Науковий гурток “ORDO AMORIS”

У науковому житті кафедри беруть активну участь студенти, які є учасниками наукового гуртка «Оrdo Аmoris», в якому вони поглиблюють знання, уміння та навички, пов’язані з інноваційними технологіями в галузі сучасної психології з дослідженнями актуальних проблемних питань з апробацією діагностичного інструментарію, розробкою
психокорекційних і розвивальних програм.

Про результати якісної співпраці викладачів та здобувачів вищої освіти свідчать призові місця у Всеукраїнських студентських олімпіадах та Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, публікації у наукових фахових та міжнародних виданнях. Студенти наукового гуртка під керівництвом викладачів кафедри приймають активну участь у програмах міжнародного стажування.

Керівник наукового гуртка: кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології Остополець І.Ю.

Староста наукового гуртка: Горобець Світлана Вікторівна, 311ф

Тематика роботи : «Психологічні засади актуалізації ресурсності та життєстійкості особистості»

Об’єкт дослідження – сучасний освітній простір, у цілісності його реальних інституцій місцевого, загальнодержавного і глобального масштабу, що презентовані соціальними умовами, інформаційним та законодавчим забезпеченням, окремими освітніми системами.

Предмет дослідження – систематизовані елементи освітнього простору, що забезпечують інтенційний вектор розвитку здоров’я суб’єктів навчання і виховання.

Мета дослідження – спираючись на багатовимірний філософський, психолого-педагогічний аналіз реформації освітнього простору визначити концептуальні засади гармонізації усіх складових здоров’язберігаючого освітнього простору та обґрунтувати психологічну модель здоров’язберігаючого наповнення.

Основні принципи діяльності студентського наукового гуртка кафедри психології «ORDO AMORIS»

  • Верховенство наукової творчості та співробітництва;
  • Добровільність і рівноправність усіх членів, самоврядування та гласність у роботі;
  • Органічний зв’язок навчання та науково-дослідної роботи;
  • Спадкоємність наукових досягнень та науково-практичного досвіду;
  • Системний підхід, цілісність, послідовність і наступність логічно взаємопов’язаних науково-психологічних заходів.
  • Наявність провідної ідеї, що визначає основні напрями розвитку кожного студента-науковця.
  • Відкритість студентського об’єднання, що передбачає добровільність входження в нього.
  • Комфортний мікроклімат.
  • Співпраця та координація діяльності різних позааудиторних структур.

Основні завдання наукового гуртка:

  1. Пропаганда та популяризація наукової діяльності серед студентів;
  2. Організація конкурсів студентських робіт, науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, диспутів, олімпіад і т. ін.;
  3. Участь у винахідницькій та раціоналізаторській роботі у галузі психології;
  4. Сприяння публікації та впровадженню в практику кращих студентських робіт;
  5. Усебічне сприяння підготовці висококваліфікованих спеціалістів у галузі психології.
  6. Підвищення теоретичного рівня і практичної значущості науково-дослідної роботи студентів;
  7. Розширення світогляду і наукової ерудиції у студентів, виховання у них навиків постійного вдосконалення власних знань;
  8. Формування умов для розкриття наукового і творчого потенціалу студентів.
  9. Популяризація та розповсюдження наукових знань у студентському середовищі;
  10. Організація і проведення різноманітних організаційно-масових та змагальних мір по НДРС: наукових конференцій, семінарів, круглих столів, конкурсів наукових студентських робіт, олімпіад з дисциплін, симпозіумів тощо;
  11. Забезпечення кафедр інформацією про заплановані міжвузівські, республіканські конференції, семінари, конкурси;
  12. Надання допомоги в опублікуванні та впровадженні в практику результатів студентських наукових досліджень;
  13. Забезпечення співробітництва з СНТ інших навчальних закладів, вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду організації НДРС при спілкуванні на семінарах різного рівня і за допомогою мережі Internet з впровадженням передових форм і методів в свою роботу;
  14. Інформування української та зарубіжної громадськості про свою діяльність;
  15. Розробка планів та грандів міжнародної співпраці з іншими науковими гуртками, провідними університетами та науково-дослідними центрами.

