙💛 Ми пишаємося вашими досягненнями та віримо, що ви станете висококваліфікованими фахівцями, які зроблять значний внесок у розвитоксуспільства!
🇺🇦💐 Бажаємо вам невичерпного натхнення, постійногопрагнення до самовдосконалення та успішного застосування ваших знань на практиці!
На зображенні може бути: 13 людей та текст

02.06.2025 р. 

🇺🇦🥳 ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!
⭐️📚З радістю повідомляємо про успішний виступ наших здобувачок у VI Всеукраїнському конкурсі наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація»!
🥇💐Глєбова Анастасія Сергіївна — Диплом І ступеня
🔹 Спеціальність: 053 Психологія
🔹 Науковий керівник: Остополець І.Ю., канд. психол. наук, доцент кафедри психології
🥉💐Тихонова Ольга Юріївна — Диплом ІІІ ступеня
🔹 Спеціальність: 014 Середня освіта (за предметнимиспеціальностями)
🔹 Науковий керівник: Кожевникова А.В., канд. пед. наук, доцент кафедри освітології та педагогіки мистецтва
👏🏻🏆Щиро дякуємо студенткам та їх науковим керівникам зависокий рівень підготовки, професіоналізм і внесок урозвиток здоров’язбережувальної освіти!
💙💛 Окрема подяка рідному Мелітопольському державному педагогічному університету імені Богдана Хмельницького за підтримку, мотивацію та створення потужного освітнього середовища, в якому народжуються справжні професіонали!
На зображенні може бути: 3 людини та текст «ίват ммолодим науковчуя МОТу! မိုး НАШ здОБУВАЧКИ ПЕРЕМОЖНИЦ VI ВСЕУКРАЙНСЬКОГО КОонкурСу НАУКОВИХ РОБТ для СТУДЕНТСЬКОЙ МОЛОД! <<ЗДОРОВА ДиТиНА -ЗДОРОВА НАЦИЯ>>! 1923 ДиПЛОМ сту пеня ЦИПЛОМΙ Usniprinaran ក 27 ТРАВНЯ 2025 2025РОКУ РОКу ZOOM ONLINÉ a 한한볶국한 rmatL. AMI Щиро BiTAEMO Глебову Анастасёю, спецпальнисть 053 Психология Диплом ступеня; Тихонову Ольгу, специальнисть 014 Середня осв.т за предметними спецальностями) Диплом ступеня! Щиро дякуено студенткам ma üx науковим керивнцкам високий рίвень п.дготовки, професйналзм i внесок y розвиток здоров яаздережувальной освити!»

27.05.2025 р.

🎓🏆УСПІХ НА ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ — ГОРДІСТЬ НАШОГО УНІВЕРСИТЕТУ!
🏛️🇺🇦15 травня 2025 року на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань С Соціальні науки, журналістика та інформація, спеціальності С4 Психологія для студентів закладів вищої освіти України!
📘⭐️Завдання для Олімпіади передбачали оцінювання знань з:
✅ Загальної психології
✅ Вікової психології
✅ Експериментальної психології
✅ Психології особистості
✅ Соціальної психології
✅ Диференційної психології
✅ Психодіагностики
✅ Психотерапії та психокорекції
✅ Клінічної психології та патопсихології.
👩🏻‍🎓‼️ В Олімпіаді прийняли участь здобувачі з усієї України, які в ході роботи виконували теоретичні завдання (тестування) та розв’язували практичні кейси.
🥳👏🏻Пишаємося нашими здобувачами, які гідно впоралися з цим та продемонстрували відмінну фахову підготовку.
📑⭐️Відповідно до наказу Донецького національного університету імені Василя Стуса від 19.03.2025 року «Про проведения II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань С Соціальні науки, журналістика та інформація спеціальності C4 Психологія (Загальна га соціальна психологія) у 2024/2025 навчальному році» та враховуючи рішення журі та оргкомітету Олімпіади
🏅💐Дипломом І ступеня нагороджено: Золотарьову Наталю Вікторівну, здобувачку другого (магістерського) рівня вищої освіти, факультету фізичної культури, спорту і психології, спеціальності С4 Психологія
🥉💐 Дипломом ІІІ ступеня нагороджено: Муху Людмилу Вікторівну, здобувачку 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, факультету фізичної культури, спорту і психології, спеціальності С4 Психологія
🏆💐Також встановлено заохочувальну відзнаку в номінації:
🚀За прагнення до балансу теоріі й практики: Сулєйманова Юлія Юріївна (3 курс С4 Психологія)
👏🏻🎓Щиро дякуємо доценту кафедри психології Шевченко Світлані Віталіївні та старшому викладачеві кафедри психології Варіній Ганні Борисівні за їхню підтримку та мотивацію здобувачів.
💙💛 Бажаємо всім учасникам подальших наукових здобутків, невичерпної енергії, віри в себе та натхнення розвивати українську психологію на найвищому рівні!
На зображенні може бути: 2 людини та текст «OE 20M4 Захоплюемось вашИми здобутками! нд ψ Virat a dience ara BITAEMO ПЕРЕМОЖЦВ Il ЕтАпУ ВСУКРАНСЬКОЙ студентськоЙ ОЛΙМПΙАДИ 3 ГАЛУЗ! ЗНАНЬ C СОЦАЛЬН НАУКИ, ЖУРНАЛИСТИКА TA ИНФОРМАЦЯ, СПЕЦАЛЬНОС C4 ПСИХОЛОГЯ щиро дякуемо доценту кафедри пСИХОЛОГЙЁ Шевченко Свитлан. BiraniiBHi старшому. викладачевй кафедри ПСИХОЛОЙЙ Вар.ний Ганни Борисвні за IXHIO пдтримку Ta мотивацию здобувач.в!»

30.05.2025 р.

⭐️🇺🇦НАШІ СТУДЕНТИ — ПЕРЕМОЖЦІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ЕСЕ «СВІТ БУДЕ ІНШИМ. КИМ Я СЕБЕ БАЧУ В НОВІЙ РЕАЛЬНОСТІ»!
🎓📆З квітня по травень 2025 року наші здобувачі активно долучилися до Всеукраїнського конкурсу есе, організованого ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.
✅🚀 Метою конкурсу було формування віри у найкраще майбутнє своєї країни, моделювання новітніх стратегій оновлення освітнього процесу у повоєнний час, а також розвиток технологій збереження, підтримки й відновлення психічного, духовного, соціального та ментального здоров’я.
🏛️⭐️На конкурс було подано понад 80 робіт з усієї України, і ми пишаємося тим, що наші студенти гідно представили університет!
🇺🇦🏆Вітаємо наших переможців! За результатами експертного оцінювання журі, наші талановиті здобувачі показали чудові результати:
👩🏼‍🎓💐 Дипломом І ступеня нагороджено: Умерову Наталію, здобувачку 1 курсу факультету фізичної культури, спорту і психології, спеціальності С4 Психологія.
👩🏼‍🎓💐 Дипломом ІІ ступеня нагороджено:
🏆Кушнаренко Інну, здобувачку 1 курсу факультету фізичної культури, спорту і психології, спеціальності С4 Психологія.
🏆Шатохіна Данила, здобувача 1 курсу спеціальності A7 Фізична культура і спорт.
⭐️🎓Крім дипломів, наші студенти отримали визнання у спеціальних номінаціях за їхні глибокі та оригінальні ідеї:
✅📚«Гуманістичне послання»: Умерова Наталія (1 курс С4 Психологія)
✅📚«Психолог майбутнього»: Кульчинська Катерина (2 курс С4 Психологія)
✅📚«Сила особистої історії»: Кушнаренко Інна (1 курс С4 Психологія)
✅📚«Філософська глибина»: Ілля (1 курс С4 Психологія)
💛💙Щиро дякуємо доценту кафедри психології Остополець Ірині Юріївні та старшому викладачеві кафедри теорії та методики фізичного виховання Кирієнку Олександру Геннадійовичу за їхню підтримку та мотивацію здобувачів до участі у конкурсі!
🥳👏🏻Вітаємо всіх переможців та бажаємо подальших успіхів! Ваші роботи демонструють глибоке розуміння сучасних викликів та віру у світле майбутнє України!
На зображенні може бути: текст «BIBAT молодим НАукоВцЯМ, BIBAT СТУдЕНТСЬКИЙ НАУЦ BITAEMO ПЕРЕМОЖЦИВ ВСЕУКРАЙНСЬКОГО КОНкУРсУ ECE «CBIT БУДЕ иншим. ким я СЕБЕ БАЧУ в НОВЙ РеаЛЬНОСТ>! Органазаторами стали дзво <<Университет менеджменту освитИ» НАПΗ Украёни. -Метою конкурсу формування CBOE моделювання вання HOBITHIX страей оновлення св.тньогО процесу: повоенний атакож збереження, тримки духовного, соцального ментального здоровя НА КОНКУРС БУЛО ПОДАНО ПОНАД 80 РОБТ УсεЙ УКРАЙНИ, ми ПИшАЕМося тим, що НАШ СТУДЕНТИ гидно пРЕДСТАВИЛИ АвилИ УНЕВЕРСИТЕТ! Бажаемо подальших ycnixie! Bawi роботи демонструють глибоке розуминня сучасних виклик.в та Bipy у св.тле майбутне Украйни!»

12.05.2025 р. 

🌍✅ НОВІ ВЕКТОРИ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ
🇺🇦🎓 10 травня 2025 року доцентка, завідувачка кафедри психології МДПУ імені Богдана Хмельницького Олеся Прокоф’єва прочитала гостьову лекцію для студентів магістратури Warwick University (Велика Британія) на тему «Становлення психотерапії в Україні!
🇬🇧👨🏼‍🎓 Ініціатором події став Craig Whisker — викладач інтегративної психотерапії та психодраматерапевт, а також організатор зустрічі. У заході також взяв участь директор магістерської програми Warwick University — Phil Goss.
🧠💡Лекція охопила ключові аспекти розвитку психотерапії в Україні, включаючи її правове регулювання, сучасні освітні підходи, сертифікацію терапевтів, а також прикладну підготовку психодраматерапевтів. У другій частині обговорювалися актуальні виклики, з якими стикаються українські психотерапевти, а також шляхи їхнього подолання в умовах війни та невизначеності.
⭐️👥Кульмінацією заходу стало міжкультурне спілкування студентів спеціальності С4 Психологія з України та їхніх британських колег, що навчаються в інтегративному напрямку.
🇺🇦🇬🇧 До обговорення активно долучились студентки Оксана Дон, Людмила Муха, Інна Навроцька, Дар’я Чудінова, британські студентки Grace Lavender, Jinny Christiansen, Emma Clout, а також випускниці Олеся Єсіна та Тетяна Мостова.
🙋🏻‍♀️🚀 Українські учасниці поділилися досвідом навчання в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, особливостями роботи психолога в умовах війни, а також розповіли про свій волонтерський внесок.
👏🏻❤️На завершення заходу доц. Прокоф’єва щиро подякувала народу Великої Британії за незмінну підтримку України та надання притулку українським біженцям. У свою чергу, британські партнери висловили щире бажання продовжувати освітню та професійну співпрацю.
💙💛Особлива подяка Євгену Топалову, синхронному перекладачу, чия високопрофесійна робота стала запорукою успішної міжнародної комунікації.
🌍✊🏻Міжнародні освітні зустрічі — це мости, які єднають людей, досвід і цінності, створюючи майбутнє без кордонів.
На зображенні може бути: 13 людей та текст «ВИДБУЛАСЬ ПОТУЖНА МЖНАРОДНА ГОСТЬОВА ЛЕКЦИЯ для СТУДЕНТИВ МАГЕСТРАТУРИ WARWICK UNIVERSITY (БРИТАНИЯ) "СТАНОВЛЕННЯ ПСИХОТЕРАПЙ в YKPAÄHI" WARWICK ЛЕКЦЮЮ ПРОЧИТАЛА ЗАВДУВАЧКА КАФЕДРИ псиХОЛОгι, ДОЦЕНТ ОЛЕСЯ ПРОКОФ'ЕВА Протягом лекцй розглядалися питання становлення психотераи. Унрайнй законодавчого порядок навчання сертификацй терапевт.в, зокрема на приклад, другий частини лекшй розглядалася проблематика, психотерапевти Укрйни, виклики рοбοтί роботипонхотералевта британськи майбутнини якой зараз працюють виришення нтегративному Лекция була органбзована Craig Whisker викладачем нтегративной сихотер Warwick University, також психодраиатералевтом. Лекцию В.дв.дав директор магстерськой програми Warwick University Phil Goss. พอด์ Taki потужни мижнароднй OCBİTHİ зустрчй змнюють професййни 3B' В'язки, сприяють обм.ну досв.дом формують фундамент для СтИЙКОЙ сп.впрацί миж фах.вцями разних краΪн!»
 

12.05.2025 р.

🇪🇺🇺🇦 ВІТАЄМО НАШИХ МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ З ДНЕМ ЄВРОПИ!

На зображенні може бути: текст «F 1田ーニク 品 --山ー 二 1923 1923 ЩИРО ΒΙΤΑΕΜΟ НАШИХ ЕВРОПЕЙСЬКИХ ΠΑΡΤΗΕΡΙΒ 3 ДНЕМ ЕВРОПИ! ЩОРОКУ 9 ТРАВНЯ, УКРАΪНА РАЗОМ 13 иШИМИ ЕВРОПЕЙсЬКИМИ ДЕРЖАВАМИ ВИДЗНАЧАЕ ДЕНЬ ЕВРОПИ! ЗАВДЯКИ НАшИМ ПАРТНерАм в ПРОЕКТАХ ЕраЗмуС+ МЕЛИТОПОЛЬСЬКИЙ дЕРЖаВнИИ ПЕДАГОГИЧНИЙ УНИВЕРСИТЕТ IMEHI БОГДАНА хМЕЛЬНицЬКОГО ТЕЖ СТАВ ЧАСТИНОЮ ВЕЛИКОЙ ЕВРОПЕЙСЬКОЙ РОДИНИ. BITAEMO НАшИх ЕВРОПЕЙСЬКИХ КОлеГ ΤΑ ДРУЗЕВ, сподиваемося НА ПОДАЛЬШУ ПЛИДНУ СПИВПРАЦЮ ЗАРАДИ Миру ΤΑ спльних ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦИННОСТЕЙ! ВИДДИЛ МИЖНАРОДНИХ ЗВ'Я3в ΤΑ ΠΡΟΕКТНОЙ дялЬНОСТ МДПу IMEHI БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО»

13.05.2025 р.
🇺🇦🏛️ 3 РОКИ РЕЛОКАЦІЇ: СИЛА НЕ В СТІНАХ, А В СЕРЦЯХ!
🕊️💔 Травень… Місяць надії і пам’яті. Саме в ці дні минає три роки, відколи наш Університет, у відповідь на повномасштабне вторгнення росії та окупацію рідного Мелітополя, за розпорядженням Міністерства освіти і науки України, став релокованим.
🇺🇦‼️ Цей вимушений, але надзвичайно важливий крок дав нам можливість не втратити себе. Ми зберегли місію, серце, дух і продовжили творити освіту та майбутнє України вже у стінах гостинної Хортицької навчально-реабілітаційної академії в Запоріжжі.
💛💙 Ми стали ще міцнішими, ще згуртованішими. Ми — родина, яка не здалася, яка тримає стрій на своєму фронті знань, культури й національної ідентичності.
🎓🇺🇦 Саме тому МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує вас долучитися до особливої події, яка збере спогади, віру й мрії в єдине серце: інтерактивна конект-студія «3 РОКИ РЕЛОКАЦІЇ НЕЗЛАМНОГО МДПУ»
📅 13 травня 2025 року
🕜 Початок о 13:30
📍 Формат — змішаний
✊🏻🇺🇦 Приєднуйтесь. Відчуйте. Розділіть з нами цей день!
На зображенні може бути: текст

6.05.2025 р. 

