Новини
- Архів новин кафедри психології 2019-2020 н.р.
- Архів новин кафедри психології 2020-2021 н.р.
- Архів новин кафедри психології 2021-2022 н.р.
- Архів новин кафедри психології 2022-2023 н.р.
- Про кафедру у ЗМІ – архів
18 листопада 2024 року на платформі ZOOM проходила досить цікава бінарна лекція, присвячена проблемі суїцидальної поведінки та визначенню можливостей її запобігання. Запрошені спікери: Олена Бідованець, координаторка психічного здоровʼя Центру громадського здоровʼя МОЗ України, здобувачка 2 курсу 053 Психологія, ОНП – Гарденотерапія та Анастасія Глазкова, клінічна психологиня, адміністративна консультантка гарячої лінії Lifeline. Захід зібрав понад 50 учасників спеціальності 053 психологія, які уважно прослухали представлену інформацію та мали змогу задати численні запитання.
Лектори поставили актуальність проблеми, надали статистику самогубств, розкрили основні причини та охарактеризували найбільш вразливі категорії людей, які здійснюють самогубства, розкрили шляхи попередження.
Цінним досвідом роботи із суїцидальними клієнтами поділилася Анастасія Глазкова. Вона також надала рекомендації про можливі ресурси на допомогу людям, які мають суїцидальні думки і схильності до самогубства.
🇺🇦🇩🇪ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ НАВЧАЛЬНОГО ВІЗИТУ ДО НІМЕЧЧИНИ
🇪🇺🎓З 4 по 8 листопада 2024 року в рамках реалізації Робочого пакету 4 за проєктом ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-) warUkrainian nation” (BURN) відбувся навчальний візит робочої групи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького до Німеччини
(International Psychoanalytic University)!
🏛️🇺🇦Протягом навчального візиту робоча група Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького (проф. Фалько Н.М., доц. Гузь Н.В., ст викладач ТопаловЄ.М.) відвідали наступні установи і заходи:
✅📚04 листопада 2024 р. – зустріч розпочала вітальними словами віце-президентка InternationalPsychoanalytic University Prof. Birgit Stürmer.
✅📝04 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали Центр підтримки біженців та мігрантів, ознайомилися з особливостями надання психологічної підтримки людей із зон бойових дій.
✅🙋🏻♂️ 04 листопада 2024р. – Prof. Carmen Scher (Headof the IPU’s International Office) та Prof. AndreasHamburger (IPU) презентували дослідницьку мережу STICS (Соціальна травма в суспільствах, що змінюються) розкрили особливості проведеного дослідження щодо роботи з соціальною травмою, презентували вибірковий курс «Соціальна травма».
🔺🎓05 листопада 2024р – члени робочої групи відвідали Freie Universität, де ознайомилися з діяльністю служби психологічної підтримки та особливостями організації, напрямками роботи, методами допомоги. Відвідали пункти підтримкиFU Berlin‘s.
🔺🎓05 листопада 2024 р. – Prof. Phil Langerознайомив з методом Collaborative storytelling, який використовується для травмочутливої роботи з вразливими групами. Також відбулося ознайомлення з проєктом StuFen (Anna Beckh). Виступ завершився відповіддю спікера на питання учасників і жвавим обговоренням почутого.
✏️🇩🇪06 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали університетську психологічну амбулаторну службу IPU, де було презентовано груповий аналіз завідувача (Dr. Lenka Staun).
✏️🇩🇪06 листопада 2024 р. – відбувся екскурсійний огляд бібліотеки IPU – найбільшої бібліотекипсихоаналітичної літератури. Співробітники бібліотеки поділилися практичним досвідом, надбаннями та напрацюваннями.
✏️🇩🇪06 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали університет SFU (Sigmund FreudUniversity), де Prof. David Becker презентував доповідь на тему «Травматичні процеси та догляд за персоналом», яка продовжилася обговоренням-дискусією.
🇪🇺📝07 листопада 2024 р. – члени робочої групи відвідали онлайн-консультаційну службу Krisenchatта ознайомилися із досвідом організації, особливостями надання психологічної допомоги,етичними особливостями психологічної онлайн допомоги. Учасники обговорили найбільш актуальні питання надання психологічної допомоги.
🇪🇺📝07 листопада 2024 р. – Carmen Scher (Head ofthe IPU’s International Office) презентувала детальну доповідь про розвиток сервісів підтримки та особливостей дослідження служби психологічної підтримки, яка закінчилась обговоренням та рефлексіями учасників.
✅🏛️08 листопада 2024 р. – члени робочої групивзяли участь у рефлексивному обговоренні участі у візиті та подальших кроків для реалізації ініціатив,потреб Центрів підтримки ЗВО України й подальші кроки програми BURN, зустріч завершилась спільним підбиттям підсумків.
✅🏛️ 08 листопада 2024 р. – члени робочої групи прослухали доповідь Prof. Lutz Wittman (IPU) «Травма та психоаналітичні втручання щодо травми» доповідь супроводжувалась жвавим обговоренням, запитаннями, актуальними коментарями.
День завершився підбиттям підсумків та рефлексією навчального візиту з Prof. LarsKuchinke та Prof. Phil Langer.
🇩🇪💁🏼♀️Результати навчального візиту дисеміновані у наступних заходах Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького:
🇺🇦🔺Методичний семінар кафедри психології «Особливості організації діяльності Психологічних центрів та служб в Німеччині» за проєктомERASMUS+ ВURN проф. Фалько Н.М., доц. ГузьН.В.,ст викладач Топалов Є.М. 20 листопада 2024 р.
🇺🇦🔺Виступ проф. Фалько Н.М., доц. Гузь Н.В. на круглому столі в межах роботи IT Лабораторія психологічної та психофізіологічної допомоги«Інноваційні траєкторії розвитку психологічних служб та центрів закладів освіти в Україні в умовах викликів і змін» 15 листопада 2024р.
🇺🇦🔺Звіт заслухано на засіданні Вченої ради Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
🇪🇺‼️Проект ERASMUS+ «Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-) warUkrainian nation» (ВURN) відкриває шлях до обміну знаннями та передовими практиками і є надійним підґрунтям для якісної підготовки майбутніх психологів, які в подальшому будуть пліднопрацювати з метою розбудови нашої держави
🇺🇦🥳 ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ СУЧАСНОЇ ВІДЕОСТУДІЇ!
✅🇪🇺З 2023 року МДПУ імені Богдана Хмельницького є учасником проєкту «MOOC-based micro-credentialsfor teacher professional development» (101082858 – CRED4TEACH – ERASMUS-EDU-2022-CBHE) («Мікрокваліфікації на основі MOOC для професійного розвитку викладачів») міжнародної програми Erasmus+, KA2 CBHE.
🚀🎓Проєкт CRED4TEACH спрямований на потреби закладів вищої освіти та осіб, відповідальних за прийняття рішень у сфері освіти в цільових країнах – Албанії, Чорногорії та Україні – у забезпеченні високоякісного, оперативного, інклюзивного, гнучкого та компетентнісно-орієнтованого навчання для викладачів, які працюють у різних освітніх секторах.
👩🏻🎓‼️Рішення проєкту полягає у створенні коротких навчальних програм на основі МBОК, так званих мікрокваліфікацій, щоб розширити можливості для професійного розвитку викладачів у цільових країнах.
🏛️💫12 листопада 2024 року на базі нашого університету відбулося відкриття відеостудії,обладнаної за кошти Європейського Союзу, отримані в межах участі в грантовому проєкті CRED4TEACH.
🇪🇺🇺🇦Вона була спроєктована та оснащена спеціальною цифровою технікою для створення відкритих онлайн-курсів, а саме:
✅ один потужний персональний комп’ютер для редагування масових відкритих дистанційних курсів;
✅ 5 ноутбуків для розробки масових відкритих дистанційних курсів;
✅ 2 фотоапарати для зйомки масових відкритих дистанційних курсів;
✅ 2 комплекти студійного світла;
✅ хромакей для зміни та редагування фону через відеоредактор;
✅ інше допоміжне обладнання для створення якісного відео-контенту (акустична система, мікрофони, мікрофонна радіосистема, фон,відеомікшер, накамерний монітор);
✅ ліцензії на відеоредактори (Vegas Pro 21.0, DaVinci Resolve, Adobe Creative Cloud) та плагіни до них;
✅ ліцензії на ряд офісних програмних забезпечень;
✅ ліцензії на операційні системи Windows 11.