Документи, що регламентують роботу наукового гуртка

Положення про організацію студентської наукової роботи здобувачів вищої освіти

Положення про іменний факультетський конкурс студентських творчих робіт та загальноуніверситетський конкурс імені Богдана Хмельницького 

ПУБЛІКАЦІЇ ПРО НАУКОВИЙ ГУРТОК та його діяльність на сайті МДПУ ім. Богдана Хмельницького 

ПЛАН КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ НАУКОВИЙ ГУРТОК «ORDO AMORIS» на 2024-2025 н.р.

Звіт про роботу гуртка за 2024 рік

 

 

 

Наукова робота здобувачів ОР Бакалавр 2020-2024 рр.

Наукова робота здобувачів ОР Магістр 2020-2024 рр. 

Участь у он-лайн заходах.

20 листопада 2024 року відбулося розширене засідання студентського наукового гуртка «ORDO AMORIS», присвячене обговоренню проблеми суїциду та шляхів його попередження. До участі у роботі були запрошені студенти Глухівського національного педагогічного університету імені О.Довженка та Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП».

Учасники обговорили низку актуальних питань, пов’язаних із означеною проблемою: розглянули передумови формування суїцидальної поведінки у дітей дошкільного віку, зокрема вплив середовища, сімейних конфліктів та емоційної незрілості. (Аврамкіна Яна, ГНПУ ім. О. Довженка) Було також проаналізовано роль ризикованих ігор та «ризикованої безпечності», які можуть провокувати небезпечну поведінку у дітей та підлітків. (Сінішина Даша, МДПУ ім. Б. Хмельницького) Особливу увагу було приділено темі суїцидальної поведінки у дитячих таборах, зазначивши важливість вчасного виявлення ознак емоційного дистресу. (Коваленко Ольга, ГНПУ ім. О. Довженка) У психоаналітичному ключі обговорювалася динаміка суїциду, що пов’язана з інтрапсихічними конфліктами, які можуть мати коріння в ранніх дитячих травмах. На цих аспектах зосередив свою увагу здобувач вищої освіти 4 курсу Павло Сапега, Одеський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП».

Завершилася конференція розглядом стратегій допомоги особам, які говорять про можливість самогубства. (Костенян Юля, МДПУ ім. Б. Хмельницького) Юна дослідниця підкреслила значення емпатійного спілкування, психологічної підтримки та залучення фахівців для надання допомоги людині із суїцидальними думками.

Дискусія була насиченою, а запропоновані ідеї надихнули учасників на подальше дослідження цієї непростої, але важливої теми.

НАУКОВІ ЗАХОДИ ЗА УЧАСТЮ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Проведено наукові заходи (Міжнародного, Всеукраїнського, регіонального рівнів)

Викладачами кафедри психології разом зі здобувачами вищої освіти наукового гуртка «ORDO AMORIS» організовувалися та проводилися наступні наукові заходи (МДПУ є партнером-співорганізатором)

  1. ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна вища освіта: досягнення, виклики та перспективи розвитку в умовах невизначеності», 04–05 жовтня 2024 року, Запоріжжя-Мелітополь;

  2. IV Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми реалізації адаптаційного потенціалу особистості в сучасних умовах життєдіяльності», 14-15 листопада 2024 рік, Вінниця

  3. ІХ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі», 13-14 листопада 2024 р., Ополе, Республіка Польща

 

Досягнення студентів наукового гуртка на всеукраїнському рівні :