Здобувачі вищої освіти Мелітопольського державного педагогічного універстету ім. Богдана Хмельницького спеціальності «Гарденотерапія» завершили виробничу практику. Олена та Ірина набували навичок гідропонного вирощування зелені, а саме базиліку, в одній із приватних теплиць міста Славута.
Базилік – унікальна рослина, духмяні прянощі. Його можна виростити за 32-35 днів завдяки оптимальним умовам живлення та освітлення. В процесі роботи практиканти-гарденотерапевти засвоїли принципи підготовки розчину для гідропоніки, набули вмінь контролю рівня pH та електропровідності води, а також правила догляду за рослинами без використання ґрунту.
Важливим етапом роботи є і збір урожаю. Практиканти навчилися правильно зрізати базилік, пакувати його для зберігання в холодильних камерах, що дозволяє більш тривалий час використовувати його свіжим.
Окремо варто зазначити набуття навичок приготування соусу песто. Адже тепер Олена та Ірина вміють самостійно готувати цей ароматний соус, який робить страви яскравішими та смачнішими. Це відкриває нові можливості для кулінарних експериментів і стане в пригоді для домашнього приготування страв для своєї родини.
Виробнича практика проходила дуже цікаво, корисно і змістовно. Здобувачі набули професійно необхідних вмінь і навичок, які зможуть використовувати як у подальшому навчанні, так і в практичній діяльності.
 
 
 

6.05.2025 р.

Студенти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького мали унікальну можливість розширити свій професійний кругозір, набути важливих компетенцій, прослухавши змістовну гостьову лекцію кандидатки сільськогосподарських наук, доцентки кафедри лісових культур, меліорацій та садово-паркового господарства Державного біотехнологічного університету Світлани Іванівни Познякової.
Онлайн-лекція, що відбулася 30 квітня, була присвячена надзвичайно актуальній темі: «Садотерапія як зцілення душі і тіла». Світлана Іванівна майстерно розкрила глибокий вплив природи на психоемоційний та фізичний стан людини, провівши короткий екскурс в історію розвитку садотерапії та ознайомивши слухачів з її ключовими етапами.
Особливу увагу було приділено сутності створення терапевтичних садів та їх різновидам, зокрема інклюзивним і реабілітаційним. Спікерка детально проаналізувала принципи проєктування таких просторів, акцентуючи на важливості функціонального зонування, включаючи зони соціальної інтеграції та усамітнення. Не залишилося поза увагою й значення безперервного цвітіння та сенсорних елементів саду, таких як аромати та кольори рослин. Для поглибленого вивчення теми Світлана Іванівна надала огляд сучасних літературних джерел.
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького висловлює щиру вдячність Світлані Іванівні за її високий професіоналізм, невичерпний ентузіазм та готовність ділитися цінними знаннями з майбутніми фахівцями. Її лекція стала не лише джерелом важливої інформації, а й потужним мотиваційним імпульсом для подальшого професійного зростання студентів.
Ми високо цінуємо вагомий внесок Світлани Іванівни у формування професійно важливих компетенцій наших студентів та сподіваємося на плідну подальшу співпрацю й реалізацію спільних освітніх та наукових ініціатив на благо вітчизняної науки та практики. Щиро дякуємо за натхнення та укріплення віри у дієвість та актуальність садотерапії як ефективної технології зцілення душі й тіла!
 
 
 
 
 
 
🇪🇺🇺🇦 ВІТАЄМО НАШИХ МІЖНАРОДНИХ ПАРТНЕРІВ З ДНЕМ ЄВРОПИ!
 
🎓📢 СТАНЬ ВПЕВНЕНИМ СПІКЕРОМ РАЗОМ З «ORDO AMORIS»!

🇺🇦🧠З нагоди Всеукраїнського дня науки кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького щиро запрошує на відкрите засідання психологічного наукового гуртка «Ordo Amoris»!

🗓 Коли: 13 травня
🕐 Час: 13:00
📍 Формат: Воркшоп з елементами інтерактиву «Впевнений спікер»

🧩 У програмі заходу:
🗣 Практичні інструменти для впевнених публічних виступів
📈 Розвиток навичок риторики, самопрезентації та сторітеллінгу
💡 Можливість поставити запитання експертці та отримати професійні поради

🏛️🤝🏻Захід проходитиме у співпраці зі студентами:
🔹 Івано-Франківського ННЮІ Національного університету «Одеська юридична академія»
🔹 Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП»
🔹 Глухівського НПУ ім. О. Довженка
👩🏻‍🎓⭐️ Експертка зустрічі:
Наталія Середа – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами НТУ «ХПІ», тренер з ораторської майстерності, сертифікований коуч (The Academy of Executive Coaching), авторка тренінгів: «Риторика для лідерів», «Майстерність публічних виступів», «Мистецтво сторітеллінгу» та ін.

✨ Долучайся! Розвивай навички впевненої комунікації разом із професіоналами!
 
🇺🇦🎓 ПИШАЄМОСЬ НАШИМИ МОЛОДИМИ НАУКОВЦЯМИ!

🥳📚 Колектив незламного МДПУ імені Богдана Хмельницького щиро вітає переможців ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
зі спеціальності С4 «Психологія» у 2024–2025 навчальному році!

🗓🏛️ ІІ етап конкурсу відбувся 29 квітня 2025 року на базі Донецького національного університеті імені Василя Стуса.

🏆🇺🇦 Почесну перемогу в номінації «Оригінальність теми» здобула наукова робота під шифром «РеноБаланс».
👩🏻‍🎓💐 Автор – Тимко Мар’яна, здобувачка ІІ курсу факультету фізичної культури, спорту та психології, спеціальність С4 «Психологія», ОП «Психологія. Клінічна психологія».
🏆🇺🇦 Диплом ІІ ступеня отримала наукова робота під шифром «ВПО Потенціал».
👩🏻‍🎓💐 Автор – Маслова Марія, здобувачка ІІ курсу факультету суспільно-гуманітарних наук та права, спеціальність 014.021 Середня освіта (Англійська мова і література), ОП «Англійська мова та зарубіжна література. Психологія».

🏆🇺🇦 Диплом ІІІ ступеня виборола наукова робота під шифром «Прокрастинація».
👩🏻‍🎓💐 Автор – Юдаєва Поліна, здобувачка ІІ курсу факультету фізичної культури, спорту та психології, спеціальність С4 «Психологія», ОП «Психологія. Клінічна психологія».

👩🏼‍🏫👏🏻 Науковий керівник усіх робіт – старший викладач кафедри психології Варіна Ганна Борисівна!

💛💙 Ми щиро пишаємося досягненнями наших студентів та їхнього наукового керівника! Наполеглива праця, креативність і відданість справі дали змогу гідно представити наш університет на всеукраїнському рівні.

💫🥳Бажаємо нових здобутків, натхнення й успішного втілення наукових ідей у майбутньому! 
 
 
 
 
🎓СЛАВА НАУЦІ! ВІТАЄМО З ДОКТОРСЬКИМ СТУПЕНЕМ НАШУ НЕЗЛАМНУ РЕКТОРКУ НАТАЛЮ ФАЛЬКО!
🌸🏛️ У цей світлий весняний день з глибокою гордістю та захопленням весь багатотисячний науково-педагогічний та студентський колективи МДПУ імені Богдана Хмельницкого щиро вітає надзвичайну ректорку — Наталю Миколаївну Фалько — з отриманням наукового ступеня доктора психологічних наук за спеціальністю 19.00.05 – Соціальна психологія; Психологія соціальної роботи! Диплом доктора наук виданий згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 24 квітня 2025 року № 621!
📚🎓 Захист докторської дисертації на тему «Соціально-психологічні основи гармонізації життєвого простору молоді в умовах соціогенних викликів», який відбувся 5 квітня 2025 року в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, став кульмінацією великого професійного та життєвого шляху, сповненого праці, віри, рішучості та мудрості.
🥳🚀Ваше наукове досягнення — це потужний внесок у розвиток української психологічної науки, відповідь на виклики сьогодення та нові орієнтири для молоді. Ви — приклад справжньої сили, жіночої величі, гуманізму та глибокого мислення.
💐🇺🇦 Бажаємо, аби новий науковий статус відкрив перед Вами ще ширші обрії! Хай і надалі Ваші ідеї змінюють світ на краще, надихають колег, студентів і всю наукову спільноту!
💙💛 Ви — не просто доктор наук. Ви — символ епохи, рушій змін і наша велика гордість!
 
🇺🇦🏆 НЕЗЛАМНІ ПЕРЕМОЖЦІ НАУКОВОГО ФРОНТУ!

🏛️⭐️ Колектив незламного Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро ВІТАЄ студентку другого (магістерського) рівня спеціальності «Психологія»
🌺👩🏻‍🎓Еліну Ельшанівну Нагієву
з блискучою перемогою — І місцем у Міжнародному конкурсі психологів “Психологія освіти”, організованому Міжнародним інноваційним центром “Perspektiva Plus” (Вільнюс, Литва)!

📘‼️Робота на тему «Казкотерапія як метод стабілізації психоемоційного стану жінок, змушених емігрувати в результаті військових конфліктів» (на прикладі здобувачок освіти) отримала визнання в номінації «Методична розробка», що є свідченням високого професіоналізму, наукової зрілості та глибокої емпатії до актуальних викликів сучасності.

💐🥳Висловлюємо глибоку вдячність кандидату психологічних наук, доценту кафедри психології
Світлані Віталіївні Шевченко
за плідну наукову співпрацю, професійний супровід учасників, організацію підготовки призерів та переможців міжнародного конкурсу.

💼👏🏻Саме завдяки таким фаховим, мудрим і турботливим наставникам українська наука впевнено крокує вперед, попри всі труднощі.

💙💛Бажаємо нових звершень, натхнення й міжнародного визнання!

🇺🇦‼️Нехай ваші перемоги слугують джерелом віри, сили та професійного зростання для всієї освітянської спільноти України!
 
 
🌿🌍СИЛА САДУ: ГАРДЕНОТЕРАПІЯ ЯК МІСТ МІЖ ПРИРОДОЮ І ПСИХІЧНИМ ЗДОРОВ’ЯМ
🌱🏛️2 травня 2025 року кафедра психології перетворилася на осередок інновацій і міжнародного обміну досвідом — тут відбулася надихаюча гостьова лекція на тему «Therapeutic Horticulture and Mental Health (Терапевтичне садівництво та психічне здоров’я)», яку провели всесвітньо визнані експерти у сфері гарденотерапії.
Спікерами заходу стали:
🎓🇩🇪Андреас Ніпель — президент Міжнародного товариства садової терапії (IGGT), редактор журналу «Green Care», керівник садової терапії в клініці Helios у Гаттінгені (Німеччина), співавтор провідного німецького посібника з гарденотерапії. Його багаторічна практика — це доказ ефективності саду як інструменту для зцілення.
🎓🇦🇹Надя Лобнер — гарденотерапевт, педагог, природничий тренер з Австрії, яка поєднує роботу з природою та гуманістичний підхід у психології.
👥🇺🇦Лекція зібрала понад 50 учасників — серед них викладачі, науковці, студенти спеціальності С4 Психологія, а також магістранти ОНП «Гарденотерапія», які активно долучилися до обговорення.
🧠 У центрі уваги були:
✅Міждисциплінарні основи гарденотерапії як мосту між психологією, екотерапією та реабілітаційними практиками;
✅Принципи базового підходу до терапевтичного садівництва;
✅Унікальний практичний досвід Німеччини та Австрії, який може бути адаптований до українських реалій.
🧩📚Лекція переросла у справжній діалог — живий, глибокий і надихаючий, що доводить: інтерес до гарденотерапії зростає, а її потенціал у сфері ментального здоров’я — надзвичайно потужний.
✊🏻💐Кафедра психології щиро дякує нашим високошанованим спікерам, професійному перекладачу Євгенію Топалову, а також усім гостям, які створили атмосферу натхнення й відкритості до нового.
🌿 🇺🇦Сад — це не просто простір, це терапевтичне середовище, де народжується зцілення. Гостьова лекція засвідчила: гарденотерапія стає не лише інструментом психології майбутнього, а й невід’ємною частиною гуманного підходу до здоров’я людини. Україна готова до зростання в цій сфері — і ми вже на цьому шляху.
 
🏆🇺🇦 ГОРДІСТЬ УНІВЕРСИТЕТУ! СТУДЕНТКИ МДПУ – ПЕРЕМОЖНИЦІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ПСИХОЛОГІВ!
⭐️🏛️Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає наших талановитих студенток із блискучою перемогою в Міжнародному конкурсі психологів “Психологія освіти”, який проходив за підтримки International Innovative Center “Perspektiva Plus” (м. Вільнюс, Литва)!
🏆🥳 1 місце у номінації “Методична розробка” вибороли:
🙋🏻‍♀️⭐️Маслова Марія Михайлівна
студентка ІІ курсу, факультет суспільно-гуманітарних наук та права
📚🧩Тема роботи: Психологічні засади розвитку лідерського та адаптаційного потенціалу внутрішньо переміщених здобувачів вищої освіти в умовах війни та післявоєнної відбудови.
🙋🏻‍♀️⭐️Муха Людмила Вікторівна
студентка ІІІ курсу, факультет фізичної культури, спорту та психології
📚🧩Тема роботи: Впровадження інноваційних здоров’язбережувальних технологій у процес психолого-педагогічного супроводу дітей з розладами аутистичного спектру.
🙋🏻‍♀️⭐️ Юдаєва Поліна Олегівна
студентка ІІ курсу, факультет фізичної культури, спорту та психології
📚🧩 Тема роботи: Психологічні особливості подолання прокрастинації у студентському середовищі.
👩🏻‍🎓✅ Усі конкурсні роботи були підготовлені під чуйним науковим керівництвом Варіної Ганни Борисівни — старшого викладача кафедри психології, заступника декана з наукової та міжнародної діяльності факультету фізичної культури, спорту та психології.
‼️💐 Її високий професіоналізм, невтомна підтримка та глибоке наставництво стали фундаментом успіху наших студенток. Щира подяка Вам за відданість справі, віру в потенціал молоді та натхнення, яке Ви даруєте кожному своєму вихованцю!
🚀🇺🇦 Перемога наших здобувачок — це яскравий доказ того, що в умовах викликів сьогодення українська освіта формує нове покоління сильних, амбітних і глибоко гуманних фахівців.
💙💛 Щиро бажаємо дівчатам вам подальших наукових звершень, невичерпної енергії, нових горизонтів і міжнародного визнання! Нехай кожна ваша ідея змінює світ на краще, а кожна перемога стає новим стартом для великих звершень!
🇺🇦‼️ З вами — майбутнє психологічної науки України!
 
 
🇺🇦📚 ПСИХОЛОГІЯ В ДІЇ: ЯК СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ЗМАГАЛИСЬ У ГРІ-КВІЗІ ДО ДНЯ ПСИХОЛОГА!
🧠✅ З нагоди Всеукраїнського дня психолога 23 квітня 2025 року кафедрою психології була проведена психологічна гра-квіз «Я-гравець:психологія у дії» за допомогою платформи Kahoot.
🎯🎮В грі взяли участь студенти викладачі та гості нашого університету.
🎓🧩Відповідаючи швидко та правильно на різні запитання платформа kahoot нараховувала і оцінювала кожного з учасників враховуючи їх успішність. Трійка переможців постійно змінювалась , що тримало інтригу до кінця гри.
🏆‼️За результатами автоматизованого оцінювання було визначено переможців:
⭐️🌸 1 місце Муха Людмила – 22669 балів
⭐️🌸 2 місце Сінішина Дар’я – 22640 балів
⭐️🌸 3 місце Залуцька Юлія – 21817 балів
💛💙 Дякуємо всім учасникам за участь і вітаємо ще раз з днем психолога, бо психологія – це сучасно, це цікаво, це наука яка не тільки вивчає, а і допомогає розібратися в собі!
 