🚀🇺🇦Ця подія є важливим кроком у реалізації цілей проєкту CRED4TEACH, адже нова відеостудя стане потужним інструментом для розвитку сучасних освітніх технологій і підвищення якості навчального процесу.
‼️🇪🇺Основне призначення відеостудії МДПУ імені Богдана Хмельницького – підтримка процесу впровадження мікрокваліфікацій на основі масових відкритих дистанційних курсів, а саме:
🔺створення та розробка навчальних матеріалів для онлайн-курсів, включаючи відеоуроки, текстові матеріали, графіку, інтерактивні елементи та завдання для практики;
🔺 інтеграція сучасних технологій і методик в освіту, таких як адаптивне навчання, елементи гейміфікації або застосування штучного інтелекту для індивідуалізації навчання;
🔺 розроблення курсів для підвищення професійної майстерності, які допомагають викладачам і студентам отримувати нові знання та навички для кар’єрного зростання;
🔺 маркетинг і популяризація створених курсів для забезпечення їх доступності та впізнаваності серед цільової аудиторії;
🔺 забезпечення технічної підтримки користувачів, організація збору відгуків і вдосконалення курсів для покращення якості навчального процесу;
🔺 створення активної спільноти учасників, де студенти й викладачі можуть спілкуватися, ділитися досвідом і розвивати нові ідеї.
🇪🇺❤️Щиро вдячні нашим європейським партнерам та команді виконавців міжнародного проєкту «CRED4TEACH» за таку потужну підтримку технічного потенціалу нашого університету!!!
🇺🇦🎓 ЗАПРОШУЄМО НА НОВУ ЦІКАВУ ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ!
📝🫂Кафедра психології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує на гостьову лекцію «Взаємозв’язок фізичного та мовленнєвого розвитку в нормі та патології»!👩🏻🎓🇺🇦 Запрошений лектор: Поліщук Юлія Віталіївна — старша викладачка Дніпровського національного університету кафедри «Педагогіка та спеціальна освіта», голова ГО «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку», членкиня асоціації дитячих та сімейних психологів України, членкиня Української асоціації корекційних педагогів, членкиня Всеукраїнської асоціації батьків і фахівців спеціальної освіти та інклюзивного навчання, медична психологиня, арт-терапевтка, дефектологиня, логопединя, педагогиня, ведуча вебінарів, аспірантка, здобувачка ступеню магістра в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
📆📚 Зустріч відбудеться 19 листопада 2024 року, початок об 11:10 на платформі MyWebinar за посиланням https://qq.mywebinar.com/qkpt-xqrn-tmcn-fvcw
🔗‼️https://us02web.zoom.us/j/82889265567?pwd=AJ4saaQLI3jpb1uwjlG9PoLem2IETi.1
🙋🏻♀️✅ Запрошуємо до участі та активної дискусії!
13 листопада 2024 року викладачі та студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького мали змогу послухати цікаву лекцію на тему: «Безбар’єрність – це про кожного з нас»!, організованою кафедрою психології. Запрошений лектор: Аніщенко Вікторія Олександрівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Пенітенціарної академії України, практичний психолог і коуч, тренер в сфері освітніх, психологічних та коучингових практик, наставник та ментор в сфері освіти дорослих порушила у своїй лекції дуже актуальну проблему – філософію безбар’єрності та розкрила особливості толерантного ставлення до інших, включаючи людей з особливими потребами.
13-14 листопада 2024 року проходила ІХ Міжнародна наукова конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі», в якій брали активну участь і викладачі та студенти нашого університету, а Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького виступив співорганізатором цього наукового форуму.
Роботу конференції розпочав д-р Тадеуш Покуса – перший проректор з наукової роботи Академії прикладних наук – Вищої школи управління і адміністрації в Ополе, який підкреслив актуальність обговорення проблем якості життя людей у сьогоднішній час – час серйозних викликів і турбуленцій у Європі та світі.
Далі виступили з доповідями науковці із Польщі, Словаччини, Литви, України, які представили результати власних досліджень, що торкалися вивчення різних аспектів життєдіяльності людини: підвищення якості освіти, психологічного супроводу матерів дітей з особливими потребами, вдосконалення транспортної системи у Польщі, підвищення якості надання медичних послуг у Словаччині, вивчення процесів старіння задля збільшення тривалості життя та покращення його якості. Всі доповіді були досить актуальними, цікавими, практично спрямованими.
Робота продовжилася у секційних засіданнях 14 листопада, яка відбувалася вже у вишах-співорганізаторах конференції.
Результати наукових доробок будуть представлені у колективній монографії, яка буде видана академічним видавництвом Академії прикладних наук в Ополє та буде розміщена на офіційному сайті цього польського університету. Всі учасники отримають сертифікати.
🇺🇦🚀 СЬОГОДНІ ВАШ ДЕНЬ, НАШЕ НЕЗЛАМНЕ СТУДЕНТСТВО!
🌍💫Міжнародний день студента – це про вас: сміливих, креативних, трохи божевільних і готових перевернути світ!
🇺🇦👩🏻🎓Ви – майбутнє нашої держави, яке твориться вже зараз. У часи викликів ви доводите, що українська молодь – це про сміливість, силу духу, жагу до знань і віру у краще.
✨🎓Бути студентом – це суперсила:
✅Вчитися за ніч до іспиту і здавати!
✅Ловити кайф від життя між парами!
✅Мріяти, творити, ламати шаблони!
📚💐Сьогодні святкуйте свою свободу, молодість і амбіції!
Нехай у вашому житті буде більше перемог, пригод і натхнення!
🚀🏛️Бажаємо вам сил для нових звершень, знань, що допоможуть змінити світ, єдності, яка надихає та мрій, що обов’язково здійсняться!
🇺🇦🙏🏼Навіть у найскладніші часи ви залишитеся символом надії та змін!
💙💛 Зі святом вас, незламна студентська молодь Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького!
📚🏥УКЛАДЕНО ДОГОВОРИ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО
З МЕДИЧНИМИ КОЛЕДЖАМИ
🇺🇦📝13 листопада 2024 року укладено Договори про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького, в особі ректора Наталі Фалько та
✅💁🏼♀️ комунальним закладом «Мелітопольський медичний фаховий коледж» Запорізької обласної ради, в особі директора Івана Настасяка
✅💁🏼♀️ комунальним закладом «Бердянський медичний фаховий коледж» Запорізької обласної ради, в особі директора Василя Фойняка.
👥💫Предметом договорів є об’єднання зусиль з метою створення належних умов та механізмів для системного співробітництва наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників освітніх закладів.
📚👩🏻🎓Договорами передбачається організація підвищення кваліфікації фахівців та працівників освітніх закладів, спільна розробка робочих навчальних планів і програм дисциплін, проходження практик здобувачами вищої освіти університету на базі коледжів, проведення на базі університету стажувань, сертифікатних програм, тренінгів, семінарів тощо.
🇺🇦✊🏻Сподіваємось на плідну освітню та наукову співпрацю!
👩🏼🏫💫 ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ ЦІКАВОЇ ЛЕКЦІЇ ЗА УЧАСТІ ПРОФЕСІОНАЛА-ПРАКТИКА!
🏛️📚13 листопада 2024 року викладачі та студенти Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького мали змогу послухати цікаву лекцію на тему 👥🇺🇦«Безбар’єрність – це про кожного з нас»!, організованою кафедрою психології.
👩🏻🎓💐Запрошений лектор: Аніщенко Вікторія Олександрівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Пенітенціарної академії України, практичний психолог і коуч, тренер в сфері освітніх, психологічних та коучингових практик, наставник та ментор в сфері освіти дорослих ‼️📝порушила у своїй лекції дуже актуальну проблему – філософію безбар’єрності та розкрила особливості толерантного ставлення до інших, включаючи людей з особливими потребами.
💼🇺🇦Лекторка ознайомила із державною політикою безбар’єрності, охарактеризувала її складові, представила результати власного бачення шляхів розв’язання цієї проблеми.
