IT Лабораторія психологічної та психофізіологічної допомоги

Керівник Лабораторії – Фалько Наталя Миколаївна, ректор МДПУ ім. Богдана Хмельницького, кандидат психологічних наук, доцент.

 

Мета Лабораторії – забезпечення умов для проведення науково-методичних, експериментальних досліджень з актуальних і пріоритетних проблем психології та психофізіології, діагностика психічних, особистісних, психофізіологічних показників та поведінкових реакцій осіб різних вікових груп, а також розв’язання актуальних наукових проблем, залучення наукових, науковопедагогічних і педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти для вирішення важливих наукових завдань та забезпечення якісного освітнього процесу.

 

Діяльність Лабораторії передбачає співпрацю з галузевими службами, закладами вищої освіти, науковими та науково-дослідними установами, державними та недержавними підприємствами, установами й організаціями, громадськими об’єднаннями, діяльність яких стосується проблематики Лабораторії, а також зі структурними підрозділами Університету.

 

Основні завдання діяльності Лабораторії:

  • організація, координація та проведення наукових та експериментальних досліджень відповідно до напряму роботи Лабораторії;
  • проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень із договірних тематик;
  • надання наукових, діагностичних, консультаційних, експертних та інших видів послуг учасникам освітнього процесу, кафедрам, іншим структурним підрозділам Університету, а також іншим юридичним та/або фізичним особам на підставі окремих договорів (угод), ініціатором яких є Лабораторія за погодженням завідувача кафедри;
  • збір та узагальнення результатів досліджень за напрямом діяльності Лабораторії;
  • участь у підготовці наукових і науково-педагогічних кадрів, сприяння підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти: бакалаврів, магістрів, аспірантів та докторантів.

 

Обладнання Лабораторії. IT Лабораторія психологічної і психофізіологічної допомоги включає в себе інтерактивне обладнання:  пісочницю, підлогу, екран, шолом віртуальної реальності Pure-Purr, Комплекс «BrainWave» та інформаційну систему АІС-психолог.

Інтерактивна пісочниця – це прилад доповненої реальності, що створює чутливу до рухів людини проекцію на реальний пісок. Заняття з залученням пісочниці сприяють загальному розвитку дітей, а вправи направлені на роботу з предметним та символічним мисленням, фантазією, координацією, включають елементи сенсорно-тактильної терапії.

Інтегрована підлога являє собою систему проекційного зображення та датчиків, які за допомогою руху дозволяють взаємодіяти із зображенням. Підлога призначена для розвитку або відновлення рухової, інтелектуальної та емоційно-вольової сфери. Заняття проходять динамічно та захоплююче у форматі гри.

Інтерактивний екран оснащений унікальним програмним забезпеченням. Ідеально підходить для інтерактивного навчання та корекційних занять. Завдяки різноманітному наповненню, що містить ігри та вправи, сприяє динамічному розвитку дітей різних вікових груп, а також допомагає надолужити освітні втрати, що, на жаль, в сьогоднішніх несприятливих для повноцінного навчального процесу умовах, зустрічається часто.

Шолом віртуальної реальності Pure-Purr являє собою комплекс для профілактики, терапії та реабілітації порушень автономної нервової системи за допомогою аудіо-візуальних стимулів. Це безмекаментозний, безпечний та високоефективний метод боротьби зі стресом та його наслідками, що допомагає знизити рівень тривожності, підвищити стресостійкість та рівень соціальної адаптації, нормалізувати сон.

Особливої уваги заслуговує унікальний прилад – комплекс «BrainWave» – це інноваційний інструмент для отримання інформації про активність мозку та рівень концентрації, сприйняття, пам’яті та інших когнітивних функцій. Аналіз результатів, отриманих за допомогою комплексу, дозволяє психологам здійснювати більш об’єктивну та глибоку оцінку психоемоційного стану своїх клієнтів. Це може бути корисним для розробки індивідуальних програм корекції або терапії, підвищення ефективності психологічної консультації та підтримки, а також для дослідження психологічних механізмів різних станів та реакцій людей.

АІС-психолог – це інформаційна система, яка використовує штучний інтелект для психологічного аналізу та діагностики особистості. Основна мета цієї системи полягає у наданні об’єктивних інструментів для оцінки рівня психологічного стану та здібностей особи, а також для проведення психологічного консультування та підтримки в різних сферах життя.

 

Переваги Лабораторії:

  • широка наукова, дослідницька та експериментальна база, що забезпечує умови для проведення практичних занять за курсами та спецкурсами навчального процесу Університету, а також надає можливість здобувачам вищої освіти оволодіти навичками дослідницької роботи та застосувати набуті знання на практиці при вивченні базових дисциплін;
  • сучасне інтерактивне обладнання, що дозволяє розширити межі діагностичної та корекційної роботи з особами різних вікових груп;
  • унікальні технології дослідження активності мозку, що сприяють розробці результативних індивідуальних програм корекції та терапії;
  • безпечні та високоефективні методи боротьби зі стресом для людей різних вікових груп, що можуть бути частиною загального процесу реабілітації;
  • м’який підхід до діагностичних та корекційних процесів шляхом гри, що зменшує тривожність особи та дозволяє працювати в невимушеній та довірливій атмосфері.

 

 

 

Адреса Лабораторії: м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 143, «Центр захисту і підтримки дітей та сімей».

 

Контакти:

+38 096 219 64 56 (Мостова Тетяна Олександрівна)

+38 095 230 47 75 (Єсіна Олеся Андріївна)

psychology@mspu.edu.ua