🇺🇦🥳 ВІВАТ ПЕРЕМОЖЦЯМ І ТУРУ ОЛІМПІАДИ З ПСИХОЛОГІЇ!
🎓💡З нагоди Всеукраїнського дня психолога 21 квітня 2025 року кафедрою психології було проведено І тур студентської олімпіади зі спеціальності Психологія. Олімпіада проводилася на платформі Moodle на сторінці наукового гуртка кафедри психології «Ordo Amoris».
🏆‼️ За результатами автоматизованого оцінювання було визначено переможців:
І МІСЦЕ
⭐️👩🏼‍🎓 Музика Олена Андріївна – студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
⭐️👩🏼‍🎓 Лєонова Вікторія Сергіївна – студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
ІІ МІСЦЕ
⭐️👩🏼‍🎓 Пелехович Ірина Сергіївна – студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
⭐️👩🏼‍🎓 Мельникова Юлія Володимирівна – студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
⭐️👩🏼‍🎓 Сулейманова Юлія Юріївна – студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
⭐️👩🏼‍🎓 Козуб Катерина Олексіївна – студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
ІІІ МІСЦЕ
⭐️👩🏼‍🎓 Золотарьова Наталя Вікторівна – студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології;
⭐️👩🏼‍🎓 Чернієнко Анастасія Ігорівна – студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету природничих наук;
⭐️👩🏼‍🎓 Яцко Паранзем Авазівна – студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету природничих наук;
⭐️👩🏼‍🎓 Демешко Анастасія Миколаївна – студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету природничих наук;
⭐️👩🏼‍🎓 Яковенко Аліна Олександрівна – студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету природничих наук;
⭐️👩🏼‍🎓 Умерова Наталя Андріївна – студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології.
 
🇺🇦🎓МДПУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РОЗПОЧИНАЄ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ АКАДЕМІЧНИХ МЕНЕДЖЕРІВ!
📚‼️Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького долучився до реалізації масштабного національного проєкту – Програми професійного розвитку академічних менеджерів, що впроваджується в рамках ініціативи Світового банку «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів» (Ukraine Improving Higher Education for Results Project – UIHERP).
📌🏛️Конкурсний відбір до Програми здійснювався на найвищому рівні – Міністерством освіти і науки України спільно з Британською Радою.
👏🏻🥳За його підсумками обидві команди МДПУ були обрані до участі, що свідчить про високий рівень довіри до нашого університету та професіоналізм нашої управлінської команди.
👥🇺🇦У рамках першої хвилі Програми наш університет представляли:
✅ректорка Наталя Фалько;
✅перша проректорка Наталя Глебова;
✅декан факультету фізичної культури, спорту та психології Андрій Проценко;
✅декан факультету інформатики, математики та економіки Ернест Муртазієв;
✅керівниця Центру освіти дорослих Тетяна Коноваленко.
📅🚀У період з 16 по 19 квітня 2025 року команда університету взяла участь у очному тренінгу за Модулем 1 “Роль університету у контексті суспільних трансформацій”, який проходив на базі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
🧩✊🏻У результаті пройденого навчання передбачено проведення внутрішньоуніверситетського обговорення перших стратегічних напрацювань, до якого буде залучено широку Університетську спільноту.
🇺🇦🇬🇧 Програма професійного розвитку академічних менеджерів – це інноваційна ініціатива МОН України, що реалізується Британською Радою у співпраці зі Світовим банком.
🎓‼️ Її головна мета – зміцнення інституційної спроможності закладів вищої освіти України через розвиток ключових компетентностей управлінців у таких напрямках:
🔺стратегічне та фінансове управління;
🔺належне врядування;
🔺кадровий менеджмент;
🔺інтернаціоналізація;
🔺трансформація та модернізація системи вищої освіти.
📖💡МДПУ імені Богдана Хмельницького гордо крокує у майбутнє, впроваджуючи зміни, які формують нову якість української вищої освіти!
 
🇺🇦🎓 ПУЛЬС ОСВІТИ: МДПУ СТАЄ ПРИКЛАДОМ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКИХ ЗВО
📌 15 квітня 2025 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулася знакова подія – робочий візит членів експертної команди Міжнародного благодійного фонду “Міжнародний фонд дослідження освітньої політики”.
📚‼️ Цей візит проходив у рамках моніторингового дослідження стану розбудови інституційної спроможності переміщених закладів вищої освіти, що має стратегічне значення для всього освітнього простору України.
🎯 Основними цілями дослідження стали:
✅Надання професійних порад і рекомендацій щодо покращення діяльності переміщених ЗВО у національному масштабі.
✅Поширення успішного досвіду адаптації до нових умов діяльності.
🏛️🇺🇦Ініціатором дослідження виступив Міжнародний благодійний фонд, а його реалізацію підтримало Міністерство освіти і науки України.
👥💫Команда МДПУ імені Богдана Хмельницького на чолі з ректором, доцентом Наталею Фалько, представила:
📘 Перелік нових освітніх програм, започаткованих після початку повномасштабного вторгнення;
👩🏼‍🎓 Інформацію про кадровий склад – науково-педагогічних, педагогічних та наукових працівників;
💡 Список колективних грантових проєктів, реалізованих у 2022–2025 рр.
🔗 Посилання на документи, що регламентують комунікаційну політику закладу;
📣 Стратегії профорієнтації та залучення слухачів, включаючи програму “Life Long Learning”;
🇺🇦Перелік українських стейкхолдерів, з якими укладено угоди про співпрацю, і приклади успішних кейсів партнерства;
🌐 Чинну стратегію інтернаціоналізації та відповідні проміжні звіти або рішення вченої ради.
📈👏🏻Проведене моніторингове дослідження відзначилось високим рівнем ефективності. Експерти залишили позитивні відгуки, відзначивши професіоналізм, стратегічне мислення та інституційну силу університету.
🎓‼️ МДПУ імені Богдана Хмельницького підтвердив статус одного з провідних закладів вищої освіти України, здатного впевнено відповідати на виклики часу.
🥳🏆Цей візит став ще одним свідченням того, що МДПУ імені Богдана Хмельницького — це не лише осередок знань, а й потужний драйвер інновацій та стійкості у сфері вищої освіти України.
 
🎓🇺🇦 УСПІШНО ПРОЙШЛИ ЗВІТНІ КОНФЕРЕНЦІЇ ЗА ПІДСУМКАМИ ВИРОБНИЧИХ ПРАКТИК

📚✅ З 7 по 12 квітня 2025 року кафедрою психології факультету фізичної культури, спорту та психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького було проведено звітні конференції за підсумками виробничих практик – діагностичної, профілактичної, розвиткової та узагальнючої для здобувачі 2, 3 та 4 курсів заочної форми навчання.

🏛️📌 Базами практик були заклади дошкільної та середнього освіти, ЗВО, благодійні фонди та громадські організації, Лабораторії та Центр психологічної резил’єнтності та благополуччя МДПУ імені Богдана Хмельницького.

👩🏼‍🏫💫 Керівниками практик від університету були доцент Шевченко Світлана Віталіївна та старший викладач Варіна Ганна Борисівна.
🙋🏼‍♀️🚀Захід, що є традиційним, дав можливість здобувачам обмінятися набутим професійним досвідом.

👨🏼‍🎓📝 Здобувачі ІІ-IV курсів представили результати своїх діагностичних досліджень, розроблених та проведених просвітницьких, профілактичних та розвиткових занять з психології.

✅👏🏻 Виступи студентів супроводжувалися обговореннями, жвавими дискусіями, що сприяло обміну досвідом та збагаченню методичної складової майбутніх фахівців.
 
📚🌎 ВІДБУЛАСЬ ПОТУЖНА МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
🇵🇱🇺🇦 9–10 квітня 2025 року в Академії Сілезії (м. Катовіце, Польща) відбулася 7-ма Міжнародна наукова конференція «Цифрова економіка та інформаційне суспільство (DEIS2025)», яка зібрала понад сотню науковців, дослідників, здобувачів вищої освіти, представників академічних спільнот та фахівців з України, Польщі, Азербайджану, Туреччини, Словаччини та інших країн.
🏛️🌎 Конференція була організована Сілезькою академією у співпраці з низкою партнерських закладів вищої освіти та наукових установ, серед яких, зокрема,
📌Академія прикладних наук – Академія управління та адміністрації в Ополє (Польща),
📌 Азербайджанський державний економічний університет,
📌 Бердянський державний педагогічний університет,
📌 Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького,
📌 Братиславський університет економіки та управління (Словаччина),
📌 Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Інститут біології та медицини),
📌 Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка,
📌 Інститут професійної освіти НАПН України,
📌 Інститут педагогіки НАПН України,
📌 Національний транспортний університет,
📌 Харківський політехнічний інститут,
📌 Державна установа «Інститут медицини праці імені Ю. Кундієва НАМН України»,
📌 Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка,
📌 Дослідницький центр Ради жінок-науковиць (Азербайджан).
👩🏻‍💻‼️Цьогорічна конференція проходила у гібридному форматі: частина учасників долучилась до заходу офлайн у стінах Сілезької академії, а інші – через платформу Zoom.
✅🚀 Пленарне засідання, яке відбулося 9 квітня, розпочалося з вітальних слів проф. д-ра наук Александра Остенди, ректора Сілезької академії.
👨🏼‍🎓💐 З привітаннями до учасників конференції виступили:
🔺проф. М. Приходій, член-кореспондент НАПН України, заступник директора з наукової роботи Інституту професійної освіти НАПН України;
🔺проф. Тарас Данько, директор Інституту економіки, менеджменту та міжнародного бізнесу НТУ «ХПІ»;
🔺проф. Юрій Лянной, ректор СумДПУ імені А. С. Макаренка.
👩🏻‍💻🇵🇱Пленарне засідання модераторували д-р Жанна Чернякова та проф. Тетяна Несторенко (Сілезька академія).
📝✅ Програма пленарної частини охопила широкий спектр міждисциплінарних тем, серед яких «Формування кар’єрних орієнтацій майбутніх фахівців в умовах інформаційного суспільства» (проф. Валерій Орлов, ІПТО НАПН України),«Цілеспрямоване використання інструментів штучного інтелекту у вищій освіті» (Гюльнар Гусейнова, Нахічеванський інститут підготовки вчителів, Азербайджан), «Роль цифрових технологій у формуванні екологічної політики»(проф. Марина Мащенко, НТУ «ХПІ», Україна); «Вплив сервісів BNPL на зміну моделі користування кредитними картками» (Тунахан Аслан, Туреччина; Тургут Валєв та проф. Зафер Канбероглу, Університет Юзунджу Їл, Туреччина / Варшавський університет, Польща); «Фізична реабілітація медичних сестер (проф. Оксана Полянська, проф. Ігор Полянський, к.мед.н. Ольга Гулага, БДМУ; к.психол.н. Інна Москалюк, Опольський університет, Польща).
🚀🎓Особливий інтерес учасників викликали виступи доповідачів щодо використання цифрових технологій в освіті, медицині, сфері фізичної культури, психології та мистецтві.
👩🏼‍🏫💻Після обідньої перерви були представлені наступні доповіді:
✅ Олеся Перепеченко (аспірантка СумДПУ ім. А. С. Макаренка) представила дослідження про відновлення фізичного та психологічного стану військовослужбовців після втрати зору за допомогою засобів психофізичної реабілітації;
✅ проф. Якуб Здейши (Сілезька академія, Польща) ознайомив учасників із трансформацією графічних інструментів: від традиційної графіки до цифрової революції;
✅ д-р Марчін Бохенек (Сілезька академія, Польща) представив вплив технологій AR і VR на презентацію 3D-моделей – від статичних візуалізацій до занурювальних досвідів.
👩🏼‍🏫📌 Після пленарного засідання робота продовжилася у тематичних секціях, присвячених таким напрямам:
✅Секція 1. Становлення інформаційного суспільства: соціальні та гуманітарні аспекти.
✅Секція 2. Освітні та психологічні питання розвитку інформаційного суспільства.
✅Секція 3. Сучасні проблеми цифрової економіки.
✅Секція 4. Особливості інноваційного розвитку туризму в цифровому світі.
✅Секція 5. Фізична культура, спорт та фізична реабілітація в епоху інформатизації суспільства.
✅Секція 6. Вивчення взаємозв’язків між штучним інтелектом та суспільством: узгодження та суперечності.
✅Секція 7. Здобуття освіти для “зеленого” та цифрового переходу.
✅Секція 8. Мультидисциплінарна медицина і здоров’я Людини в інформаційному суспільстві.
✅Секція 9. Проблеми сучасного мистецтва в цифровому світі.
📚👨🏼‍🎓 В учасників була можливість подати наукові праці для публікації у рецензованих колективних монографіях (у червні 2025 року буде видано декілька електронних видань з присвоєнням ISBN та DOI).
💻📚Конференція DEIS2025 стала важливою платформою для обміну ідеями, досвідом та результатами наукових досліджень у сфері цифровізації. Вона продемонструвала високий рівень академічної комунікації між країнами, залучення молодих науковців, підтримку міждисциплінарного підходу та об’єднання зусиль навколо проблем цифрової трансформації.
🌎🦾В умовах стрімких глобальних змін конференція сприяла формуванню бачення майбутнього освіти, економіки, суспільства, де технології відіграють ключову роль.
‼️🎓 Це особливо важливо для країн, які активно переживають трансформаційні процеси та прагнуть інтегруватися у європейський і світовий науковий простір.
🇺🇦📚 ЗАПРОШУЄМО НА РЕСУРСНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС
🏛⭐Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує на майстер-клас: «Трансформаційна психологічна гра Розправ крила»
📍Тренери заходу:
✅👩🏼‍🎓кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Світлана Шевченко;
✅👩🏼‍🎓 старший викладач кафедри психології Ганна Варіна.

В цей весняний день Кафедра психології вітає нашу дорогу Наталю Миколаївну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук зі спеціальності 19.00.05 Соціальна психологія. Психологія соціальної роботи «Соціально-психологічні основи гармонізації життєвого простору молоді в умовах соціогенних викликів»!
Ваша цілеспрямованість і наполегливість принесли заслужений успіх! Пишаємося вами і бажаємо натхнення на нові звершення! Обіймаємо вас!!

💪🏻🇺🇦Челендж «Рухаємось разом до ПЕРЕМОГИ»: як молодь обирає здоров’я навіть у складні часи

🏋🏼✅До Всесвітнього дня здоров’я студенти кафедри теорії та методики фізичного виховання факультету фізичної культури, спорту та психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до челенджу «Рухаємось разом до ПЕРЕМОГИ».

✊🏻🎓Цей захід мав на меті популяризацію активного способу життя, формування звичок турботи про себе та натхнення до фізичної активності, навіть в умовах військового стану, дистанційного навчання та постійних повітряних тривог.

‼️💪🏻Учасники довели: попри всі виклики сьогодення, молодь здатна зберігати життєвий тонус і дбати про своє здоров’я.

🚀🙋🏻‍♂️Челендж «Рухаємось разом до ПЕРЕМОГИ» не лише об’єднав учасників спільною метою, а й сприяв формуванню національної свідомості, віри в себе та майбутнє країни.

🇺🇦‼️ Сьогодні, як ніколи, важливо усвідомлювати: здоров’я – це ресурс, який дозволяє нам адаптуватися до змін, залишатися працездатними та жити повноцінним життям. Турбота про фізичне і ментальне благополуччя стає не лише особистим вибором, а й проявом громадянської позиції. Адже здорові люди – це основа сильної нації.

🤝🏻🥳Щира подяка всім, хто долучився до цього руху. Саме у єдності дій і турботі про себе народжується справжня сила!

💛💙Разом ми не лише підтримуємо власне здоров’я, а й наближаємо нашу спільну ПЕРЕМОГУ!

 

Відеопрогравач
 
 
00:00
 
01:11
 
 

 

 
Дуже цікава, корисна і ресурсна зустріч відбулася 31.03.2025 року у дистанційному форматі у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького. З гостьовою лекцією на тему: «Ресурсність психолога як мистецтво турботи про себе» виступила Амплєєва Ольга Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, практичний психолог, сертифікований НЛП-Майстер Тренер та НЛП Експерт, консультант з травмуючих подій.
Під час лекції обговорювалися важливі аспекти професійної ресурсності психолога, техніки самопідтримки та ефективного відновлення. Учасники отримали цінні знання та практичні інструменти для збереження власного психологічного благополуччя.
Особливо цікавою була інтерактивна вправа «Кристал балансу», під час виконання якої лекторка провела індивідуальну роботу з Анатолієм Вовком, здобувачем спеціальності 053 Психологія. Ця практика дозволила глибше зрозуміти особистісні ресурси та способи їх підтримки.
Дякуємо лекторці за надихаючу зустріч, а всім учасникам – за активну взаємодію та інтерес до теми!