🙋🏻♀️📌Вона надала поради як турбуватися про себе та тих, хто поруч, коли здається, що звичні орієнтири втрачено, людина перебуває у стресі, коли кожен жест, кожне слово, навіть тон голосу і постава впливають на відчуття людини.
👥✅Пані Вікторія розкрила правила мови та мовлення з людьми з особливими потребами, їх близькими та рідними, які слід дотримуватися кожному.
📖👏🏻Лекторка презентувала і власну монографію, у якій представлено результати її власних наробок з означеної проблеми.
💫🤝🏻Цей захід був дуже корисним для всіх учасників, оскільки сприяв розширенню уявлень про проблему безбар’єрності та прийоми толерантного поважливого ставлення до кожного!
📢 12.11.2024 відбулась важлива зустріч з психологами мобільних команд міжнародної неурядової організації Family Health International 360 (FHI 360)! 🌍💙
Ця зустріч дала нам можливість обговорити нові методи психологічної підтримки для тих, хто постраждав від війни та потребує допомоги. Психологи FHI 360 поділилися своїм досвідом роботи у кризових ситуаціях, а також практичними рекомендаціями, які ми зможемо впровадити для поліпшення психологічного стану наших громадян. 🕊
У рамках практичної сесії спеціалісти продемонстрували техніки, які вони використовують у роботі з людьми, що пережили кризові ситуації. Кожен з нас зміг відчути на собі, як працюють ці методи – від технік зниження стресу до вправ для емоційного відновлення
Дякуємо команді FHI 360 за цінний практичний досвід! 💪🌍
11 листопада 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького проходила дуже цікава лекція, на тему: «Як допомогти собі в умовах стресу. Протоколи самодопомоги ІТС». Її провела психолог Центру стресостійкості м. Києва, тренерка, експертка Israel Trauma Coalition in UA, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня ОНП Гарденотерпія Олена Шликова.
Олена поділилася власним досвідом роботи із внутрішньо переміщеними особами та іншими категоріями населення, які переживають стрес, зокрема і дітьми. Вона розкрила особливості застосування вправ і психологічних технік, яким вона навчає своїх клієнтів та протагоністів під час тренінгу. Олена ознайомила всіх присутніх і з протоколами самодопомоги від ізраїльських психологів. Під час зустрічі Олена провела низку цікавих вправ, надала поради про особливості їх використання з метою самодопомоги у ситуаціях переживання надзвичайних і стресових ситуацій.
ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ З АКТУАЛЬНОЇ ТЕМИ!
Дізнайся все про стрес та шляхи його подолання!
5-го листопадаТРИВАЄ ВІЗИТ НАУКОВЦІВ МДПУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ДО IPU У НІМЕЧЧИНІ
University of Tartu
National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team
Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка
Криворізький державний педагогічний університет
МДПУ імені Богдана Хмельницького
Херсонський державний університет
Горлівський інститут іноземних мов
#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PostWarRestoration #PsychologicalResilience
1-го листопада УЧАСТЬ У ФОРМУВАННІ СКЛАДУ РАДИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ПРИ ЗОДА
1 листопада за ініціативи Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА відбулася зустріч робочої групи для формування складу Ради молодих вчених при Запорізькій обласній державній адміністрації.
Від Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького до складу робочої групи увійшли представники Ради молодих вчених університету – Олександр Кирієнко, Ганна Тутова, Олена Федюніна та Анастасія Сухомлінова.
Також у зустрічі взяли участь представники Національного університету «Запорізька політехніка» та Запорізького національного університету.
Олександра Кирієнка було обрано заступником голови робочої групи, Анастасію Сухомлінову – секретарем робочої групи. Головою робочої групи було обрано професорку НУ «Запорізька політехніка» Анастасію Зеркаль.
Ініціативна група відповідатиме за організацію та координацію процесу створення Ради молодих вчених, яка стане платформою для підтримки та розвитку наукового потенціалу молодих дослідників Запорізької області.
Метою діяльності Ради є сприяння реалізації прав молодих вчених щодо їх участі у формуванні та реалізації державної політики у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, захисту їх прав та інтересів та забезпечення їх активної участі у проведенні наукових досліджень.
ЗАПРОШУЄМО НА МАЙСТЕР-КЛАС
Психологічний центр МДПУ імені Богдана Хмельницького запрошує на майстер-клас: «Метафора метелика у психологічній роботі: авторські практики»
Долучайтеся до неймовірно мотиваційної та ресурсної зустрічі!
ОСВІТЯНИ МДПУ – ПЕРЕМОЖЦІ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ З ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Віват Академія!
Слава ЗСУ!
НОВИЙ ПРОЄКТ – ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА МДПУ ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Щиро вітаємо та бажаємо проєктній команді продуктивної роботи та успіхів у досягненні поставлених цілей!
ПІДПИСАНО ДОГОВІР ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО
Тримаємо разом освітянський фронт, працюємо заради Перемоги
Методичний семінар кафедри психології: розробка навчальних курсів у межах проєкту ERASMUS+ ВURN
9 вересня кафедра психології провела методичний семінар на тему «Особливості розробки навчальних курсів за проєктом ERASMUS+ ВURN». Доценти Ірина Юріївна Остополець і Олеся Олексіївна Прокоф’єва поділилися сучасними підходами до створення навчальних програм, розробленими в рамках міжнародного проєкту ERASMUS+ ВURN.
Цей проєкт орієнтований на вдосконалення освітніх методик і розвиток міждисциплінарних підходів у викладанні психології. Учасники семінару мали можливість дізнатися про ключові інновації, які можна застосовувати в навчальному процесі, а також обговорити перспективи їх інтеграції у власні курси.
Особливу увагу було приділено питанням адаптації європейських стандартів викладання для української аудиторії, зокрема, методам активного навчання, формуванню практичних компетентностей студентів та підвищенню їхньої участі в освітньому процесі.
Проєкт ERASMUS+ ВURN відкриває нові можливості для розвитку української освіти, а проведені семінари допомагають викладачам впроваджувати актуальні освітні практики, що сприяють професійному зростанню студентів і їхній адаптації до сучасних вимог ринку праці.
Науково-методичний семінар для 1 курсу магістратури та 4 курсу бакалаврату
Дякуємо всім учасникам за активність та бажаємо успіху у подальших дослідженнях!
22 жовтня 2024 року викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія МДПУ імені Богдана Хмельницького брали участь у Всеукраїнському заході, лекції-тренінгу «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології – частина 6: арт-терапія в дії». Захід було організовано в рамках Договору про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького і Одеським інститутом ПрАТ «ВНЗ «МАУП». До заходу було залучено 300 осіб.
Цікавою та інформативною була міні-лекція про символіку і архітипи у малюнках, яку провела Алла Нерубасська, д.філос.н., доцент, завідувачка кафедри загальнонаукових соціальних та поведінкових дисциплін Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП».
Далі Олена Бальбуза – методист ООРЦПІО, старший викладач кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», доктор філософії в галузі психології МКА МАУП, провела дуже ресурсну вправу «Крила». Всі учасники мали можливість проаналізувати свій стан і відшукати ресурси у собі, шляхом використання МАК-карт і цього символічного образу.
Далі Аллою Нерубасською булу проведено вправу із застосуванням нейрографіки: «Метелик – це я!». Завдяки цій вправі всі учасники змогли проаналізувати свої ресурси, замислитися над суттєвими сенсами власного життя, отримати уявлення про можливості використання цієї техніки в роботі з клієнтами.
Зустріч була досить теплою і корисною для кожного, адже в цей непростий час, так важливо підтримувати один одного – разом навчатися, розвиватися, розширювати пізнання внутрішнього світу людини!
Увага
24 жовтня о 14:20 запрошуємо студентів магістратури 1 курсу і студентів бакалаврату 4 курсу відвідати науково-методичний семінар щодо методики написання кваліфікаційної роботи
«Вибір проблеми дослідження, методика написання вступу кваліфікаційної роботи та особливості добору наукової літератури»
Матеріали для вас готують доц. Остополець І.Ю. та доц. Прокоф’єва О.О.
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ЛІДЕР-АКТИВ-ГРОМАДА»
18 жовтня у місті Київ відбувся психологічний тренінг «ЛІДЕР – АКТИВ – ГРОМАДА».