Колектив кафедри психології МДПУ імені Богдана Хмельницького вітає переможців Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді» з нагоди відзначення Дня Соборності України:
🇺🇦👩🏼🎓здобувачку Горобець Світлану Вікторівну 311/2-aгрупи І рівня вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та психології та керівника доцента кафедри психології Остополець Ірину Юріївну із здобуттям диплому ІІ ступеня;
📝‼️ Всеукраїнський конкурс був проведений Інститутом політико-правових та релігійних досліджень за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Європейської культурної асамблеї, Київської міської державної адміністрації, Всеукраїнського товариства «Знання» України та ін.
💛💙 Метою Конкурсу було сприяння утвердженню української національної та громадянської ідентичності, поширення патріотичних ідей, виявлення і підтримка обдарованої молоді, заохочення до патріотичної творчості захисників і захисниць України через участь у мистецьких проектах, підвищення рівня обізнаності про історію становлення сучасної української культури й мистецтва, створення умов для її творчого зростання.
🎓💐 Ми щиро дякуємо вам за активну життєву позицію, за творчий підхід та ініціативність. Ваші роботи, сповнені глибоких ідей та оригінальних рішень, є вагомим внеском у формування національно-патріотичної свідомості молоді та утвердження українських цінностей.
👩🏼💼🇺🇦Окрема подяка керівнику Остополець Ірині Юріївні , яка своїм натхненням та підтримкою допомогла розкрити свій талант й спрямувати зусилля на втілення творчих задумів. Ваше терпіння, мудрість і професійна майстерність є запорукою успіху молодих талантів!
🥳🎓 Бажаємо вам усім наснаги, нових звершень, невичерпної енергії та віри у світле майбутнє нашої України! Нехай цей конкурс стане для вас стартом до нових перемог і джерелом натхнення для подальшої творчості!

🇺🇦🥳 ВІТАЄМО З ПРИЗНАЧЕННЯМ АКАДЕМІЧНОЇ СТИПЕНДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
🏛️💐Ректорат, науково-педагогічний колектив та студентство Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітають здобувачку ІІІ курсу спеціальністі 053 Психологія ГОРОБЕЦЬ СВІТЛАНУ з призначенням іменної академічної стипендії Верховної Ради України!
‼️🏛️ Про це йдеться у наказі МОН України від 12 серпня 2024 року № 1121 «Про призначення іменних академічних стипендій Верховної Ради України здобувачам фахової передвищої та вищої освіти на 2024/2025 навчальний рік»
🇺🇦⭐️ Пишаємось нашою талановитою, активною та успішною студенткою!
💛💙Бажаємо подальших високих досягнень, нових яскравих відкриттів та успіхів на науковій та освітній нивах!

14 листопада 2023 року на урочистому заході, присвяченому нагородженню переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2023 році, була нагороджена Єсіна Олеся Андріївна, здобувачка вищої освіти спеціальності 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти.

 Обласний конкурс обдарованої молоді проводиться щороку в рамках виконання обласної цільової програми «Молодь Запорізького краю на 2022-2026 роки», затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 15.02.2022 року №66. Обласний конкурс обдарованої молоді проводиться з метою підтримки обдарованої молоді Запорізького краю, розкриття її здібностей, сприяння розвитку науково-дослідницького інтересу. За результатами засідань конкурсної комісії наукова робота Єсіної О.А. на тему «Психологічні особливості емоційного вигоряння у військовослужбовців при виконанні бойових завдань» визнана кращою у номінації «педагогічні та психологічні науки»в категорії «студенти». Наукова робота Єсіної О.А. присвячена актуальній темі та є результатом довготривалих емпіричних досліджень, має прикладний характер, спрямований на розробку системи комплексного супроводу військовослужбовців в процесі виконання бойових завдань.  Бажаємо творчих успіхів та подальших наукових відкриттів!

 22 грудня 2023 року, відбулося урочисте вручення дипломів переможцям обласного студентського конкурсу наукових проєктів «Наука для відбудови Запорізького регіону у воєнний та повоєнний час»!

Відкрив урочистий захід та провів церемонію вручення голова Запорізької обласної державної адміністрації, начальник обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

На заході також були присутні:
директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна,
 голова конкурсної комісії Альона Гавриленко,
 ректори та наукові керівники переможців конкурсу.

Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає з отриманням диплому II ступеня здобувачку ІІ (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 053 Психологія та 013 Початкова освіта СУХОМЛІНОВУ АНАСТАСІЮ!

Ця нагорода засвідчує високий рівень підготовки наукового проєкту, професійний та творчий підхід, новаторські ідеї та презентаційну компетентність під час захисту проєкту!

Тема наукового проєкту Анастасії: «Лідерські вектори реалізації молодіжної політики у воєнний та повоєнний час».

Щиро вітаємо Анастію та її наукового керівника із заслуженою нагородою! Бажаємо подальших наукових звершень та професійних перемог!

Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає здобувачку ІІ (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 013 Початкова освіта та 053 Психологія, голову студентської ради університету СУХОМЛІНОВУ АНАСТАСІЮ з призначенням іменної академічної стипендії Верховної Ради України!

 Про це йдеться у наказі МОН України від 10 серпня 2023 року № 971 “Про призначення іменних академічних стипендій Верховної Ради України здобувачам фахової передвищої та вищої освіти на 2023/2024 навчальний рік”.

Пишаємось нашою талановитою, активною та успішною студенткою!

Бажаємо подальших успіхів, нових яскравих відкриттів та творчих злетів!

 

 

 

4липня 2023 року на базі Хмельницького національного університету в онлайн форматі був проведений ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Особистість – суспільство – війна:суспільно-політичні, психологічні, соціокультурні аспекти» за напрямом «Психологічні студії».

Горобець Світлана Вікторівна, здобувачка 2 курсу спеціальності 053 Психологія, освітньої програми «Психологія клінічна психологія» успішно захистила наукову роботу на тему – «Психологічні особливості розвитку життєстійкості та конструктивних копінг стратегій поведінки у вимушено переміщених осіб». У процесі захисту наукової роботи та обговорені Горобець Світлана продемонструвала високий рівень підготовки. За результатами оцінювання конкурсної комісії Горобець Світлана посіла почесне І місце! Вітаємо з перемогою та бажаємо творчого натхнення та наукових звершень!
Також висловлюємо подяку Ковальовій Ользі Вікторівні, професору кафедри психології за високий рівень підготовки здобувачки до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Особистість – суспільство – війна: суспільно-політичні, психологічні, соціокультурні аспекти» та безпосередньо Мартиновій-Ганецькій Тетяні, здобувачці ОП Психологія. Практична психологія другого (магістерського) рівня за високий рівень виконання наукової роботи

 

Серед призерів ІІ-го етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт: Горбань Г. – диплом І ступеня, 2011 р., Дубінський В. – диплом ІІІ ступеня, 2011р., Лапій Х. – диплом І ступеня, 2012 р., Кочкурова К. –  диплом III ступеня, 2013 р., Песоцька К. –  диплом III ступеня , 2013 р.,  Мартинюк А. – диплом III ступеня, 2013 р., Пижик Д. – диплом ІІ ступеня 2014 р., Стефанюк А – диплом ІІІ ступеня, 2015 р., Дуб О. – диплом ІІІ ступеня, 2015 р., Журо А. – диплом ІІІ ступеня, 2016 р., Гніпель Д. – диплом ІІ ступеня, 2016 р., Заколотюк В. – диплом ІІІ ступеня, 2017 р., Волобуєва А. – диплом III ступеня, 2017р.

Досягнення студентів спеціальності Психологія визнаються на національному рівні та відзначаються стипендіями:

  • Президента України – Песоцька К. (2012 р.), Мартинюк А. (2013 р.), Пижик Д. (2014р), Алхіменко О. (2015 р.) Заколотюк В. (2016 р.);
  • Верховної Ради України – Радченко С. (2015р);
  • Кабінету Міністрів України – Фірсова О. (2010 р.);
  • Запорізької обласної ради – Волобуєва О. (2013 р.);
  • Запорізької обласної державної адміністрації – Работа Т. (2012 р.), Бик Н. (2017 р.).