🇪🇺🇺🇦 ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ ОПАНОВУЮТЬ МОТИВАЦІЙНЕ ІНТЕРВ’Ю В РАМКАХ ПРОЄКТУ BURN!

🙋🏼‍♀️🇺🇦Викладачі кафедри психології проходять навчання з основ мотиваційного інтерв’ю в рамках проекту BURN!

📝📌Мотиваційне інтерв’ю (MI) – це цілеспрямований стиль спілкування, що зосереджує увагу на виявленні і дослідженні причин змін, що відбуваються в житті особистості. Метод MI був розроблений для зміцнення особистої мотивації та відданості досягненню конкретної мети через атмосферу прийняття та співчуття.

🎓📊 Цей інструмент є надзвичайно важливим для України, зокрема як в роботі з цивільним населенням, так і військовими, ветеранами. Він допомагає віднайти внутрішні сили та мотивацію для відновлення та побудови власного благополуччя в умовах викликів, які щодня постають перед українцями.

🇪🇺🎯 Проект Boosting University Psychological Resilience and Wellbeing in (Post-) War Ukrainian Nation має на меті підтримати психологічну стійкість нації, і це навчання є важливим етапом на шляху до досягнення цієї мети!

🌿🔍 ПСИХОЛОГІЧНИЙ РЕСУРС: ЯК ДБАТИ ПРО СЕБЕ?

🏛🇺🇦 Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує на гостьову лекцію!

📖🚀Тема: «Ресурсність психолога як мистецтво турботи про себе»

👩🏼‍🎓💫 Лектор: Амплєєва Ольга Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології ОНУ ім. І.І. Мечникова, практичний психолог, сертифікований НЛП-Майстер Тренер та НЛП Експерт, консультант з травмуючих подій.

📅✅ Захід відбудеться 31 березня 2025 року, початок о 14:00

💡🙋🏻‍♂️Запрошуємо всіх, хто хоче дізнатися, як психологу зберігати внутрішній баланс, підтримувати власний ресурсний стан і ефективно допомагати іншим. Не пропустіть!

🇺🇦🎓 НАСТАНОВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ (ПЕДАГОГІЧНА) НА ФАКУЛЬТЕТІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА ПСИХОЛОГІЇ

💻🎯27 березня о 16:00 та о 16:30 на платформі Zoom відбулися настановчі конференції з виробничих практик для здобувачів IV курсу першого (бакалаврського) та І курсу другого (магістерського) рівнів вищої освіти денної форми навчання факультету факультету фізичної культури, спорту та психології для наступних спеціальностей:

✅014.11 Середня освіта (Фізична культура).
✅053 Психологія.

👩🏻‍🎓📚 У ході зустрічі було розглянуто наступні питання, що стосуються проходження практики у 2024/2025 навчальному році:
📌 інструктаж з техніки безпеки під час проходження виробничої практики;
📌 особливості проходження виробничої практики кожної спеціальності;
📌 вимоги до оформлення звітної документації;
📌 взаємодія між здобувачами, керівниками практики та базами проходження практик;
📌 відповіді на актуальні питання учасників конференції.
🏛️💫У конференції взяли участь студенти, які навчаються за освітніми програмами:
🙋🏻‍♂️🔺Середня освіта. Фізична культура.
🙋🏻‍♂️🔺Середня освіта (Фізична культура). Захист України.
🙋🏻‍♂️🔺Психологія. Психологічне консультування.
🙋🏻‍♂️🔺Психологія. Клінічна психологія.
🙋🏻‍♂️🔺Психологія. Практична психологія.
🙋🏻‍♂️🔺Психологія. Клінічна та реабілітаційна

🇺🇦🎓НАШІ СТУДЕНТИ – НАША ГОРДІСТЬ!

🏛️💫 Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького знову має привід для гордості!

🇺🇦🥳Трьом здобувачам незламного університету призначено академічну стипендію Президента України на ІІ семестр 2024-2025 навчального року!

📝‼️ Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №472 від 19 березня 2025 року, престижною відзнакою нагороджено наших найкращих студентів, які щодня доводять свою наполегливість, інтелект та прагнення до вершин! 

🇪🇺📚 МІЖНАРОДНА ВЕСНЯНА ШКОЛА: ІНКЛЮЗІЯ, СОЦІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО

🎓🚀17 березня 2025 року розпочалась Міжнародна весняна школа «Інклюзія, соціальна відповідальність та підприємництво. Соціальні інновації для розвитку громад та залучення молоді» для студентів, здобувачів, молодих вчених, аспірантів, докторантів, дослідників, викладачів, представників професійних спільнот та громадянського суспільства, співорганізатором якої є наш університет.

🎤🇺🇦Ректорка Наталя Фалько виступила з вітальним словом на відкритті Міжнародної весняної школи, а доцент Тетяна Коноваленко презентувала досвід нашого університету у реалізації Третьої місії на Круглому столі з обговорення освітніх політик для посилення третьої місії університетів за участі експертів Міністерства освіти та науки України

НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ЕСТОНІЇ: ДОСВІД, НАТХНЕННЯ ТА НОВІ МОЖЛИВОСТІ!

📚✅ Завершився навчальний візит до Естонії, в якому брали участь викладачі МДПУ імені Богдана Хмельницького: доцент кафедри психології Остополець І.Ю., старший викладач Мостова Т.О., а також старший викладач кафедри германської філології та методики викладання германських мов Топалов Є. М.

📌 Візит проходив у рамках проєкту “Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після-) воєнній Україні – BURN (Еразмус +)”.

🎓💫 Перший день роботи (10.03.2025 р.) був насиченим приємними враженнями від Естонії та доброзичливості її мешканців. Учасники проєкту ознайомилися з особливостями освітнього процесу в Тартуському університеті, відвідали Інститут психології ТУ, де дізналися про трансформації естонської науки та освіти, а також отримали цінну інформацію про роботу Психологічного центру, який підтримує ментальне здоров’я викладачів і студентів.

 

 

👩🏼‍🎓⭐️ РАЗОМ СТВОРЮЄМО КОМФОРТНЕ ТА ПРОДУКТИВНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ!

💻✅У Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького 20 грудня 2024 року року відбулася чергова зустріч викладачів та студентів-гарантів, представників студентського самоврядування 🙋🏻‍♀️🇺🇦«Студентський гарант: пропозиції до оновлення освітніх програм», присвячена обговоренню освітніх програм.

👩🏼‍🎓💫Захід зібрав активних учасників, які мали можливість висловити свої думки та пропозиції щодо покращення навчального процесу. Під час зустрічі студенти обговорили актуальні питання, пов’язані з навчальними планами, методами викладання та можливостями теоретичної і практичної підготовки.
📚‼️Особливу увагу було приділено новим освітнім ініціативам, які можуть бути впровадженів навчальний процес для підвищення його ефективності. Студенти мали можливість поділитися своїм досвідом та враженнями віднавчання, а також висловити побажання щодо вдосконалення освітніх програм.

🎓📑Викладачі та гаранти ОП розповіли про те, як були впроваджені пропозиції студентів з попередньої зустрічі, які нові освітні компоненти було додано до переліку вибіркових дисциплін, та інші зміни, що покращують навчальний процес.

✅🤝🏻 Зустріч пройшла в атмосфері відкритості та конструктивного діалогу. Організатори висловили подяку всім студентам за активну участь і запевнили, що подібні заходи є регулярними для забезпечення зворотного зв’язку між студентами та викладачами.

🇺🇦✊🏻Ми віримо, що спільна праця над вдосконаленням освітніх програм допоможе створити більш комфортне і продуктивне навчальне середовище для всіх!

ДОБРОЧЕСНІСТЬ У ДІЇ: КЛЮЧ ДО УСПІХУ В ОСВІТІ ТА НАУЦІ!

🇺🇦⭐️12 грудня 2024 року пройшов надзвичайно захопливий захід “Грай за правилами: Як академічна доброчесність допомагає перемагати” – і це було просто WOW!

💡⁉️Що відбувалося?
Це була справжня подорож у світ академічної доброчесності, яка розкрила, як чесність, повага і відповідальність стають суперсилами сучасного студента. Разом із нашою натхненною спікеркою – Анастасією Сухомліновою – ми поринули в яскраві дискусії, практичні кейси й отримали неймовірний заряд мотивації.

🔥🎓ТОП моментів заходу:
✨ Інсайти про те, як доброчесність відкриває двері до нових можливостей.
✨ Практичні поради для успішного навчання без списування та плагіату.
✨ Реальні історії про те, як академічна доброчесність змінює життя.
💬📚Що сказали учасники?
“Було суперкорисно і мегацікаво!”, “Я змінив своє уявлення про чесність у навчанні!”, “Хочу ще такі заходи!”

✅😍Дякуємо кожному, хто приєднався до цієї унікальної зустрічі! Це був справжній вибух натхнення, і ми вже плануємо нові круті івенти.

🇺🇦‼️ Будьте з нами – разом ми будуємо майбутнє чесної освіти! 

🇪🇺🇺🇦 ТРИВАЮТЬ ЗАХОДИ МІЖНАРОДНОГО ТИЖНЯ!
👩🏼‍🎓💫 11 грудня 2024 року в МДПУ імені Богдана Хмельницького пройшов онлайн-захід МІЖНАРОДНОГО ТИЖНЯ «МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ УНІВЕРСИТЕТІВ ТА ГРАНТОВА ДІЯЛЬНІСТЬ» в межах імплементації Erasmus+проєкту BOOST (Bringing Opportunitiesand Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine).
👩🏼‍💼✅ Організатори та спікери заходу, доценти кафедри германської філології та методики викладання германських мов Аліна Маслова та Ольга Гончарова, а також старший викладач кафедри психології Ганна Варіна, представили присутнім доповіді, що стосуються
🔺 особливостей імплементації проєкту BOOSTв нашому університеті;
🔺 міждисциплінарних підходів до наукової і проєктної діяльності з позиції переміщеного ЗВО;
🔺 специфіки процесу інтернаціоналізації сучасного закладу вищої освіти в мінливих умовах сьогодення.
🎓💡Захід став корисним майданчиком для обміну досвідом та ідеями, сприяючи розширенню професійних горизонтів і формуванню нових підходів до інтернаціоналізації та грантової діяльності в освітніх установах.
📚‼️Під час заходу було:
🔺розглянуто питання дотримання академічної доброчесності та аналізу типових порушень;
🔺презентовано підходи до формування наукового апарату дослідження та роботи з джерелами;
🔺детально проаналізовано основні етапи емпіричного дослідження, зокрема завдання, вимоги до підбору методів і методик експерименту;
🔺наголошено на важливості апробації результатів досліджень та правилах цитування.
🇺🇦🚀Семінар надав здобувачам освіти відповіді на актуальні питання, що виникають під час роботи над кваліфікаційними роботами, та сприяв підвищенню якості їхньої наукової підготовки.
🇺🇦🇪🇺 ВІДБУЛАСЬ ЗУСТРІЧ-АУДИТ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ BOOST!
👩🏻‍💻💫2 грудня 2024 року представники Полтавськогонаціонального педагогічного університету імені В.Г.Короленка доктор педагогічних наук, доктор теологічних наук, професор Василь Фазан та кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Дмитрієнко відвідали Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького у межах зустрічі-аудиту реалізації проєкту Erasmus+ КА2 «Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine» (BOOST).
🏛️🇺🇦 У зустрічі з боку нашого університету взяли участь ректорНаталя Фалько, проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці Лариса Полякова, науковий координатор проєкту BOOST Тетяна Коноваленко, менеджер проєкту BOOST Аліна Маслова, співробітники бухгалтерської служби університету Людмила Розумейкота Тетяна Шевченко, науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти нашого університету, які навчалися за оновленими в межах проєкту курсами.
 
 
28.11.2024 року дуже цікаво проходять заняття в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького навіть у дистанційному форматі.  В рамках викладання курсу «Психологічна служба» було проведено бінарну лекцію «Організація роботи психолога в закладі середньої освіти в структурі психологічної служби». Лектори: кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Остополець Ірина Юріївна та практичний психолог вищої категорії, ЗЗСО №18 м. Білозерське Донецької області Самарська Марія Василівна. Було визначено основні нормативні документи, якими керується психолог у своїй роботі, напрямки і форми роботи, різновиди діяльності, методи роботи тощо. Практичний психолог поділилася власним досвідом роботи, зокрема, було підкреслено важливість встановлення взаємодії із громадами, роль проєктної діяльності в роботі з учнями, місце клубної роботи практичного психолога в школі та ін. Лекція була дуже цікавою, інформативною, а спікери мали багато позитивних відгуків від студентів
👩🏼‍🎓💫 ЗАПРОШУЄМО СТАТИ УЧАСНИКОМ «КАЗКОВОЇ» ГОСТЬОВОЇ ЛЕКЦІЇ!
🇺🇦‼️Лабораторія психологічного здоровʼя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошу стати учасниками гостьової лекції на тему: 📖💫 «Казкотерапія для підтримки ментального здоров’я».
✅👩🏼‍🎓 Лектор: Світлана Омельницька -практичний психолог, арттерапевтка, казкотерапевтка, авторка казкових видань та курсів з казкотворчості.
👩🏼‍💻🚀Захід відбудеться 4 грудня 2024 року о 11:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції
📚🎓На лекції учасники дізнаються по особливості застосування казкотерапії як інструменту у роботі психолога з темою збереження ментального здоров’я.
‼️🇺🇦 Долучайтесь до інтерактивної та ресурсної лекції!
 
21 листопада 2021 року відбулася гостьова лекція, присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору. Експертка з національної пам’яті, гідеса, здобувачка 2 курсу 053 Психологія, ОНП – Гарденотерапія Дар’я Чудінова розповіла про нинішні стратегії виживання українців, зумовлені колективною травмою Голодомору.
Голодомор залишив глибокий слід в наших душах, зумовив численні внутрішні проблеми як окремих родин і громад, так і нації в цілому. Проте українці пройшли випробування геноцидом не як жертва, а як герой. Адже ми винесли з цього досвіду наше вміння діяти рішуче й креативно в кризових умовах, нашу стійкість та глибину. Саме таким був головний посил лекції.
Наші предки зуміли вижити в умовах геноциду, і ми живі завдяки їм. Тому закликаємо кожного українця в цю суботу, 23 листопада, запалити свічу пам’яті на своєму підвіконні. Так ми вшануємо пам’ять вбитих та подякуємо тим, хто вижив і передав нам естафету життя.
 
20 листопада відбулося розширене засідання студентського наукового гуртка «ORDO AMORIS», присвячене обговоренню проблеми суїциду та шляхів його попередження. До участі у роботі були запрошені студенти Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка та Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП».
Учасники обговорили низку актуальних питань, пов’язаних із означеною проблемою: розглянули передумови формування суїцидальної поведінки у дітей дошкільного віку, зокрема вплив середовища, сімейних конфліктів та емоційної незрілості. (Аврамкіна Яна, ГНПУ ім. О. Довженка) Було також проаналізовано роль ризикованих ігор та «ризикованої безпечності», які можуть провокувати небезпечну поведінку у дітей та підлітків. (Сінішина Даша, МДПУ ім. Б. Хмельницького) Особливу увагу було приділено темі суїцидальної поведінки у дитячих таборах, зазначивши важливість вчасного виявлення ознак емоційного дистресу. (Коваленко Ольга, ГНПУ ім. О. Довженка) У психоаналітичному ключі обговорювалася динаміка суїциду, що пов’язана з інтрапсихічними конфліктами, які можуть мати коріння в ранніх дитячих травмах. На цих аспектах зосередив свою увагу здобувач вищої освіти 4 курсу Павло Сапега, Одеський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП».
Завершилася конференція розглядом стратегій допомоги особам, які говорять про можливість самогубства. (Костенян Юля, МДПУ ім. Б. Хмельницького) Юна дослідниця підкреслила значення емпатійного спілкування, психологічної підтримки та залучення фахівців для надання допомоги людині із суїцидальними думками.
Дискусія була насиченою, а запропоновані ідеї надихнули учасників на подальше дослідження цієї непростої, але важливої теми.
 