Захід організований ініціативною групою національних спільнот Мелітополя в рамках реалізації Проєкту Ради Європи «Надання допомоги на місцевому рівні внутрішньо переміщеним представникам національних меншин та ромів у зв’язку з конфліктом для підтримки їх активної участі у соціальному та громадському житті. ДІМ – ДЕ МИ РАЗОМ» за підтримки Мелітопольської міської ради, сприяння Психологічного центру МДПУ імені Богдана Хмельницького та Координаційного простору допомоги «Мелітополь Саме тут. Київ».
Метою тренінгу було виявлення лідерських якостей у представників етнічних спільнот, формування та розвиток творчого мислення задля створення креативного активу у внутрішньо переміщених представників національних меншин та ромів.
Тренерами, Наталя Фалько, Наталія Гузь і Олеся Прокоф’єва було запропоновано практичні інтерактивні вправи, в процесі яких учасники:
розвинули своє уявлення про лідерські якості у представників етнічних спільнот;
усвідомили особистісний лідерський потенціал;
актуалізували важливість ролі лідерського активу у балансуванні відносин між громадою і владою;
сформували навички конструктивної взаємодії між владою, активом та етнічною спільнотою, які дають змогу кожному почуватися залученим до управлінських рішень і мати рівні права, політичні та соціальні можливості.
Наприкінці зустрічі учасники продемонстрували свої творчі проєкти у вигляді веж: «Дорога до дому», «Вежа незламності», «Коктейль переможного настрою», «З Мелітополем у серці»!
Щиро дякуємо організаторам і учасникам за продуктивну роботу!
P.S. Робимо анонс з крутого заходу на якому ми були, але згодом все розповімо в відеозвіті.
ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТРЕНІНГ «ВІД КОНФЛІКТУ ДО ДІАЛОГУ»
P.S. Робимо анонс з крутого заходу на якому ми були, але згодом все розповімо в відеозвіті.
Завершилася трьоденна звітна конференція із захисту результатів виробничої практики здобувачів магістерського рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія ОП Психологія. Практична психологія.
Студенти показали високий рівень професіоналізму і глибоку вмотивованість до професійної діяльності. Особливого відгуку знайшли завдання практики “відеорезюме”, “психоедьюкаційні пости з фаху для соцмереж”, “проведення психодіагностичного дослідження”, “просвітницький захід”. Дякуємо всім здобувачам за змістові презентації і реальні кейси із практики!
4 жовтня 2024 року на платформі Гугл міт проходила дуже цікава гостьова лекція на тему: «Метод Фельденкрайза як засіб впливу на психоемоційний стан людини»
Яку провела Соха Іванна – соматичний практик в методі Фельденкрайза, клінічний психолог, громадський активіст.
Лекторка розказала про те, що метод Фельденкрайза – це фізична практика, джерелом відчуттів для якої є рухи. Вона орієнтована на сенсорні відчуття шкіри, пропріоцептивні відчуття всередині тіла, вестибулярну систему, відчуття рівноваги, руху та гравітації.
Головна мета методу – якісно відчути кожен рух. Метод працює не з м’язами, суглобами та зв’язками, а з нервовою системою. В результаті практики людина починає виконувати рухи ефективно та точно.
Пані Іванка підкреслила, що застосування цієї практики приносить адаптивний, профілактичний, терапевтичний, реабілітаційний ефект як у професійну, так і у приватну сферу буття людини та може розглядатися як один з провідних методів покращення якості життя. Вона наголосила і на можливості використання цього методу у роботі з дітьми з особливими потребами, з людьми, які мають психосоматичні розлади, психомоторні порушення, генетичні патології, сколіоз, важкі травми тощо.
Пані Іванка провела дієвий практичний майстер-клас, після якого учасники мали змогу обмінятися власними думками, відчуттями, переживаннями, які отримали під час виконання вправи.
ГАРДЕНОТЕРАПІЯ- ПРОФЕСІЯ НАШОГО ЧАСУ!
Продовжуємо спільну співпрацю та реалізацію нових проектів!
ГАРДЕНОТЕРАПІЯ- ПРОФЕСІЯ НАШОГО ЧАСУ!
Продовжуємо спільну співпрацю та реалізацію нових проектів!
УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ІТ ЛАБОРАТОРІЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТА ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ
Наразі IT Лабораторія психологічної і психофізіологічної допомоги включає в себе інтерактивне обладнання: пісочницю, підлогу та екран.
НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ У ЛАТВІЮ ЗАВЕРШЕНО!
#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PostWarRestoration #PsychologicalResilience
Сьогодні, 24 вересня, відбулася дивовижно захоплююча зустріч, організована Лабораторією психологічного здоров’я Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
Гостьову лекцію провів Єгор Іордек, відомий психолог з управління болем і кризовий фахівець КЛ «Феофанія», чий досвід роботи з травматичними ампутаціями та фантомним болем є вражаючим.
Тема лекції — «Фантомний біль внаслідок ампутацій від мінно-вибухових травм» — викликала особливий інтерес серед слухачів. Єгор Іордек відкрив студентам глибини менеджменту больового синдрому після ампутацій, звернувши увагу на важливість психологічної підтримки, встановлення контакту з пацієнтом та розуміння його емоційного стану. Він детально розповів про причини фантомного болю, його характеристики та різновиди, пропонуючи цінні інсайти з власної практики.
Особливу увагу було приділено неінвазійним методам допомоги, серед яких виділялися контралатеральна (метод стимуляції, при якому стимул застосовується до протилежного боку тіла відносно місця ураження або болю) та білотеральна (найбільш відома у контексті терапії EMDR, яка застосовується для лікування посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших тривожних станів) стимуляції, мозочкова стимуляція (метод нейромодуляції, який передбачає стимуляцію мозочка для впливу на різні функції центральної нервової системи) , TMS, дзеркальна терапія, терапія муляжем, флештерапія та інші техніки. Ці методи, як підкреслив лектор, допомагають пацієнтам відчути нові контури свого тіла і позбавитися від больового синдрому.
Завдяки професіоналізму Єгора Іордека, слухачі не лише отримали глибокі знання, а й надихнулися на подальший професійний розвиток. Це був неймовірно цінний досвід, що залишив незабутні враження та нові перспективи для майбутньої роботи з постраждалими.
НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ЛАТВІЇ ЗА ПРОЄКТОМ BURN
23 вересня 2024 року розпочався навчальний візит у Латвію за проектом ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні).
У перший день візиту робоча група (доц. Прокоф’єва О.О., доц. Остополець І.Ю., доц. Гончарова О.А.) відвідали University of Latvia, де пані Laura Pirsko, Директор магістерської програми, описала «Підготовку психологів у Латвії: крок за кроком від студентів до професіоналів».
Пані Laura детально зупинилася на особливостях організації практики, видах і формах навчальних завдань, особливостях підготовки кваліфікаційної роботи.
У другій половині дня робоча група відвідала Кризовий центр «Skalbes» онлайн та оффлайн кризового консультування. Детально було обговорено роботу телефонів довіри та етичні особливості психологічної допомоги онлайн.
Проект ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-war Ukrainian nation” – BURN відкриває шлях до обміну знаннями та передовими практиками.
Викладачі нашого університету отримали цінні знання, які безперечно стануть в нагоді при створенні нових освітніх компонентів.
#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PsychologicalResilience
Традиційно, ми продовжуємо запрошувати на гостьові онлайн-лекції для студентів МДПУ ім.Б.Хмельницького найкращих фахівців-практиків.
В п’ятницю 20 вересня 2024 студенти та всі охочі мали можливість долучитися до потужної лекції з практикою на тему «Психотерапія ПТСР за допомогою EMDR та Brainspotting» практикуючого клінічного психолога КЛ «Феофанія», тренера, психоаналітика УСП та травмотерапевта Павла Дими.
І, якщо EMDR – унікальний метод психотерапії, що грунтується на принципі самозцілення психіки (подібні рухи очей відбуваються у людини під час сну). Вже став відомим,
, то Brainspotting (BSP)- це доволі новий психотерапевтичний підхід, заснований на припущенні, що поле зору можна використовувати для визначення такого положення очей, яке було б пов’язане з внутрішніми нервовими та емоційними переживаннями. Студенти мали можливість почути і зрозуміти, яким чином працюють обидва методи, як їх можна творчо поєднувати. А, головне, опрацювали їх під час практичної частини безпосередньо на собі.
Отриманий досвід від практика, особливо такого, як Павло Дима, – виявився безцінним. А, враховуючи безперервність освіти психологів, тим паче клінічних, маємо надію на подальші надбання в цих методах також.
УНІВЕРСИТЕТ ЗДОБУВ ПЕРЕМОГУ У СВІТОВОМУ КОНКУРСІ!
Проєкт «Сприяння університету соціальній згуртованості громади в кризовій ситуації» Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, який увійшов до фіналу “Triple E Awards” 2024 ACEEU Europe-Europe Forum https://europe-africa2024.triple-e-awards.com/, ПОСІВ ПОЧЕСНЕ 3 МІСЦЕ серед проєктів закладів вищої освіти 4 регіонів світу (Америка, Європа, Африка, Азіатсько-Тихоокеанський регіон)!
Цього року церемонія нагородження переможців відбулась 18-20 вересня у місті Лісабон (Португалія) на базі Universidade NOVA de Lisboa.
Наш незламний університет представили ректор Університету, доцент Наталя Фалько та проректор з з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці, доцент Тетяна Коноваленко!
Нагороди Triple E Awards є глобальним визнанням зусиль, спрямованих на пошуки підприємництва та залучення до вищої освіти. Це перша нагорода, яка зосереджена на різних вимірах третьої місії університетів. Нагороди Triple E мають на меті сприяти змінам в університетах і підкреслювати їхню роль у своїх спільнотах та екосистемах.
Вітаємо колектив незламного МДПУ імені Богдана Хмельницького з цим потужним досягненням та світовим визнанням!
Крокуємо разом до нових перемог та вдосконалення третьої місії університету!
#ACEEU_Awards
#2024_Entry_1047
#BKMSPU
В нашому університеті вже стало доброю традицією запрошувати науковців-дослідників, фахівців-практиків з гостьовими лекціями.
Сьогодні 18.09 з лекцією на тему «Бути в ресурсі або як справлятися зі стресом» виступила Амплєєва Ольга Михайлівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології ОНУ ім. І. І. Мечникова, практичний психолог, сертифікований НЛП-тренер та НЛП- експерт, консультант з травмуючих подій. До заходу були запрошені студенти, магістранти, аспіранти, викладачі МДПУ та гості із Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка, ВСП «Професійно-педагогічний фаховий коледж імені Олександра Довженка», Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця. Захід зібрав понад 120 осіб, які були зацікавлені темою лекції.
Лекторка детально розказала про психологічну сутність стресу, особливості реакцій людини на стрес, фізіологічні механізми, стратегії поведінки у стресі. Амплєєвою О.М. було запропоновано низку цікавих доступних вправ, націлених на відновлення адаптаційного потенціалу людини. Особливий інтерес викликала інтерактивна вправа «Кристал балансу», яка виконувалася в техніці НЛП. Після її виконання присутні обговорили свої відчуття і емоції, психічний стан, усвідомленість ресурсів та їх збагачення у вирішенні нагальних життєвих завдань, задали уточнюючі запитання лектору.
Захід пройшов досить успішно, цікаво, емоційно. Учасники отримали багато корисної інформації і були дуже вдячні Амплєєвій О. М. та організаторам.
ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ
Лабораторія психологічного здоровʼя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького запрошує стати учасниками гостьової лекції на тему:
«Психотерапія ПТСР за допомогою EMDR і Brainspotting»
Лектор: Павло Костянтинович Дима – клінічний психолог КЛ «Феофанія», тренер, психоаналітик УСП, травматерапевт.
Захід відбудеться 20 вересня 2024 року о 15:00 у віртуальному залі Zoom-відеоконференції
Долучайтеся до неймовірно цікавої зустрічі!
Почала свою роботу IV Літня школа «Тренінг з гендерної рівності», яка проводиться в рамках проєкту «Subnational gender equality: balance of EU values and Ukrainian realities (Субнаціональна гендерна рівність: баланс цінностей ЄС та українських реалій)» Центральноукраїнським державним університетом ім. В. Винниченка. У цій роботі беруть участь і викладачі кафедри психології МДПУ.
Протягом тижня буде розглянуто і обговорено низку питань, зокрема: становлення теорії і практики гендерних досліджень; український фемінізм і феміністки: історія та сучасність; впровадження гендерних підходів у систему освіти України; гендерна економіка: основні методологічні підходи, теми досліджень і тенденції розвитку; гендерна (не)рівність у засобах масової інформації: українські реалії та ін. Планується і самостійна робота викладачів, перегляд відео-матеріалів, підсумкове тестування. За результатами роботи учасники отримають сертифікати підвищення кваліфікації.
СТУДЕНТСЬКЕ ЛІДЕРСТВО В ДЇЇ!
12 червня 2024 року у змішаному форматі відбувся інтерактивний тренінг “Студентоцентроване навчання”!
Учасниками заходу стала активна студентська молодь МДПУ імені Богдана Хмельницького та молодіжні лідери Запорізької області.
Тренінг мав на меті:
ознайомити студентів з основними принципами студентоцентрованого навчання;
навчити їх активно взаємодіяти з викладачами та впливати на зміст та формат навчального процесу.
Тренінг став першим з пʼяти заходів, який проходить в рамках проєкту Майстерня розвитку органів студентського самоврядування “aGAIN” організовано UNDP в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні», та Уряду Данії.
#UNDP_Ukraine
#youth
#recovery
#Майстерня_aGAIN20
7 червня відбувся захист звітів з науково-дослідної практики студентів ОП “Гарденотерапія” другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Здобувачі захищали свої наукові наробки, ділилися першими кроками у практичній діяльності гарденотерапевтів, розмірковували над проблемою актуальності гарденотерапії в Україні і обговорювали шляхи її популяризації. Дякуємо за змістові і напрочуд цікаві звіти!
Сьогодні ми мали неймовірну можливість зустрітися з професіоналом-практиком в галузі психології залежної поведінки на захоплюючій гостьовій лекції «Особливості надання психологічної допомоги залежним особам: перешкоди та шляхи подолання».
Спікер Стариніна Олена, має досвід психологічної роботи у Державному закладі з надання психіатричної допомоги більше 20 років, у Реабілітаційному центрі для людей з алкогольною, наркотичною та ігровою залежностями «Крок за кроком» більше 12 років. Наразі надає психологічну допомогу у Нідерландах.
Пані Олена розкрила ключові аспекти роботи з людьми, що мають залежність. Вона детально проаналізувала перешкоди, з якими стикаються фахівці у цій сфері, і запропонувала практичні шляхи подолання цих викликів. Також слухачам стало відомо про основні види цієї діяльності та як саме проходить лікування.
Лекція була насичена цінними порадами, прикладами з власної практики та живою дискусією з учасниками. Ми дякуємо нашій гості за щедру передачу свого досвіду та знань!
Не пропустіть наші майбутні заходи, оскільки ми продовжуємо залучати експертів для надання цінної інформації та обміну професійним досвідом!
ПОПУЛЯРИЗУЄМО ГАРДЕНОТЕРАПІЮ У СВІТІ!
5 червня 2024 року здобувачки ІІ (магістерського) рівня вищої освіти ОНП «Гарденотерапія» МДПУ імені Богдана Хмельницького Тетяна Хрищук та Дарія Чудінова взяли участь у робочій зустрічі, яка була організована асоціацією гарденотерапевтів Шотландії «Тrellis».
Ця подія була присвячена результатам святкування Міжнародного Дня гарденотерапії та перспективам подальшої популяризації гардеотерапії у світі.
На зустрічі учасники ділились досвідом святкування Міжнародного Дня гарденотерапії в своїх містах та країнах, як популяризували цей напрям в соціальних мережах.
Хрищук Тетяна розповіла про реалізацію проєкту “Квіти життя” в місті Луцьк, головною ідею якого є спільне висаджування кущів лаванди, з вірою в переможне майбутнє нашої України!
ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТЬОВУ ЛЕКЦІЮ!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького 7 червня 2024 року о 11:10 запрошує здобувачів вищої освіти стати учасниками гостьової лекції професіонала-практика на тему: «Особливості надання психологічної допомоги залежним особам: перешкоди та шляхи подолання».
Спікер: Стариніна Олена. Має досвід психологічної роботи у Державному закладі з надання психіатричної допомоги більше 20 років, у Реабілітаційному центрі для людей з алкогольною, наркотичною та ігровою залежностями «Крок за кроком» більше 12 років. Наразі надає психологічну допомогу у Нідерландах.
Зустріч відбудеться на платформі ZOOM
Запрошуємо долучитися до цікавої та інформативної зустрічі!
ПРОЄКТ ERASMUS+ BURN ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!
Проєкт ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні), в якому бере участь наш університет, перебуває в активній фазі імплементації.
29 травня 2024 року відбувся черговий вебінар “Psychological support and Mental Wellbeing. Psychological Support Center at FU Berlin” (Психологічна підтримка та психічне благополуччя. Центр психологічної підтримки при Берлінському університеті), який є частиною реалізації третього робочого пакету проєкту “Improvement of the Provided University Psychological Service” (Удосконалення роботи психологічної служби університету).
Спікер Brigitte Reysen-Kostudis (FU Berlin), представниця Центру психологічної підтримки при Берлінському університеті,ознайомила слухачів із організацією роботи Центру;
розповіла як проводяться індивідуальні консультації;
окреслила тематику найчастіших звернень клієнтів;
показала як організована робота семінарів та груп.
Типові теми групової роботи включають тайм менеджмент студента, зняття стресу перед екзаменами, прокрастинації, командотворення.
Пані Brigitte Reysen-Kostudis також докладно розповіла про програму Центру “Mental Wellbeing” (Психічне благополуччя) та відповіла на запитання учасників вебінару.
Викладачі нашого університету отримали важливі знання, які безперечно стануть в нагоді на етапі реорганізації психологічної служби університету.
National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team University of Tartu Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка Херсонський державний університет
#ErasmusPlus
#ErasmusUA
#BURN_Project
#psychology_centers_HEI
#PostWarRestoration
#PsychologicalResilience
Перший день фінального етапу V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентської молоді “Здорова дитина – здорова нація!” приніс перемогу і призове 3 місце здобувачам ОП 053 Психологія Овдієнко А. та Красікову В.
Робота виконана під керівництвом Остополець Ірини Юріївни, кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології МДПУ. Дослідження здобувачів проводилося у Лабораторії психології здоров’я за програмою роботи психологічного гуртка “Ordo amoris”.
УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ BURN ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!
Впевнено крокуємо шляхом імплементації міжнародного проєкта ERASMUS+ “Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post)war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні).Черговий вебінар “Course development experience sharing (MultiEd project)” (Обмін досвідом розробки курсів (проект MultiEd)) в рамках реалізації другого робочого пакету проєкту вібувся 27 травня 2024 року.Спікерка Ірина Задорожна, представник Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (Україна) ознайомила слухачів із особливостями розробки силабусів у рамках реалізації проєктів ERASMUS+.Учасники вебінару детально розглянули структуру силабусу, особливості формулювання програмних результатів навчання, методологією наповнення курсу, визначення цілей для кожної теми курсу (професійних і соціальних).Окрім того, члени робочої групи ознайомилися із порядком співвіднесення компетентностей, цілей навчання, методами навчання і методами оцінювання, методологією подання системи оцінювання і вимог до виконання різних видів занять. Пані Ірина Задорожна поділилася процедурою розробки курсу, форматом експертизи силабусов, порядком добору рекомендованої літератури.Такий цінний досвід безперечно стане в нагоді нашим викладачам на етапі розробки нових освітніх компонентів у рамках реалізації проекту ERASMUS+.#ErasmusPlus
#ErasmusUA
#BURN_Project
#psychology_centers_HEI
#PostWarRestoration
#PsychologicalResilienceNational Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка Херсонський державний університет University of Tartu
ПРОДОВЖУЄМО ВИВЧАТИ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД!
23-25 травня проходить X Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціально-психологічні особливості професійної діяльності фахівців соціальної сфери: психологічна просвіта в умовах війни» у змішаному форматі. Серед партнерів-співорганізаторів є і Мелітопольський державний педагогічний університет імені Б. Хмельницького.
Програма конференції насичена цікавими доповідями, дієвими майстер-класами, предметними науковими дискусіями.
Серед доповідачів другого дня конференції була і здобувачка магістерського рівня вищої освіти ОПП «Психологія. Практична психологія» Меняйло Олена. Олена – волонтер міжнародної благодійної організації Malteser, США. В своїй доповіді: “Нейрографіка як засіб психокорекції емоційного стану підлітків”, вона детально описала особливості нейрографіки як методу арттерапії, вказала на його переваги в роботі з клієнтами, розказала про можливості використання цього інструменту в психокорекційній роботі психолога з метою зниження травмівної тривожності, депресивного стану, підвищення стресостійкості підлітків, які є вимушено переміщеними внаслідок воєнних дій в Україні. Олена відповіла на всі запитання присутніх.
Такий досвід участі у конференції здобувачів МДПУ розширює можливості формування професійно важливих компетенцій майбутнього психолога, розвиває soft skills, сприяє розвитку ораторського мистецтва.
22 травня 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, Лабораторія психології здоров’я провела на платформі ZOOM гостьову лекцію на тему “Основи нейропсихології. Секрети функціонування мозку”, яку продемонструвала Олена Земко — нейропсихолог, клінічний психолог, спеціаліст із допиту дітей в рамках слідчих дій, тренер та супервізор за програмою BOO3 mg GAP.
На лекцію були запрошені викладачі та здобувачі вищої освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, а також інших закладів вищої освіти України.
Під час лекції учасники дізнались про поняття “Нейропсихологія”, а також про історію, поняттєвий апарат, практичне значення, загадки мозку та цікаві факти.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Олені Земко за організацію даного заходу, цікаву та корисну інформацію.
МДПУ НЕ ЗУПИНЯЄТЬСЯ НІ НА МИТЬ!
Проєктна робота у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького не зупиняється ні на мить.
Наразі в активній фазі імплементація проєкту ERASMUS+ Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-)war Ukrainian nation” – BURN («Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні»).
20 травня 2024 року робоча група проєкту відвідала черговий вебінар “Counselling Center: Working with groups (prevention and intervention, peer-support)” («Консультаційний центр: робота з групами (профілактика та втручання, підтримка рівний рівному»), який проводили Tõnu Jürjen та Sharipha Rzayeva, співробітники Консультаційного центру Тартуського університету (Естонія).
Основну увагу слухачів вебінару, який є частиною реалізації третього робочого пакету проєкту «Удосконалення роботи психологічної служби університету», було зосереджено на моделі психологічного супроводу в Естонії та особливостях роботи Консультаційного центру.
Спікери детально розповіли про послуги психологічної підтримки, які надаються у Консультаційному центрі, ознайомили українських партнерів з психоосвітніми майстернями, програмами навчання однолітків «Коло розмови» та групами підтримки та групами з психічного благополуччя.
Окрім того, спікери окреслили основні підходи до групової роботи.
Вебінар пройшов в інтерактивному форматі, оскільки викладачі українських університетів-партнерів не тільки отримали корисну інформацію, але й мали змогу відповідати на питання спікерів в чаті, пітримували діалог, ділилися власним досвідом роботи психологічної служби університету.
#ErasmusPlus
#ErasmusUA #BURN_Project
#psychology_centers_HEI #PostWarRestoration
#PsychologicalResilience
National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team University of Tartu Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка Херсонський державний університет
17 травня 2024 року в рамках святкування Тижня науки студенти освітньо-наукової програми “Гарденотерапія” другого (магістерського) рівня вищої освіти приймали участь у Всеукраїнському форумі “Гарденотерапія – терапія заради майбутнього». Співорганізатором форуму виступив МДПУ ім. Богдана Хмельницького.
З вітальним словом виступила завідувачка кафедри психології Прокоф’єва О.О. Студенти подали до друку тези, які будуть опубліковані в збірці Хортицької національної академії.
Було надзвичайно цінно ознайомитись з досвідом колег, напрацюваннями, методами та формами роботи, результатами.