 
 
 
🇺🇦🎓 ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТУ ЛЕКЦІЮ З АКТУАЛЬНОЇ ТЕМИ!
📝🫂Кафедра психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує на гостьову лекцію, приурочену до Дня пам’яті жертв Голодомору «Голодомор і стратегії виживання українців сьогодні»!
👩🏻‍🎓🇺🇦 Запрошений лектор: Чудінова Дар’я Іванівна – експертка з тем національної пам’яті, гідеса, здобувачка II (магістерського) рівня ОНП Гарденотерапія.
📆📚 Зустріч відбудеться 21 листопада 2024 року, початок о 13:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції
🇺🇦🌾Українці незламні протягом століть!
 
 
🇺🇦🎓 ЗАПРОШУЄМО НА НОВУ ЦІКАВУ ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ!
📝🫂Кафедра психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує на гостьову лекцію «Взаємозв’язок фізичного та мовленнєвого розвитку в нормі та патології»!
👩🏻‍🎓🇺🇦 Запрошений лектор:  Поліщук Юлія Віталіївна — старша викладачка Дніпровського національного університету кафедри «Педагогіка та спеціальна освіта», голова ГО «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку», членкиня асоціації дитячих та сімейних психологів України, членкиня Української асоціації корекційних педагогів, членкиня Всеукраїнської асоціації батьків і фахівців спеціальної освіти та інклюзивного навчання, медична психологиня, арт-терапевтка, дефектологиня, логопединя, педагогиня, ведуча вебінарів, аспірантка, здобувачка ступеню магістра в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
📆📚 Зустріч відбудеться 19 листопада 2024 року, початок об 11:10 на платформі MyWebinar за посиланням https://qq.mywebinar.com/qkpt-xqrn-tmcn-fvcw
🔗‼️https://us02web.zoom.us/j/82889265567?pwd=AJ4saaQLI3jpb1uwjlG9PoLem2IETi.1
🙋🏻‍♀️✅ Запрошуємо до участі та активної дискусії!

 

18 листопада 2024 року на платформі ZOOM проходила досить цікава бінарна лекція, присвячена проблемі суїцидальної поведінки та визначенню можливостей її запобігання. Запрошені спікери: Олена Бідованець, координаторка психічного здоровʼя Центру громадського здоровʼя МОЗ України, здобувачка 2 курсу 053 Психологія, ОНП – Гарденотерапія та Анастасія Глазкова, клінічна психологиня, адміністративна консультантка гарячої лінії Lifeline. Захід зібрав понад 50 учасників спеціальності 053 психологія, які уважно прослухали представлену інформацію та мали змогу задати численні запитання.

Лектори поставили актуальність проблеми, надали статистику самогубств, розкрили основні причини та охарактеризували найбільш вразливі категорії людей, які здійснюють самогубства, розкрили шляхи попередження.

Цінним досвідом роботи із суїцидальними клієнтами поділилася Анастасія Глазкова. Вона також надала рекомендації про можливі ресурси на допомогу людям, які мають суїцидальні думки і схильності до самогубства.

🇺🇦🇩🇪ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ НАВЧАЛЬНОГО ВІЗИТУ ДО НІМЕЧЧИНИ

🇪🇺🎓З 4 по 8 листопада 2024 року в рамках реалізації Робочого пакету 4 за проєктом ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-) warUkrainian nation” (BURN) відбувся навчальний візит робочої групи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького до Німеччини
(International Psychoanalytic University)!

🏛️🇺🇦Протягом навчального візиту робоча група Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (проф. Фалько Н.М., доц. Гузь Н.В., ст викладач ТопаловЄ.М.) відвідали наступні установи і заходи:

✅📚04 листопада 2024 р. – зустріч розпочала вітальними словами віце-президентка InternationalPsychoanalytic University Prof. Birgit Stürmer.

✅📝04 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали Центр підтримки біженців та мігрантів, ознайомилися з особливостями надання психологічної підтримки людей із зон бойових дій.

✅🙋🏻‍♂️ 04 листопада 2024р. – Prof. Carmen Scher (Headof the IPU’s International Office) та Prof. AndreasHamburger (IPU) презентували дослідницьку мережу STICS (Соціальна травма в суспільствах, що змінюються) розкрили особливості проведеного дослідження щодо роботи з соціальною травмою, презентували вибірковий курс «Соціальна травма».

🔺🎓05 листопада 2024р – члени робочої групи відвідали Freie Universität, де ознайомилися з діяльністю служби психологічної підтримки та особливостями організації, напрямками роботи, методами допомоги. Відвідали пункти підтримкиFU Berlin‘s.

🔺🎓05 листопада 2024 р. – Prof. Phil Langerознайомив з методом Collaborative storytelling, який використовується для травмочутливої роботи з вразливими групами. Також відбулося ознайомлення з проєктом StuFen (Anna Beckh). Виступ завершився відповіддю спікера на питання учасників і жвавим обговоренням почутого.

✏️🇩🇪06 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали університетську психологічну амбулаторну службу IPU, де було презентовано груповий аналіз завідувача (Dr. Lenka Staun).

✏️🇩🇪06 листопада 2024 р. – відбувся екскурсійний огляд бібліотеки IPU – найбільшої бібліотекипсихоаналітичної літератури. Співробітники бібліотеки поділилися практичним досвідом, надбаннями та напрацюваннями.

✏️🇩🇪06 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали університет SFU (Sigmund FreudUniversity), де Prof. David Becker презентував доповідь на тему «Травматичні процеси та догляд за персоналом», яка продовжилася обговоренням-дискусією.

🇪🇺📝07 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали онлайн-консультаційну службу Krisenchatта ознайомилися із досвідом організації, особливостями надання психологічної допомоги,етичними особливостями психологічної онлайн допомоги. Учасники обговорили найбільш актуальні питання надання психологічної допомоги.

🇪🇺📝07 листопада 2024 р. – Carmen Scher (Head ofthe IPU’s International Office) презентувала детальну доповідь про розвиток сервісів підтримки та особливостей дослідження служби психологічної підтримки, яка закінчилась обговоренням та рефлексіями учасників.

✅🏛️08 листопада 2024 р. – члени робочої групивзяли участь у рефлексивному обговоренні участі у візиті та подальших кроків для реалізації ініціатив,потреб Центрів підтримки ЗВО України й подальші кроки програми BURN, зустріч завершилась спільним підбиттям  підсумків.

✅🏛️ 08 листопада 2024 р. – члени робочої групи прослухали доповідь Prof. Lutz Wittman (IPU) «Травма та психоаналітичні втручання щодо травми» доповідь супроводжувалась жвавим обговоренням, запитаннями, актуальними коментарями.
День завершився підбиттям підсумків та рефлексією навчального візиту з Prof. LarsKuchinke та Prof. Phil Langer.
 
🇩🇪💁🏼‍♀️Результати навчального візиту дисеміновані у наступних заходах Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького:

🇺🇦🔺Методичний семінар кафедри психології «Особливості організації діяльності Психологічних центрів та служб в Німеччині» за проєктомERASMUS+ ВURN проф. Фалько Н.М., доц. ГузьН.В.,ст викладач Топалов Є.М. 20 листопада 2024 р.

🇺🇦🔺Виступ проф. Фалько Н.М., доц. Гузь Н.В. на круглому столі в межах роботи IT Лабораторія психологічної та психофізіологічної допомоги«Інноваційні траєкторії розвитку психологічних служб та центрів закладів освіти в Україні в умовах викликів і змін» 15 листопада 2024р.

🇺🇦🔺Звіт заслухано на засіданні Вченої ради Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

🇪🇺‼️Проект ERASMUS+ «Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-) warUkrainian nation» (ВURN) відкриває шлях до обміну знаннями та передовими практиками і є надійним підґрунтям для якісної підготовки майбутніх психологів, які в подальшому будуть пліднопрацювати з метою розбудови нашої держави

🇺🇦🥳 ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ СУЧАСНОЇ ВІДЕОСТУДІЇ!

🇪🇺З 2023 року МДПУ імені Богдана Хмельницького є учасником проєкту «MOOC-based micro-credentialsfor teacher professional development» (101082858 – CRED4TEACH – ERASMUS-EDU-2022-CBHE) («Мікрокваліфікації на основі MOOC для професійного розвитку викладачів») міжнародної програми Erasmus+, KA2 CBHE.

🚀🎓Проєкт CRED4TEACH спрямований на потреби закладів вищої освіти та осіб, відповідальних за прийняття рішень у сфері освіти в цільових країнах – Албанії, Чорногорії та Україні – у забезпеченні високоякісного, оперативного, інклюзивного, гнучкого та компетентнісно-орієнтованого навчання для викладачів, які працюють у різних освітніх секторах.

👩🏻‍🎓‼️Рішення проєкту полягає у створенні коротких навчальних програм на основі МBОК, так званих мікрокваліфікацій, щоб розширити можливості для професійного розвитку викладачів у цільових країнах.

🏛️💫12 листопада 2024 року на базі нашого університету відбулося відкриття відеостудії,обладнаної за кошти Європейського Союзу, отримані в межах участі в грантовому проєкті CRED4TEACH.

🇪🇺🇺🇦Вона була спроєктована та оснащена спеціальною цифровою технікою для створення відкритих онлайн-курсів, а саме:
✅ один потужний персональний комп’ютер для редагування масових відкритих дистанційних курсів;
✅ 5 ноутбуків для розробки масових відкритих дистанційних курсів;
✅ 2 фотоапарати для зйомки масових відкритих дистанційних курсів;
✅ 2 комплекти студійного світла;
✅ хромакей для зміни та редагування фону через відеоредактор;
✅ інше допоміжне обладнання для створення якісного відео-контенту (акустична система, мікрофони, мікрофонна радіосистема, фон,відеомікшер, накамерний монітор);
✅ ліцензії на відеоредактори (Vegas Pro 21.0, DaVinci Resolve, Adobe Creative Cloud) та плагіни до них;
✅ ліцензії на ряд офісних програмних забезпечень;
✅ ліцензії на операційні системи Windows 11.

🚀🇺🇦Ця подія є важливим кроком у реалізації цілей проєкту CRED4TEACH, адже нова відеостудя стане потужним інструментом для розвитку сучасних освітніх технологій і підвищення якості навчального процесу.

‼️🇪🇺Основне призначення відеостудії МДПУ імені Богдана Хмельницького – підтримка процесу впровадження мікрокваліфікацій на основі масових відкритих дистанційних курсів, а саме:
🔺створення та розробка навчальних матеріалів для онлайн-курсів, включаючи відеоуроки, текстові матеріали, графіку, інтерактивні елементи та завдання для практики;
🔺 інтеграція сучасних технологій і методик в освіту, таких як адаптивне навчання, елементи гейміфікації або застосування штучного інтелекту для індивідуалізації навчання;
🔺 розроблення курсів для підвищення професійної майстерності, які допомагають викладачам і студентам отримувати нові знання та навички для кар’єрного зростання;
🔺 маркетинг і популяризація створених курсів для забезпечення їх доступності та впізнаваності серед цільової аудиторії;
🔺 забезпечення технічної підтримки користувачів, організація збору відгуків і вдосконалення курсів для покращення якості навчального процесу;
🔺 створення активної спільноти учасників, де студенти й викладачі можуть спілкуватися, ділитися досвідом і розвивати нові ідеї.
 
🇪🇺❤️Щиро вдячні нашим європейським партнерам та команді виконавців міжнародного проєкту «CRED4TEACH» за таку потужну підтримку технічного потенціалу нашого університету!!!

🇺🇦🎓 ЗАПРОШУЄМО НА НОВУ ЦІКАВУ ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ!

 

📝🫂Кафедра психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує на гостьову лекцію «Взаємозв’язок фізичного та мовленнєвого розвитку в нормі та патології»!👩🏻‍🎓🇺🇦 Запрошений лектор: Поліщук Юлія Віталіївна — старша викладачка Дніпровського національного університету кафедри «Педагогіка та спеціальна освіта», голова ГО «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку», членкиня асоціації дитячих та сімейних психологів України, членкиня Української асоціації корекційних педагогів, членкиня Всеукраїнської асоціації батьків і фахівців спеціальної освіти та інклюзивного навчання, медична психологиня, арт-терапевтка, дефектологиня, логопединя, педагогиня, ведуча вебінарів, аспірантка, здобувачка ступеню магістра в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.

📆📚 Зустріч відбудеться 19 листопада 2024 року, початок об 11:10 на платформі MyWebinar за посиланням https://qq.mywebinar.com/qkpt-xqrn-tmcn-fvcw

🔗‼️https://us02web.zoom.us/j/82889265567?pwd=AJ4saaQLI3jpb1uwjlG9PoLem2IETi.1

🙋🏻‍♀️✅ Запрошуємо до участі та активної дискусії!

 

13 листопада 2024 року викладачі та студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького мали змогу послухати цікаву лекцію на тему: «Безбар’єрність – це про кожного з нас»!, організованою кафедрою психології. Запрошений лектор: Аніщенко Вікторія Олександрівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Пенітенціарної академії України, практичний психолог і коуч, тренер в сфері освітніх, психологічних та коучингових практик, наставник та ментор в сфері освіти дорослих порушила у своїй лекції дуже актуальну проблему – філософію безбар’єрності та розкрила особливості толерантного ставлення до інших, включаючи людей з особливими потребами.

Лекторка ознайомила із державною політикою безбар’єрності, охарактеризувала її складові, представила результати власного бачення шляхів розв’язання цієї проблеми. Вона надала поради як турбуватися про себе та тих, хто поруч, коли здається, що звичні орієнтири втрачено, людина перебуває у стресі, коли кожен жест, кожне слово, навіть тон голосу і постава впливають на відчуття людини. Пані Вікторія розкрила правила мови та мовлення з людьми з особливими потребами, їх близькими та рідними, які слід дотримуватися кожному.
Лекторка презентувала і власну монографію, у якій представлено результати її власних наробок з означеної проблеми.
Цей захід є дуже корисним для всіх учасників, оскільки сприяв розширенню уявлень про проблему безбар’єрності та прийоми толерантного поважливого ставлення до кожного.

13-14 листопада 2024 року проходила ІХ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі», в якій брали активну участь і викладачі та студенти нашого університету, а Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького виступив співорганізатором цього наукового форуму.

Роботу конференції розпочав д-р Тадеуш Покуса – перший проректор з наукової роботи Академії прикладних наук – Вищої школи управління і адміністрації в Ополе, який підкреслив актуальність обговорення проблем якості життя людей у сьогоднішній час – час серйозних викликів і турбуленцій у Європі та світі.

Далі виступили з доповідями науковці із Польщі, Словаччини, Литви, України, які представили результати власних досліджень, що торкалися вивчення різних аспектів життєдіяльності людини: підвищення якості освіти, психологічного супроводу матерів дітей з особливими потребами, вдосконалення транспортної системи у Польщі, підвищення якості надання медичних послуг у Словаччині, вивчення процесів старіння задля збільшення тривалості життя та покращення його якості. Всі доповіді були досить актуальними, цікавими, практично спрямованими.

Робота продовжилася у секційних засіданнях 14 листопада, яка відбувалася вже у вишах-співорганізаторах конференції.

Результати наукових доробок будуть представлені у колективній монографії, яка буде видана академічним видавництвом Академії прикладних наук в Ополє та буде розміщена на офіційному сайті цього польського університету. Всі учасники отримають сертифікати.

🇺🇦🚀 СЬОГОДНІ ВАШ ДЕНЬ, НАШЕ НЕЗЛАМНЕ СТУДЕНТСТВО!

🌍💫Міжнародний день студента – це про вас: сміливих, креативних, трохи божевільних і готових перевернути світ!

🇺🇦👩🏻‍🎓Ви – майбутнє нашої держави, яке твориться вже зараз. У часи викликів ви доводите, що українська молодь – це про сміливість, силу духу, жагу до знань і віру у краще.

✨🎓Бути студентом – це суперсила:
✅Вчитися за ніч до іспиту і здавати!
✅Ловити кайф від життя між парами!
✅Мріяти, творити, ламати шаблони!

📚💐Сьогодні святкуйте свою свободу, молодість і амбіції!
Нехай у вашому житті буде більше перемог, пригод і натхнення!

🚀🏛️Бажаємо вам сил для нових звершень, знань, що допоможуть змінити світ, єдності, яка надихає та мрій, що обов’язково здійсняться!

🇺🇦🙏🏼Навіть у найскладніші часи ви залишитеся символом надії та змін!