З темою “Гарденотерапія як інструмент корекції емоційного стану підлітків” виступала здобувачка ОНП Гарденотерапія Хрищук Тетяна, яка ділилась теоретичними та практичними напрацюваннями проведення гарденотерапевтичних занять у м. Луцьк. Валентина Мовчан ознайомила із цінністю роботи з ґрунтом, його позитивним впливом на мікрофлору кишківника. Світлана Корзун поділилась досвідом дослідження потенціалу сільських територій для програм терапевтичного садівництва. Про ароматні рослини як ключовий елемент оздоровчої концепції лікувальних садів розповідала Оксана Кобець. Було цінно ознайомитись з закордонними дослідженнями впливу кольору листя рослин на розслаблення та покращення емоційного стану студентів та проектування лікувальних садів для людей з вадами руху.
Дякуємо організаторам і учасникам за цікавий і змістовий форум!
17 травня 2024 року відбулася звітня конференція за результатми проходження здобувачами 321 групи першого (бакалаврського) рівня спеціальності Психологія (ОП Психологія. Психологічне консультування, ОП Психологія. клінічна психологія) виробничої (профілактичної) та виробничої (розвиткової) практики.
Під час конференції здобувачі поділилися власним досвідом, презентували результати проведених психодіагностичних методик, скринінгів, проведеними профілактичними та розвитковими заходами, відзначили специфічні особливості діяльності психолога в установах практики. В ході дискусію також було обговорено пропозиції та побажання на майбутньє стосовно завдань практики.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ОСВІТИ!
Продовжується виробнича практика у здобувачів ОП Клінічна та реабілітаційна психологія другого (магістерского) рівня вищої освіти!
Семенюк Віталіна проходить практику у Вараському центрі соціальних служб, 09.05.2020 року з вихованцями гуртків проводила тренінгове заняття на тему “Розвиток емоційної стійкості засобами арт-терапії” у відділенні соціально-психологічної допомоги сім’ям Захисників та Захисниць ВЦССП, де проходжу практику. (м. Вараш, Рівненська область).
Віталіна ділиться з нами світлинами робочого процесу.
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОЄКТІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького продовжує активно працювати у проєкті ERASMUS+ Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-)war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні), який орієнтовано на посилення психологічної служби університетів.
8 травня 2024 року робоча група проєкту відвідала вебінар “Career Centre: Sharing experience on providing support for students (University of Latvia)” (Профорієнтаційний Центр: обмін досвідом щодо надання підтримки студентам (Університет Латвії), який відбувся в рамках реалізації третього робочого пакету проєкту «Improvement of the Provided University Psychological Service» (Удосконалення роботи психологічної служби університету).
Спікер Dace Siliņa, представниця University of Latvia (Університету Латвії) ознайомила слухачів із особливостями роботи Відділу навчальних послуг Латвійського університету, який поєднує Відділ академічних послуг, Приймальну комісію, Відділ мобільності і Профорієнтаційний Центр.
Переважно вебінар було присвячено особливостям організації роботи Профорієнтаційного Центру.
Профорієнтаційний Центр проводить в Університеті Латвії індивідуальні консультації (консультації з питань кар’єри, підготовки CV і мотиваційних листів, пошуку роботи), коучінг, психологічне консультування, семінари, гостьові лекції, ярмарок вакансій, реалізує програму наставництва «Освітлюй майбутнє», організовує «День емоційного здоров’я».
Такий цінний досвід безперечно стануть в нагоді нашим викладачам на етапі оновлення психологічної служби в Університеті.
University of TartuТернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира ГнатюкаNational Erasmus+ Office in Ukraine & HERE teamХерсонський державний університет
#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PostWarRestoration #PsychologicalResilience
ПРОДОВЖУЄМО АКТИВНУ СПІВПРАЦЮ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ!
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького впевнено крокує шляхом євроінтеграції, опановуючи нові підходи до розробки силабусів, які наразі існують в Європейських університетах.
Так, 7 травня 2024 року робоча група проєкту ERASMUS+ Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-)war Ukrainian nation” – BURN (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні) відвідала черговий вебінар “German experience in syllabus development” (Досвід Німеччини щодо розробки силабусів освітніх компонентів), який відбувся в рамках реалізації другого робочого пакету проєкту.
Спікери Phil Langer та Lars Kuchinke, представники International Psychoanalytic University Berlin (Університет психоаналітики м.Берлін, Німеччина) ознайомили слухачів із особливостями розробки силабусів освітніх компонентів, детально розказали про структуру та формулювання очікуваних результатів навчання за Таксономією Блума.
Такий цінний досвід та якісні освітні матеріали безперечно стануть в нагоді нашим викладачам на етапі розробки нових освітніх компонентів.
University of Tartu National Erasmus+ Office in Ukraine & HERE team Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка Херсонський державний університет
#ErasmusPlus #ErasmusUA #BURN_Project #psychology_centers_HEI #PostWarRestoration #PsychologicalResilience
ДО УВАГИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького спільно з факультетом дошкільної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженко запрошує стати учасником гостьової лекції на тему: «ВІКОВІ ДИТЯЧІ КРИЗИ».
Запрошений спікер – Баландюк Марія Григорівна
навчаючий психотерапевт в методі символдрами,
представник інституту розвитку символдрами та глибинної психології в м. Тернопіль.
член правління Асоціації розвитку глибинної психології та коучингу.
автор та ведуча курсів «Метафоричні асоціативні карти в роботі психолога», «Психотерапія зайвої ваги в психодинамічному підході», «Психотерапія перинатального та постнатального періоду», «Горе та втрата. Екзистенційні питання життя та смерті».
автор та ведуча курсу для жінок «Жіночі граблі».
травматерапевт
EMDR спеціаліст
психолог-консультант в позитивній психотерапії
казкотерапевт
психосоматолог.
Захід відбудеться 3 травня 2024 року, початок об 11:00
У віртуальному залі Zoom-конференції
Запрошуємо усіх охочих до активної участі!
ДО УВАГИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького анонсує проведення гостьової лекції на тему: Особливості роботи психолога в Державній установі «Центр пробації»
Запрошений спікер – Мусієнко Наталія Юріївна, психолог 1 категорії Мелітопольського районного відділу Державної Установи “Центр пробації” у Запорізькій області.
Захід відбудеться 15 травня 2024 року, початок о 13:00
У віртуальному залі Zoom-конференції
https://us02web.zoom.us/j/3551035330?pwd=YUFEQnp5QUlvdGV6TDZDYS90WE9XQT09
Ідентифікатор конференції: 355 103 5330
Код доступу: 123123
Запрошуємо усіх охочих до активної участі!
Вітаємо переможницю Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії!
Вітаємо Муху Людмилу, здобувачку вищої освіти другого курсу першого (бакалаврського) рівня, спеціальність 053 Психологія, ОП Клінічна реабілітаційна психологія Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького з отриманням диплому ІІІ ступеня за напрямом «Соціальна інклюзія» у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії у 2023-2024 н.р. Муха Людмила 24 квітня 2024 року на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини успішно презентувала наукову роботу на тему: «Впровадження інноваційних здоров’язберігаючихтехнологій в процес психолого-педагогічного супроводу дітей з розладами аутистичного спектру». Бажаємо творчих успіхів та наукових відкриттів.
ДО УВАГИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!
Кафедра психології МДПУ імені Богдана Хмельницького спільно з Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженко запрошує стати учасником гостьової лекції на тему: «Порушення психологічного розвитку дитини з позиції сенсорної інтеграції».
Запрошений спікер: Зверяка Марія Сергіївна – арт-терапевт, казкотерапевт, логопед, дефектолог. Засновник студії дитячого розвитку «Інсайт» в Україні.
Досвід роботи в Чехії в організації допомоги дітям з аутичним спектром та їх родинам.
Захід відбудеться 1 травня 2024 року, початок о 9:20
У віртуальному залі Zoom-конференції
Запрошуємо усіх охочих до активної участі!
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ТРИВАЄ!
Продовжується виробнича практика у здобувачів ОП Клінічна психологія першого ( бакалаврського ) рівня вищої освіти!
Людмила Муха проходить практику на базі Запорізької початкової школи “Злагода”.