💙💛 Зі святом вас, незламна студентська молодь Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького!

📚🏥УКЛАДЕНО ДОГОВОРИ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО
З МЕДИЧНИМИ КОЛЕДЖАМИ
 
🇺🇦📝13 листопада 2024 року укладено Договори про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, в особі ректора Наталі Фалько та
✅💁🏼‍♀️ комунальним закладом «Мелітопольський медичний фаховий коледж» Запорізької обласної ради, в особі директора Івана Настасяка
✅💁🏼‍♀️ комунальним закладом «Бердянський медичний фаховий коледж» Запорізької обласної ради, в особі директора Василя Фойняка.

👥💫Предметом договорів є об’єднання зусиль з метою створення належних умов та механізмів для системного співробітництва наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників освітніх закладів.

📚👩🏻‍🎓Договорами передбачається організація підвищення кваліфікації фахівців та працівників освітніх закладів, спільна розробка робочих навчальних планів і програм дисциплін, проходження практик здобувачами вищої освіти університету на базі коледжів, проведення на базі університету стажувань, сертифікатних програм, тренінгів, семінарів тощо.

🇺🇦✊🏻Сподіваємось на плідну освітню та наукову співпрацю!

👩🏼‍🏫💫 ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ ЦІКАВОЇ ЛЕКЦІЇ ЗА УЧАСТІ ПРОФЕСІОНАЛА-ПРАКТИКА!

🏛️📚13 листопада 2024 року викладачі та студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького мали змогу послухати цікаву лекцію на тему 👥🇺🇦«Безбар’єрність – це про кожного з нас»!, організованою кафедрою психології.

👩🏻‍🎓💐Запрошений лектор: Аніщенко Вікторія Олександрівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Пенітенціарної академії України, практичний психолог і коуч, тренер в сфері освітніх, психологічних та коучингових практик, наставник та ментор в сфері освіти дорослих ‼️📝порушила у своїй лекції дуже актуальну проблему – філософію безбар’єрності та розкрила особливості толерантного ставлення до інших, включаючи людей з особливими потребами.

💼🇺🇦Лекторка ознайомила із державною політикою безбар’єрності, охарактеризувала її складові, представила результати власного бачення шляхів розв’язання цієї проблеми.

🙋🏻‍♀️📌Вона надала поради як турбуватися про себе та тих, хто поруч, коли здається, що звичні орієнтири втрачено, людина перебуває у стресі, коли кожен жест, кожне слово, навіть тон голосу і постава впливають на відчуття людини.

👥✅Пані Вікторія розкрила правила мови та мовлення з людьми з особливими потребами, їх близькими та рідними, які слід дотримуватися кожному.

📖👏🏻Лекторка презентувала і власну монографію, у якій представлено результати її власних наробок з означеної проблеми.

💫🤝🏻Цей захід був дуже корисним для всіх учасників, оскільки сприяв розширенню уявлень про проблему безбар’єрності та прийоми толерантного поважливого ставлення до кожного!

📢 12.11.2024 відбулась важлива зустріч з психологами мобільних команд міжнародної неурядової організації Family Health International 360 (FHI 360)! 🌍💙

Ця зустріч дала нам можливість обговорити нові методи психологічної підтримки для тих, хто постраждав від війни та потребує допомоги. Психологи FHI 360 поділилися своїм досвідом роботи у кризових ситуаціях, а також практичними рекомендаціями, які ми зможемо впровадити для поліпшення психологічного стану наших громадян. 🕊

У рамках практичної сесії спеціалісти продемонстрували техніки, які вони використовують у роботі з людьми, що пережили кризові ситуації. Кожен з нас зміг відчути на собі, як працюють ці методи – від технік зниження стресу до вправ для емоційного відновлення
Дякуємо команді FHI 360 за цінний практичний досвід! 💪🌍

11 листопада 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького проходила дуже цікава лекція, на тему: «Як допомогти собі в умовах стресу. Протоколи самодопомоги ІТС». Її провела психолог Центру стресостійкості м. Києва, тренерка, експертка Israel Trauma Coalition in UA, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня ОНП Гарденотерпія Олена Шликова.

Олена поділилася власним досвідом роботи із внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення, які переживають стрес, зокрема і дітьми. Вона розкрила особливості застосування вправ і психологічних технік, яким вона навчає своїх клієнтів та протагоністів під час тренінгу. Олена ознайомила всіх присутніх і з протоколами самодопомоги від ізраїльських психологів. Під час зустрічі Олена провела низку цікавих вправ, надала поради про особливості їх використання з метою самодопомоги у ситуаціях переживання надзвичайних і стресових ситуацій.

 

5-го листопадаТРИВАЄ ВІЗИТ НАУКОВЦІВ МДПУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО IPU У НІМЕЧЧИНІ

👩🏻‍🎓У рамках проєкту Erasmus+ ЄС, спрямованого на підвищення потенціалу вищої освіти, триває реалізація програми “Boosting University Psychological Resilience and Wellbeing in (Post-) War Ukrainian Nation” (101129379 – BURN – ERASMUS-EDU-2023-CBHE).
🇩🇪🙋🏻‍♀️Організатор прийому, IPU Берлін, під керівництвом професора Ларса Кульчинке, гостинно зустрів представників закладів вищої освіти з України, Латвії та Естонії, надаючи представникам українських ЗВО унікальну можливість переймати міжнародний досвід підтримки психологічного здоров’я та благополуччя!
🇺🇦🎓5 листопада делегація Університету у складі:
🔺ректора університету, доцента Наталі Фалько;
🔺декана факультету соціально-педагогічної та мистецької освіти, доцента Наталі Гузь;
🔺заступника декана з навчальної роботи факультету суспільно-гуманітарних наук та права, асистента кафедри германської філології Євгена Топалова
відвідала Вільний університет Берліна (FU Berlin), де ознайомилась із роботою Психологічної служби підтримки університету.
📚📝 Представники служби, доктор Стефан Петрі (директор, психолог) та психотерапевтка Бріджит Рейсен-Костудіс, поділилися досвідом підтримки студентів, розповіли про виклики, з якими зіштовхуються фахівці у сфері психологічної підтримки, та обговорили дієві методи роботи з молоддю.
👥🇩🇪Окрім цього, учасники мали нагоду ознайомитися з роботою різних сервісних точок у FU Berlin, що надають підтримку студентам. Під час візиту до FU Mensa делегація також змогла поспілкуватися з представниками інших підрозділів, що займаються психологічною підтримкою.

University of Tartu

National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team

Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка

Криворізький державний педагогічний університет

МДПУ імені Богдана Хмельницького

Херсонський державний університет

Горлівський інститут іноземних мов

#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PostWarRestoration #PsychologicalResilience 

 

🇺🇦🎓 1-го листопада УЧАСТЬ У ФОРМУВАННІ СКЛАДУ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ПРИ ЗОДА

🏛️💫1 листопада за ініціативи Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА відбулася зустріч робочої групи для формування складу Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації.

📝🙋🏻‍♀️Від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького до складу робочої групи увійшли представники Ради молодих вчених університету – Олександр Кирієнко, Ганна Тутова, Олена Федюніна та Анастасія Сухомлінова.

👩🏻‍🎓📚Також у зустрічі взяли участь представники Національного університету «Запорізька політехніка» та Запорізького національного університету.
👥👏🏻Олександра Кирієнка було обрано заступником голови робочої групи, Анастасію Сухомлінову – секретарем робочої групи. Головою робочої групи було обрано професорку НУ «Запорізька політехніка» Анастасію Зеркаль.

📝‼️Ініціативна група відповідатиме за організацію та координацію процесу створення Ради молодих вчених, яка стане платформою для підтримки та розвитку наукового потенціалу молодих дослідників Запорізької області.

✅👩🏻‍🎓Метою діяльності Ради є сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, захисту їх прав та інтересів та забезпечення їх активної участі у проведенні наукових досліджень.

 

🇺🇦📚 ЗАПРОШУЄМО НА МАЙСТЕР-КЛАС

🏛️⭐️Психологічний центр МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує на майстер-клас: «Метафора метелика у психологічній роботі: авторські практики»

📍Тренери заходу:
✅👩🏼‍🎓кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Світлана Шевченко;
✅👩🏼‍🎓 магістр психології, старший викладач кафедри психології Ганна Варіна.
💫📆Долучайтеся 6 листопада 2024 року о 14:20 за посиланням https://us02web.zoom.us/j/84848177260…
🔺Ідентификатор конференції: 848 4817 7260
🔺Код доступа: 418305

🇺🇦✊🏻Долучайтеся до неймовірно мотиваційної та ресурсної зустрічі!

🇺🇦🏆ОСВІТЯНИ МДПУ – ПЕРЕМОЖЦІ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ З ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

🏛️📚23-25 жовтня 2024 року у місті Києв в режимі онлайн відбулася XVI міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті». Організувала та провела виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
🧑🏻‍🎓🌍Свої досягнення на виставці представили 276 учасників – заклади освіти із різних регіонів України, а також Польщі, Литви, Румунії, Угорщини та Естонії.
💼📌Для учасників виставки провели конкурси «Лідер інновацій в освіті», «Видатні наукові досягнення в освіті» й конкурс із 15 тематичних номінацій.
📚✅Усього на конкурси було подано 272 роботи. Експертну оцінку їхньої якості проводили фахівці наукових установ – Національної академії педагогічних наук України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
👨🏼‍🏫⭐У конкурсі з тематичних номінацій наш Університет представив декілька потужних робіт, три з яких отримали найвищу відзнаку!
🇺🇦‼️ Інноваційна розробка «Створення та впровадження інноваційних проєктів для підвищення якості освіти та освітньої діяльності» була удостоєна ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ!
🙋🏼‍♀️📚Дану роботу було виконано творчим колективом під керівництвом ректора Університету, кандидата психологічних наук, доцента Фалько Наталі у складі: кандидата психологічних наук, доцента Остополець Ірини та магістра психології, старшого викладача кафедри психології Варіної Ганни.
‼️🇺🇦 Друга інноваційна розробка «Збереження фізичного та ментального здоров’я – пріоритет сучасної освітньої системи» була також удостоєна ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ!
👏🏼👥Вітаємо авторку – кандидата педагогічних наук, доцента Житнік Тетяну Сергіївну!
‼️🇺🇦 Третя інноваційна розробка «Новітні технології в освітньому процесі закладів вищої освіти» (автори – доктор філософії, старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання Олійник Ірина Сергіївна та кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач кафедри спортивних дисциплін Олійник Михайло Олексійович) була удостоєна СРІБНОЮ МЕДАЛЛЮ!
🇺🇦👩🏼‍🏫Ректор університету, доцент Наталя Фалько нагороджена ПОДЯКОЮ за вагомий особистий внесок і плідну діяльність з інноваційного розвитку національної освіти і науки.
💪🏼🏆Це чергова потужна відзнака МДПУ імені Богдана Хмельницького міжнародного рівня, отримана за час повномасштабного вторгнення рф на територію України.
‼️👏🏻Ці нагороди є визнанням високої якості освіти, яку, не зважаючи на складні умови сьогодення та тимчасового переміщення, надає університет своїм здобувачам, а також професійності його викладачів.
🚀🎓Колектив незламного Університету пишається досягнутим і впевнено торує шлях до нових здобутків у навчанні, освіті і громадському житті!

🇺🇦Віват Академія!

🇺🇦Слава ЗСУ!

🥳🇸🇪НОВИЙ ПРОЄКТ – ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА МДПУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

🏛️🇺🇦Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького разом з партнерами розширює проєктні горизонти та вектори співпраці на шляху інтеграції європейських цінностей в інклюзивний простір та забезпечення освітніх прав дітей з інтелектуальними порушеннями.
🇸🇪🎓Проєкт «Enhancing the Participation of and Ensuring the Right to Education for Children with Intellectual Disability: Developing Capacities and Opportunities (EPERE)» (сума гранту 1 999 563 SEK) в рамках Програми співпраці Шведського інституту з Україною спрямований на розвиток громадянського суспільства в Україні через підвищення участі та забезпечення освітніх прав дітей з інтелектуальними порушеннями.
📚🌏Залучаючи громадські об’єднання, освітні заклади та забезпечуючи гендерну рівність, проєкт відповідає шведській стратегії співпраці щодо відновлення та реформ в Україні (2023-2027).
✅👩🏼‍🏫Проєкт зосереджується на відновленні освітнього сектора, зокрема на потребах вразливих груп населення, таких як діти та люди з інвалідністю. Проєктна ініціатива орієнтована на зниження ризику освітньої ізоляції та соціальної стигматизації, що є визнаною проблемою для дітей з інтелектуальними порушеннями, забезпечуючи їхнє право на освіту.
📆🏛️Проєкт буде реалізовано 12.2024-12.2026 учасниками консорціуму:
🔺Криворізький державний педагогічний університет (Україна),
🔺Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща),
🔺Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (Україна),
🔺Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (Україна) під керівництвом головної організації-заявника –
‼️🇸🇪Університет Еребру (Швеція) та керівника проєкту Томаса Бароу.

🇪🇺🇺🇦Щиро вітаємо та бажаємо проєктній команді продуктивної роботи та успіхів у досягненні поставлених цілей!

📝🇺🇦 ПІДПИСАНО ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО

🏛️✅ 29 жовтня 2024 року підписано Договір про співпрацю між МДПУ імені Богдана Хмельницького та Управлінням освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області.
📝‼️Основними напрями співпраці є:
🔹 організація спільних семінарів, конференцій, просвітницьких заходів;
🔹 запрошення на захист робіт, обмін досвідом та інформацією щодо навчальної, науково-методичної та науково-дослідної роботи;
🔹 проведення викладачами університету занять, консультацій з учнями щодо написання науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.
📚💡Заплановане спільне впровадження освітніх проєктів, спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб та їх інтеграцію у місцеву громаду; спільна діяльність в рамках грантових програм, а також участь у проєктах міжнародного, українського та регіонального рівнів тощо.

🇺🇦🤝🏻Тримаємо разом освітянський фронт, працюємо заради Перемоги

Методичний семінар кафедри психології: розробка навчальних курсів у межах проєкту ERASMUS+ ВURN

9 вересня кафедра психології провела методичний семінар на тему «Особливості розробки навчальних курсів за проєктом ERASMUS+ ВURN». Доценти Ірина Юріївна Остополець і Олеся Олексіївна Прокоф’єва поділилися сучасними підходами до створення навчальних програм, розробленими в рамках міжнародного проєкту ERASMUS+ ВURN.

Цей проєкт орієнтований на вдосконалення освітніх методик і розвиток міждисциплінарних підходів у викладанні психології. Учасники семінару мали можливість дізнатися про ключові інновації, які можна застосовувати в навчальному процесі, а також обговорити перспективи їх інтеграції у власні курси.

Особливу увагу було приділено питанням адаптації європейських стандартів викладання для української аудиторії, зокрема, методам активного навчання, формуванню практичних компетентностей студентів та підвищенню їхньої участі в освітньому процесі.

Проєкт ERASMUS+ ВURN відкриває нові можливості для розвитку української освіти, а проведені семінари допомагають викладачам впроваджувати актуальні освітні практики, що сприяють професійному зростанню студентів і їхній адаптації до сучасних вимог ринку праці.

 
 

Науково-методичний семінар для 1 курсу магістратури та 4 курсу бакалаврату 📝

24.10.2024 відбувся важливий науково-методичний семінар, присвячений методиці написання кваліфікаційної роботи!
Обговорювалися ключові аспекти:
– ✅ Вибір проблеми дослідження
– ✅ Методика написання вступу
– ✅ Особливості добору наукової літератури
Цей семінар допоможе студентам краще підготуватися до написання своїх наукових робіт, що стане важливим етапом у їхньому професійному розвитку!

Дякуємо всім учасникам за активність та бажаємо успіху у подальших дослідженнях! 💡

 
 
 

22 жовтня 2024 року викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія МДПУ імені Богдана Хмельницького брали участь у Всеукраїнському заході, лекції-тренінгу «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології – частина 6: арт-терапія в дії». Захід було організовано в рамках Договору про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького і Одеським інститутом ПрАТ «ВНЗ «МАУП». До заходу було залучено 300 осіб.

Цікавою та інформативною була міні-лекція про символіку і архітипи у малюнках, яку провела Алла Нерубасська, д.філос.н., доцент, завідувачка кафедри загальнонаукових соціальних та поведінкових дисциплін Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП».

Далі Олена Бальбуза – методист ООРЦПІО, старший викладач кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», доктор філософії в галузі психології МКА МАУП, провела дуже ресурсну вправу «Крила». Всі учасники мали можливість проаналізувати свій стан і відшукати ресурси у собі, шляхом використання МАК-карт і цього символічного образу.

Далі Аллою Нерубасською булу проведено вправу із застосуванням нейрографіки: «Метелик – це я!». Завдяки цій вправі всі учасники змогли проаналізувати свої ресурси, замислитися над суттєвими сенсами власного життя, отримати уявлення про можливості використання цієї техніки в роботі з клієнтами.

Зустріч була досить теплою і корисною для кожного, адже в цей непростий час, так важливо підтримувати один одного – разом навчатися, розвиватися, розширювати пізнання внутрішнього світу людини!

 
 
 

‼️Увага ‼️

24 жовтня о 14:20 запрошуємо студентів магістратури 1 курсу і студентів бакалаврату 4 курсу відвідати науково-методичний семінар щодо методики написання кваліфікаційної роботи

«Вибір проблеми дослідження, методика написання вступу кваліфікаційної роботи та особливості добору наукової літератури»

🔺Ідентифікатор конференції: 460 435 9994
🔺Код доступу: 123

Матеріали для вас готують доц. Остополець І.Ю. та доц. Прокоф’єва О.О.

🇺🇦🇪🇺 ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ЛІДЕР-АКТИВ-ГРОМАДА»

📆💫18 жовтня у місті Київ відбувся психологічний тренінг «ЛІДЕР – АКТИВ – ГРОМАДА».

‼️🤝🏻Захід організований ініціативною групою національних спільнот Мелітополя в рамках реалізації Проєкту Ради Європи «Надання допомоги на місцевому рівні внутрішньо переміщеним представникам національних меншин та ромів у зв’язку з конфліктом для підтримки їх активної участі у соціальному та громадському житті. ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ» за підтримки Мелітопольської міської ради, сприяння Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького та Координаційного простору допомоги «Мелітополь Саме тут. Київ».

✅📚Метою тренінгу було виявлення лідерських якостей у представників етнічних спільнот, формування та розвиток творчого мислення задля створення креативного активу у внутрішньо переміщених представників національних меншин та ромів.

🙋🏻‍♀️🎯Тренерами, Наталя Фалько, Наталія Гузь і Олеся Прокоф’єва було запропоновано практичні інтерактивні вправи, в процесі яких учасники:
🔺 розвинули своє уявлення про лідерські якості у представників етнічних спільнот;
🔺 усвідомили особистісний лідерський потенціал;
🔺 актуалізували важливість ролі лідерського активу у балансуванні відносин між громадою і владою;
🔺 сформували навички конструктивної взаємодії між владою, активом та етнічною спільнотою, які дають змогу кожному почуватися залученим до управлінських рішень і мати рівні права, політичні та соціальні можливості.

🍒🇺🇦Наприкінці зустрічі учасники продемонстрували свої творчі проєкти у вигляді веж: «Дорога до дому», «Вежа незламності», «Коктейль переможного настрою», «З Мелітополем у серці»!

💐👏🏻Щиро дякуємо організаторам і учасникам за продуктивну роботу!

🎬😁P.S. Робимо анонс з крутого заходу на якому ми були, але згодом все розповімо в відеозвіті.

🇺🇦🇪🇺 ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ВІД КОНФЛІКТУ ДО ДІАЛОГУ»

📆💫17 жовтня у місті Київ відбувся психологічний тренінг «ВІД КОНФЛІКТУ ДО ДІАЛОГУ».
‼️🤝🏻Захід організований ініціативною групою національних спільнот Мелітополя в рамках реалізації Проєкту Ради Європи «Надання допомоги на місцевому рівні внутрішньо переміщеним представникам національних меншин та ромів у зв’язку з конфліктом для підтримки їх активної участі у соціальному та громадському житті. ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ» за підтримки Мелітопольської міської ради, сприяння Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького та Координаційного простору допомоги «Мелітополь Саме тут. Київ».
📝🙋🏻‍♀️Метою тренінгу було формування навичок ефективного вирішення міжетнічних непорозумінь та соціальної ізольованості у внутрішньо переміщених представників національних меншин та ромів.
✅🎯Психологічний тренінг було проведено у вигляді інтерактивного обговорення. Тренери, Наталя Фалько, Наталія Гузь і Олеся Прокоф’єва запропонували учасникам прийняти участь у картографуванні конфлікту та сфокусованій бесіді ОРІП.
📚💫В проведенні сфокусованої бесіди учасники зосередились на вирішенні таких проблемних тем «Соціальна ізольованість ВПО», «Відсутність комунікації між членами родини в окупації та на підконтрольній території», «Відсутність порозуміння між військовими та цивільними» та «Жертовна поведінка ВПО».
👩🏼‍🏫💼В результаті плідної роботи учасники опанували навички використання інструменту структурованого та конструктивного обговорення, вирішення проблем, конфліктних ситуацій, ухвалення рішень на рівні групи етнічних спільнот.
🍒🇺🇦Учасники зазначили, що результатами проведеннятренінгу стали: почуття приналежності до спільноти, соціальної солідарності, згуртованості та взаємоповаги між членами багатокультурної громади; формування навичок ефективного вирішення міжетнічних непорозумінь та соціальної ізольованості у внутрішньо переміщених представників національних меншин та ромів.
💐👏🏻Щиро дякуємо організаторам і учасникам за продуктивну роботу!

🎬😁P.S. Робимо анонс з крутого заходу на якому ми були, але згодом все розповімо в відеозвіті.

Завершилася трьоденна звітна конференція із захисту результатів виробничої практики здобувачів магістерського рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія ОП Психологія. Практична психологія.

Студенти показали високий рівень професіоналізму і глибоку вмотивованість до професійної діяльності. Особливого відгуку знайшли завдання практики “відеорезюме”, “психоедьюкаційні пости з фаху для соцмереж”, “проведення психодіагностичного дослідження”, “просвітницький захід”. Дякуємо всім здобувачам за змістові презентації і реальні кейси із практики!

 
 
 
‼️🇺🇦 ДО УВАГИ НАУКОВЦІВ ТА ОСВІТЯН УКРАЇНИ
📚🔔 4 та 5 жовтня 2024 року в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбулась ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
🚀👩🏻‍🏫 «СУЧАСНА ВИЩА ОСВІТА: ДОСЯГНЕННЯ, ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ»
✊🏻🇺🇦Метою конференції стало визначення концептуальних підходів та стратегій перспективного розвитку сучасної вищої освіти, створення єдиного простору для обговорення її досягнень, викликів і перспектив подальшого розвитку, аналітика впливу критичних чинників (пандемія, війна тощо) на окремі її галузі та в глобальному масштабі, встановлення наукових контактів між освітянами і вченими різних країн, обмін результатами досліджень і досвідом реформування галузі вищої освіти в критичні періоди пандемії та війни, а також під час післявоєнного відновлення України.
🇺🇦👩🏼‍🎓 Відкрила захід з вітальним словом ректор Університету, доцент Наталя Фалько.
⭐️📚Пролунали вітальні звернення від запрошених поважних гостей, серед яких:
🇺🇦‼️Людмила БУХАРІНА – голова Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації
🇵🇱‼️ Александр ОСТЕНДА – доктор філософії, професор, ректор Сілезької академії (Польща)
🇱🇹‼️Вігінтас ГОНТІС – Директор Інституту Союзу вчених Литви, Вільнюс
(Литва)
🇺🇦‼️Наталя ГОРДІЄНКО – доктор соціологічних наук, професор, Проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії
🇧🇬‼️Росіца МИХАЙЛОВА – доцент, декан Педагогічного факультету Шуменського університету (Болгарія)
🇩🇪‼️ Ганна ЖУКОВА – Викладач англійської мови в гімназії міста
Вільгельмсхавен (Німеччина)
🇲🇩‼️ Оксана КІРА – доцент, кандидат філологічних наук, завідувач кафедри англійської та німецької філології філологічного факультету
Бельцький державний університет імені Алеко Руссо (Молдова)
👩🏼‍💼📑До учасників звернулись із доповіддями наступні поважні науковці:
🔺SPULBER DIANA (Університет Генуї) – PhD; «Кращий практики реалізації третьої місії університету»
🔺ГВІДО ФРАНКО АМОРЕТТІ (Університет Генуї) – доктор філософії, професор.
«Роль лідерства в третій місії університету»
🔺Світлана БОЙКО – кандидат філософських наук, старший дослідник,
Державна наукова установа “Інститут модернізації змісту освіти” «Співпраця закладів освіти як важлива складова у здійсненні інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи»
🔺Олена ОРЖЕЛЬ – доктор наук з державного управління, головний науковий співробітник відділу взаємодії університетів та суспільства Інституту вищої освіти Національної академії наук «Третя місія університету: еволюція концепцій і практик»
🔺 Красимира КОЛЕВА – доктор Шуменського університету “Єпископ
Костянтин Преславський” (Республіка Болгарія)
«Європейський досвід Болгарії в розвитку освіти, професійної підготовки та навчання (Горизонт 2021-2030)»
🔺Людмила ЛЯШОК – заступник директора з навчально-виховної
роботи; учитель української мови та літератури Мелітопольської гімназії №
20 Мелітопольської міської ради Запорізької області
«Розвиток чи результат, або Де ховається правда оцінювання?(про
систему оцінювання в НУШ)»
🔺Андрій ОКОПНИЙ – кандидат з фізичного виховання та спорту,
доцент, Директор Комунального закладу Львівської обласної ради Львівський фаховий коледж спорту «Трансформація спортивного простору: вплив подій війни в Україні на
міграцію спортсменів»
🔺 Тетяна ДЮЖИКОВА – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної освіти, МДПУ імені Богдана Хмельницького «Аналіз методів інтеграції предметів природничого циклу в шкільну
програму»
🔺 Світлана ОСИПЕНКО – кандидат економічних наук, доцент кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Богдана Хмельницького «Роль фандрайзингу і грантрайтингу у фінансуванні ініціатив закладів вищої освіти України»
💫🏛️У продовження протягом двох днів відбувались низка науково-практичних семінарів, круглих столів, відкритих лекцій та інших ресурсних заходів.
🇺🇦📚Результати конференції будуть опубліковані в збірнику матеріалів конференції «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності» впродовж місяця з дати її проведення.
🤝🏻❤️Дякуємо всім учасникам цього насиченого дводенного освітнього свята!
🇺🇦‼️Впевнені, що отриманий безцінний досвід, обмін думками та наша подальша співпраця перетворяться на потужні позитивні новації в освіті!
 
 
 
 
👩🏼‍💼✅ ВІДБУВСЯ ПОТУЖНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ
📚🏛️5 жовтня 2024 року відбувся круглий стіл «Інноваційні траєкторії розвитку психологічних служб закладів вищої освіти в умовах викликів і змін».
🇺🇦💫Круглий стіл організовано кафедрою психології МДПУ імені Богдана Хмельницького в рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності».
👩🏼‍🎓📑З доповідями виступили:
🔺керівниця Центру психологічної резильєнтності та благополуччя МДПУ імені Богдана Хмельницького, доцент, кандидат психологічних наук, Кобильнік Лілія «Організація роботи та нноваційні практики Центру психологічної резильєнтності та благополуччя МДПУ імені Богдана Хмельницького»;
🔺керівниця лабораторії арттерапії та інноваційних технологій психологічної допомоги кафедри практичної психології, координаторка психологічної служби Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Шкурська Тетяна «Метальне здоров’я учасників освітнього процесу: з досвіду діяльності психологічної служби ЗВО»;
🔺 кандидат психологічних наук, доцент, консультант Карʼєрного та Консультативного Центрів, Університету ім. Т. Масарика, м. Брно, Чехія, Березка Софія «Особливості надання психологічних послуг студентам в університеті ім. Масарика»
🔺 кандидат психологічних наук, доцент Прокоф’єва Олеся, кандидат психологічних наук, доцент Остополець Ірина, МДПУ імені Богдана Хмельницького «Роль психологічних центрів Латвії у підготовці студентів-психологів до професійної діяльності» (десимінація результатів навального візиту за проєктом BURN).
👩🏼‍💼⭐️Модерувала зустріч – завідувачка кафедри психології, кандидат психологічних наук, доцент Олеся Прокоф’єва.
☝🏻🇺🇦На круглому столі обговорювалися питання вдосконалення діяльності психологічної служби закладів вищої освіти в сучасних умовах, інноваційні форми і методи роботи психологічних служб європейських та українських університетів, проблеми підготовки майбутніх психологів в Україні та за кордоном.
👏🏻💐Дякуємо учасникам за змістову і продуктивну зустріч!
 

4 жовтня 2024 року на платформі Гугл міт проходила дуже цікава гостьова лекція на тему: «Метод Фельденкрайза як засіб впливу на психоемоційний стан людини»

Яку провела Соха Іванна – соматичний практик в методі Фельденкрайза, клінічний психолог, громадський активіст.

Лекторка розказала про те, що метод Фельденкрайза – це фізична практика, джерелом відчуттів для якої є рухи. Вона орієнтована на сенсорні відчуття шкіри, пропріоцептивні відчуття всередині тіла, вестибулярну систему, відчуття рівноваги, руху та гравітації.

Головна мета методу – якісно відчути кожен рух. Метод працює не з м’язами, суглобами та зв’язками, а з нервовою системою. В результаті практики людина починає виконувати рухи ефективно та точно.

Пані Іванка підкреслила, що застосування цієї практики приносить адаптивний, профілактичний, терапевтичний, реабілітаційний ефект як у професійну, так і у приватну сферу буття людини та може розглядатися як один з провідних методів покращення якості життя. Вона наголосила і на можливості використання цього методу у роботі з дітьми з особливими потребами, з людьми, які мають психосоматичні розлади, психомоторні порушення, генетичні патології, сколіоз, важкі травми тощо.

Пані Іванка провела дієвий практичний майстер-клас, після якого учасники мали змогу обмінятися власними думками, відчуттями, переживаннями, які отримали під час виконання вправи.

🇺🇦✅ ГАРДЕНОТЕРАПІЯ- ПРОФЕСІЯ НАШОГО ЧАСУ!

👩🏼‍💼🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿Саме з такою темою 4 жовтня 2024 року завітала до віртуального освітнього простору МДПУ імені Богдана Хмельницького гостьовий лектор, головним виконавчим директором компанії Треліс (Шотландія) Фіона Теккерей!
🏛️⭐️Пані Фіона має освіту у галузі психології і садівництва, понад 27 років працювала в терапевтичному садівництві з людьми з вадами навчання та зору, а наразі підтримує проекти терапевтичного садівництва по всій Шотландії.
💻💫Цікава, пізнавальна та неймовірно позитивна зустріч зібрала біля екранів майже 60 слухачів – здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників та партнерів Університету.
📚🤝🏻Цей захід було організовано спільними зусиллями кафедри психології і кафедри ботаніки, екології та садово-паркового господарства МДПУ імені Богдана Хмельницького в рамках рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «СУЧАСНА ВИЩА ОСВІТА: ДОСЯГНЕННЯ, ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ».
🌳🌸Пані Фіона у своєму виступі розповіла про особливості терапевтичного садівництва в Шотландії на прикладі роботи компанії Треліс.
🏢☘️Треліс – це місце, куди можна прийти, щоб отримати знання про терапевтичне садівництво, мистецтво використання садівництва, щоб допомогти людям подбати про своє фізичне, емоційне та соціальне благополуччя. Компанія підтримує понад 500 груп, які створюють зелені заповідники в лікарнях, будинках для людей похилого віку, школах, в’язницях і громадських місцях, використовуючи ці сади, щоб допомогти людям відновити здоров’я, подолати труднощі та підвищити свої навички та впевненість. Треліс підтримує дослідження та розробки в лікувальному садівництві.
💐👩🏼‍🎓Висловлюємо щиру вдячність за можливість поділитися досвідом та новими знаннями, які є точно актуальними у реаліях сьогодення!

🇺🇦✊🏻Продовжуємо спільну співпрацю та реалізацію нових проектів!

🇺🇦✅ ГАРДЕНОТЕРАПІЯ- ПРОФЕСІЯ НАШОГО ЧАСУ!

👩🏼‍💼🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿Саме з такою темою 4 жовтня 2024 року завітала до віртуального освітнього простору МДПУ імені Богдана Хмельницького гостьовий лектор, головним виконавчим директором компанії Треліс (Шотландія) Фіона Теккерей!
🏛️⭐️Пані Фіона має освіту у галузі психології і садівництва, понад 27 років працювала в терапевтичному садівництві з людьми з вадами навчання та зору, а наразі підтримує проекти терапевтичного садівництва по всій Шотландії.
💻💫Цікава, пізнавальна та неймовірно позитивна зустріч зібрала біля екранів майже 60 слухачів – здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників та партнерів Університету.
📚🤝🏻Цей захід було організовано спільними зусиллями кафедри психології і кафедри ботаніки, екології та садово-паркового господарства МДПУ імені Богдана Хмельницького в рамках рамках ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «СУЧАСНА ВИЩА ОСВІТА: ДОСЯГНЕННЯ, ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ».
🌳🌸Пані Фіона у своєму виступі розповіла про особливості терапевтичного садівництва в Шотландії на прикладі роботи компанії Треліс.
🏢☘️Треліс – це місце, куди можна прийти, щоб отримати знання про терапевтичне садівництво, мистецтво використання садівництва, щоб допомогти людям подбати про своє фізичне, емоційне та соціальне благополуччя. Компанія підтримує понад 500 груп, які створюють зелені заповідники в лікарнях, будинках для людей похилого віку, школах, в’язницях і громадських місцях, використовуючи ці сади, щоб допомогти людям відновити здоров’я, подолати труднощі та підвищити свої навички та впевненість. Треліс підтримує дослідження та розробки в лікувальному садівництві.
💐👩🏼‍🎓Висловлюємо щиру вдячність за можливість поділитися досвідом та новими знаннями, які є точно актуальними у реаліях сьогодення!

🇺🇦✊🏻Продовжуємо спільну співпрацю та реалізацію нових проектів!

🇺🇦🥳 УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ІТ ЛАБОРАТОРІЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

🎓💫27 вересня 2024 року, в рамках святкувань до 240-річчя Мелітополя, в місті Запоріжжі відкрили IT Лабораторію психологічної та психофізіологічної допомоги.
💐🏛️До урочистого заходу долучились
✅т.в.о. міського голови м. Мелітополя,
✅ректор МДПУ ім. Богдана Хмельницького Наталя Фалько,
✅проректор з науково-педагогічної роботи, зовнішніх зв’язків і стратегічного розвитку університету  МДПУ ім. Богдана Хмельницького Олена Арабаджи,
✅декан факультету фізичної культури, спорту та психології МДПУ ім. Богдана Хмельницького Андрій Проценко.
🇺🇦🤝🏻Проект IT Лабораторії на базі Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького реалізовано завдяки міській цільовій програмі «Відновлення (зміцнення) психічного здоров’я та життєстійкості населення».

‼️⭐️Наразі IT Лабораторія психологічної і психофізіологічної допомоги включає в себе інтерактивне обладнання:  пісочницю, підлогу та екран.

🇺🇦🇱🇻НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ У ЛАТВІЮ ЗАВЕРШЕНО!

💫🇪🇺Завершився навчальний візит у Латвію за проєктом ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience andwellbeing in (post-) war Ukrainian nation” – BURN.
✅🎓26 вересня 2024 року, четвертий день візиту, робоча група від нашого університету (доц. Прокоф’єва О.О., доц. Остополець І.Ю., доц. Гончарова О.А.) відвідала Universityof Latvia, Faculty of Educational Science and Psychology.
👩🏼‍💼🇱🇻Директор магістерскої програми Laura Prisko, директор бакалаврської програми Anda Upmane та тренер IevaStokenberga провели змістовний воркшоп «Створення команд для розробки курсів», де учасники мали нагоду визначити ціль, програмні результати і структуру освітніх компонентів, які будуть розроблені та імплементованівідповідно до програми ERASMUS+.
🏛️⭐️У другій частині дня українська делегація відвідала Центр безпечного дитинства «Dardedze», діяльність якого сфокусована на превенції сексуального насильства і промоції сексуального виховання. Українці познайомились з казковим персонажем Jimbo, який є провідником для дітей у світ дозволеного і недозволеного у фізичній взаємодії.
🇱🇻✏️27 вересня 2024 року, в останній день візиту психологічний тренер, клінічний супервізор Nikola Dzina ознайомила учасників з особливостями будови магістерського курсу з психологічного консультування та психотерапії, а психологічний тренер, клінічний супервізор Ieva Biteрозповіла про основні методи і підходи до навчання студентів магістратури.
‼️👨🏼‍💼У другій половині дня професор Ieva Bite провела відкриту лекцію «Техніки КПТ в роботі з травмою». День завершився підбиттям підсумків та рефлексією навчального візиту.
🇪🇺🇺🇦Проект ERASMUS+ “Boosting university psychologicalresilience and wellbeing in (post-) war Ukrainian nation”(ВURN) стане надійним підґрунтям для якісної підготовки майбутніх психологів, які в подальшому будуть пліднопрацювати з метою розбудови нашої держави.

 

🇺🇦🇱🇻НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ У ЛАТВІЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ
📚👨🏻‍🎓Продовжується навчальний візит у Латвію за проєктом ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience andwellbeing in (post-) war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні).
🙋🏻‍♀️🏛️24 вересня 2024 року у другий день візиту, робоча група від нашого університету (доц. Прокоф’єва О.О., доц. Остополець І.Ю., доц. Гончарова О.А.) відвідала Universityof Latvia Academic Campus House of Nature.
🎓💫Професор BaibaMartinsone поділилася досвідом підготовки аспірантів та докладно розповіла про власну наукову школу соціоемоційного навчання.
 👩🏼‍💼📝 Професор Baiba Martinsone ознайомила українську делегацію з психологічними методами підготовки майбутніх вчителів до промоціїпсихічного здоров’я в школах.
📚🏥У другій частині дня учасники проєкту відвідали “ChildHouse“ при Дитячій Клінічній Університетській Лікарні, що надає психологічну допомогу дітям, які зазнали фізичного та сексуального насильства, проводить різні види експертизи, співпрацює з поліцією та соціальними службами Латвії.
🏛️💫Наступного дня робоча група відвідала University of Latvia,Faculty of Educational Science and Psychology, де мала нагоду спостерігати за одним із занять навчального курсу бакалаврського рівня «Тренінг комунікативних навичок», який проводили  тренери Anda Gaitniece-Putane і AllaPlaude.
👌🏻🇱🇻У програмі дня також була зустріч із Директором бакалаврської програми Anda Upmane, яка розповіла про дизайн академічної бакалаврської програми з психології, їїструктуру та методи викладання, ознайомила із особливостями оцінювання курсів «Тренінг комунікативних навичок» та «Базові навички консультування».
🇪🇺‼️Проект ERASMUS+ “Boosting university psychologicalresilience and wellbeing in (post-) war Ukrainian nation”(ВURN)  стане надійним підґрунтям для якісної підготовки майбутніх психологів, які в подальшому будуть пліднопрацювати з метою розбудови нашої держави.

Сьогодні, 24 вересня, відбулася дивовижно захоплююча зустріч, організована Лабораторією психологічного здоров’я Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Гостьову лекцію провів Єгор Іордек, відомий психолог з управління болем і кризовий фахівець КЛ «Феофанія», чий досвід роботи з травматичними ампутаціями та фантомним болем є вражаючим.

Тема лекції — «Фантомний біль внаслідок ампутацій від мінно-вибухових травм» — викликала особливий інтерес серед слухачів. Єгор Іордек відкрив студентам глибини менеджменту больового синдрому після ампутацій, звернувши увагу на важливість психологічної підтримки, встановлення контакту з пацієнтом та розуміння його емоційного стану. Він детально розповів про причини фантомного болю, його характеристики та різновиди, пропонуючи цінні інсайти з власної практики.

Особливу увагу було приділено неінвазійним методам допомоги, серед яких виділялися контралатеральна (метод стимуляції, при якому стимул застосовується до протилежного боку тіла відносно місця ураження або болю) та білотеральна (найбільш відома у контексті терапії EMDR, яка застосовується для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших тривожних станів) стимуляції, мозочкова стимуляція (метод нейромодуляції, який передбачає стимуляцію мозочка для впливу на різні функції центральної нервової системи) , TMS, дзеркальна терапія, терапія муляжем, флештерапія та інші техніки. Ці методи, як підкреслив лектор, допомагають пацієнтам відчути нові контури свого тіла і позбавитися від больового синдрому.

Завдяки професіоналізму Єгора Іордека, слухачі не лише отримали глибокі знання, а й надихнулися на подальший професійний розвиток. Це був неймовірно цінний досвід, що залишив незабутні враження та нові перспективи для майбутньої роботи з постраждалими.

🇺🇦🇱🇻 НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ЛАТВІЇ ЗА ПРОЄКТОМ BURN

🙋🏻‍♀️📚23 вересня 2024 року розпочався навчальний візит у Латвію за проектом ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні).

🏛️💫У перший день візиту робоча група (доц. Прокоф’єва О.О., доц. Остополець І.Ю., доц. Гончарова О.А.) відвідали University of Latvia, де пані Laura Pirsko, Директор магістерської програми, описала «Підготовку психологів у Латвії: крок за кроком від студентів до професіоналів».

👩🏼‍💼✅Пані Laura детально зупинилася на особливостях організації практики, видах і формах навчальних завдань, особливостях підготовки кваліфікаційної роботи.
🇱🇻🤝🏻У другій половині дня робоча група відвідала Кризовий центр «Skalbes» онлайн та оффлайн кризового консультування. Детально було обговорено роботу телефонів довіри та етичні особливості психологічної допомоги онлайн.

🇪🇺💫Проект ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-war Ukrainian nation” – BURN відкриває шлях до обміну знаннями та передовими практиками.

🇺🇦🎓Викладачі нашого університету отримали цінні знання, які безперечно стануть в нагоді при створенні нових освітніх компонентів.

#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PsychologicalResilience


Традиційно, ми продовжуємо запрошувати на гостьові онлайн-лекції для студентів МДПУ ім.Б.Хмельницького найкращих фахівців-практиків.

В п’ятницю 20 вересня 2024 студенти та всі охочі мали можливість долучитися до потужної лекції з практикою на тему «Психотерапія ПТСР за допомогою EMDR та Brainspotting» практикуючого клінічного психолога КЛ «Феофанія», тренера, психоаналітика УСП та травмотерапевта Павла Дими.
І, якщо EMDR – унікальний метод психотерапії, що грунтується на принципі самозцілення психіки (подібні рухи очей відбуваються у людини під час сну). Вже став відомим,
, то Brainspotting (BSP)- це доволі новий психотерапевтичний підхід, заснований на припущенні, що поле зору можна використовувати для визначення такого положення очей, яке було б пов’язане з внутрішніми нервовими та емоційними переживаннями. Студенти мали можливість почути і зрозуміти, яким чином працюють обидва методи, як їх можна творчо поєднувати. А, головне, опрацювали їх під час практичної частини безпосередньо на собі.
Отриманий досвід від практика, особливо такого, як Павло Дима, – виявився безцінним. А, враховуючи безперервність освіти психологів, тим паче клінічних, маємо надію на подальші надбання в цих методах також.

 

🏆🇺🇦 УНІВЕРСИТЕТ ЗДОБУВ ПЕРЕМОГУ У СВІТОВОМУ КОНКУРСІ!

🥳🎓Проєкт «Сприяння університету соціальній згуртованості громади в кризовій ситуації» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, який увійшов до фіналу “Triple E Awards” 2024 ACEEU Europe-Europe Forum https://europe-africa2024.triple-e-awards.com/, ‼️🇺🇦ПОСІВ ПОЧЕСНЕ 3 МІСЦЕ серед проєктів закладів вищої освіти 4 регіонів світу (Америка, Європа, Африка, Азіатсько-Тихоокеанський регіон)!

🇵🇹🏛️Цього року церемонія нагородження переможців відбулась 18-20 вересня у місті Лісабон (Португалія) на базі Universidade NOVA de Lisboa.

🙋🏻‍♀️🇺🇦Наш незламний університет представили ректор Університету, доцент Наталя Фалько та проректор з з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці, доцент Тетяна Коноваленко!

🏆✅Нагороди Triple E Awards є глобальним визнанням зусиль, спрямованих на пошуки підприємництва та залучення до вищої освіти. Це перша нагорода, яка зосереджена на різних вимірах третьої місії університетів. Нагороди Triple E мають на меті сприяти змінам в університетах і підкреслювати їхню роль у своїх спільнотах та екосистемах.

💐💫Вітаємо колектив незламного МДПУ імені Богдана Хмельницького з цим потужним досягненням та світовим визнанням!

🇺🇦‼️Крокуємо разом до нових перемог та вдосконалення третьої місії університету!

#ACEEU_Awards
#2024_Entry_1047
#BKMSPU

🇺🇦‼️ДО УВАГИ МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ!
🇪🇺🤝🏻Ініціативна група національних спільнот Мелітополя в рамках реалізації Проєкту Ради Європи «Надання допомоги на місцевому рівні внутрішньо переміщеним представникам національних меншин та ромів у зв’язку з конфліктом для підтримки їх активної участі у соціальному та громадському житті. ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ» за підтримки Мелітопольської міської ради, сприяння Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького та Координаційного простору допомоги «Мелітополь Саме тут. Київ».
✅🙋🏻‍♀️3 жовтня 2024 року запрошуємо представників національних меншин та ромів Мелітопольської громади на
🇺🇦‼️ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ВІД КОНФЛІКТУ ДО ДІАЛОГУ»
🕐Час проведення: 11.00 -16.00
✅🙋🏻‍♀️4 жовтня 2024 року запрошуємо представників національних меншин та ромів Мелітопольської громади на
🇺🇦‼️ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ЛІДЕР – АКТИВ – ГРОМАДА»
🕐Час проведення: 11.00 -16.00
🏛️📍Адреса проведення: м. Київ, (Creative states), Арсенал 1
💛💙Приєднуйтесь!

В нашому університеті вже стало доброю традицією запрошувати науковців-дослідників, фахівців-практиків з гостьовими лекціями.

Сьогодні 18.09 з лекцією на тему «Бути в ресурсі або як справлятися зі стресом» виступила Амплєєва Ольга Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології ОНУ ім. І. І. Мечникова, практичний психолог, сертифікований НЛП-тренер та НЛП- експерт, консультант з травмуючих подій. До заходу були запрошені студенти, магістранти, аспіранти, викладачі МДПУ та гості із Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж імені Олександра Довженка», Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця. Захід зібрав понад 120 осіб, які були зацікавлені темою лекції.

Лекторка детально розказала про психологічну сутність стресу, особливості реакцій людини на стрес, фізіологічні механізми, стратегії поведінки у стресі. Амплєєвою О.М. було запропоновано низку цікавих доступних вправ, націлених на відновлення адаптаційного потенціалу людини. Особливий інтерес викликала інтерактивна вправа «Кристал балансу», яка виконувалася в техніці НЛП. Після її виконання присутні обговорили свої відчуття і емоції, психічний стан, усвідомленість ресурсів та їх збагачення у вирішенні нагальних життєвих завдань, задали уточнюючі запитання лектору.

Захід пройшов досить успішно, цікаво, емоційно. Учасники отримали багато корисної інформації і були дуже вдячні Амплєєвій О. М. та організаторам.

👩🏼‍🎓💫 ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ

🇺🇦‼️Лабораторія психологічного здоровʼя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує стати учасниками гостьової лекції на тему:
🧠👌🏻«Психотерапія ПТСР за допомогою EMDR і Brainspotting»

✅🙋🏼‍♂️ Лектор: Павло Костянтинович Дима – клінічний психолог КЛ «Феофанія», тренер, психоаналітик УСП, травматерапевт.

👩🏼‍💻🚀Захід відбудеться 20 вересня 2024 року о 15:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції

🏛️🥳 Долучайтеся до неймовірно цікавої зустрічі!