Наразі дошкільний підрозділ розпочав свою роботу з дітками по програмі UNICEF. Педагоги і психологи пройшли навчання, нарешті в закладах лунає дитячий сміх навіть під час повітряних тривог.
Здобувачка вищої освіти Людмила Муха в укритті проводить техніки заспокоєння і саморегуляції, руханки , ігри на розвиток психічних процесів (увага,уява,пам’ять),приділяється велика увага емоційному стану, розуміння своїх емоцій та ділиться з нами світлинами робочого процесу.
ПРОДОВЖУЄМО БУТИ ЛІДЕРАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ!
Міністерство освіти і науки України презентувало звіт із Моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої і фахової передвищої освіти, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням.
Ознайомитись з рейтингом можна за посиланням https://mon.gov.ua/ua/news/trayektoriyi-karyeri-vipusknikiv-zvo-i-zfpo-mon-prezentuye-zvit-iz-monitoringu-pracevlashtuvannya-vipusknikiv-byudzhetnikiv
Цей показник відіграє ключову роль у стратегічному плануванні освітньої політики та економічного розвитку країни та дає змогу оцінити ефективність освітніх програм у задоволенні реальних потреб ринку праці та сприяє формуванню політики у сфері освіти та зайнятості!
Пишаємось тим, що саме наш незламний Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького посідає 1 МІСЦЕ серед закладів вищої освіти всієї Запорізької області та ПРОДОВЖУЄ БУТИ ФЛАГМАНОМ вищої педагогічної освіти півдня України!
Зазначимо, що працевлаштування випускників є одним з критеріїв відновленого формульного принципу у розподілі бюджетного фінансування між закладами вищої освіти, у рейтингу також враховується загальна кількість студентів, які навчаються за кошти державного бюджету, наукова практика/діяльність та інтернаціоналізація – місце в міжнародних рейтингах та/або участь у європейських проєктах Еразмус+.
РАДІЄМО НОВИМ ПЕРЕМОГАМ РАЗОМ!
ПРОДОВЖУЄМО РОЗБУДОВУ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
ДО УВАГИ ОСВІТЯНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ!
23 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри психології прийняли участь у ХІV Міжнародній науково-практичній конференції «Психологія і війна», яку організував Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.
З привітальним словом до учасників звернулися ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Григорович Самойленко та
ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Наталя Миколаївна Фалько.
Серед виступаючих
Швалб Юрій Михайлович, доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії екологічної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України,
Коваленко Алла Борисівна, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної психології факультету психології Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка,
Папуча Микола Васильович, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та практичної психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та багато інших сучасних українських науковців.
Доповіді на конференції представили також науково-педагогічні працівники і здобувачі кафедри психології: проф. Ковальова О.В., доц. Прокоф’єва О.О., доц. Шевченко С.В., доц. Остополець І.Ю., Остапенко О.І., Поліщук Н.М., Філімонова Х., Шапошніков А., Мерц М., Сергеєєва І.А., Троценко С.В., Кошова І.В.
Дякуємо колегам за запрошення! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ ДОЦЕНТА ІРИНИ ОСТОПОЛЕЦЬ
Згідно Договору про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та Сілезькою академією (Республіка Польща), де одним із видів діяльності означена академічна мобільність викладачів, доцентом кафедри психології Остополець І.Ю. були проведені тренінгові заняття з психологічної підтримки і підвищення резильєнтності зі студентами Сілезької академії.
У тренінгу взяли участь студенти 1 курсу, які навчаються за напрямом «Інформатика», першого рівня навчання – «Інженерія».
Ця робота здійснювалася у офлайн-форматі у стінах Сілезькій академії.
Шановні колеги та друзі!
Вітаємо всіх з чудовим святом — Всеукраїнським днем психолога! Сьогодні ми відзначаємо нашу спільну любов до вивчення та розуміння складних та чудових механізмів людського розуму та поведінки.
Кожен день ми збагачуємо наші знання, досліджуючи та розгадуючи таємниці людської психіки, допомагаючи один одному у зростанні та розвитку. Наша кафедра — це не лише місце, де ми працюємо, але й професійна спільнота, що об’єднує нас у прагненні до знань та розуміння.
Нехай кожен з вас має сьогодні можливість насолодитися власними досягненнями, відчути підтримку та вдячність. Бажаємо вам натхнення, нових відкриттів та безмежної енергії у вашій неймовірній роботі.
Вітаємої, дорогі друзі!
З повагою, колектив кафедри психології
23 квітня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри психології прийняли участь у ХІV Міжнародній науково-практичній конференції «Психологія і війна», яку організував Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.
З привітальним словом до учасників звернулися ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Григорович Самойленко та ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Наталя Миколаївна Фалько.
Серед виступаючих Швалб Юрій Михайлович, доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії екологічної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, Коваленко Алла Борисівна, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної психології факультету психології Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Папуча Микола Васильович, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та практичної психології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та багато інших сучасних українських науковців.
Доповіді на конференції представили також науково-педагогічні працівники і здобувачі кафедри психології: проф. Ковальова О.В., доц. Прокоф’єва О.О., доц. Шевченко С.В., доц. Остополець І.Ю., Остапенко О.І., Поліщук Н.М., Філімонова Х., Шапошніков А., Мерц М., Сергеєєва І.А., Троценко С.В., Кошова І.В.
Дякуємо колегам за запрошення! Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Продовжується виробнича практика у здобувачів ОП Клінічна та реабілітаційна психологія другого (магістерского) рівня вищої освіти!
Продовжується виробнича практика у здобувачів ОП Клінічна та реабілітаційна психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти!
Марина Протас проходить практику на базі КУ “Інклюзивно-ресурсний центр” Голопристанської міської ради і ділиться світлинами робочого процесу
Згідно з Договором про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та Сілезькою академією (Республіка Польща) в рамках міжнародної академічної мобільності викладачів доцентом кафедри психології Остополець І. Ю. було проведено консультування студентів польської академії
16 квітня 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на платформі ZOOM проходила гостьова лекція на тему: «Реалізація сексуальних травм по відношенню до свого тіла та побуту».
Яку провела Павленко Тетяна Валеріївна – президент «Міжнародна асоціація психосоматики та тілесної терапії», сексолог, психосоматолог, кандидат психологічних наук, психотерапевт та тренер за Методом позитивної психотерапії, автор методу “Я-реконструкція”, автор книг щодо роботи з харчовим поведінкою, трансформаційних ігор, у тому числі “Гра про їжу”, методик консультування психосоматичних сімей, навчальний тренер з психосоматики та сексології власник Тренінгово-освітнього центру.
Під час лекції учасники дізналися багато корисної інформації щодо психосоматики і як наші звички можуть про нас казати більше ніж ми про них знаємо.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Павленко Тетяні за організацію даного заходу , цікаву та корисну інформацію.
НА ВАРТІ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ!
12 квітня 2024 року ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, доцент Наталя Фалько стала учасницею Всеукраїнського круглого столу з питань інституційної акредитації!
Захід проходив на базі Львівського національного університету імені Івана Франка та зібрав за одним столом представників МОН України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівників провідних закладів вищої освіти та інших зацікавлених сторін!
В панельній дискусії, модератором якої був Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, виступили:
Михайло Винницький, заступник Міністра освіти і науки України;
Наталя Стукало, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
Тарас Фініков, президент МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики;
Олена Єременко, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
Віталій Кухарський, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка.
Програма круглого столу містила панельну та відкриту дискусії, на яких обговорювались питання впровадження інституційної акредитації в Україні, її мета, моделі запровадження, критерії оцінювання тощо.
Продовжується практика здобувачів магістратури ОП Практична психологія.
Ділилося з підписниками враженнями Оксани Сізової. Бути поруч
Допомагати, підтримувати, знаходитись поруч. Для фахівців інклюзивно-ресурсного центру міста Покров, що на Дніпропетровщині, ці слова наповнені особливим змістом. Бо в них головний принцип діяльності фахівців. А зараз, у непростий період війни, бути поруч, значить, тримати руку, як говориться, на пульсі.
У ІРЦ триває постійна робота, як в онлайн, так і офлайн форматі. Психологи, логопеди, дефектологи, реабілітологи працюють єдиною командою. Головним завданням Центру є проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини та у разі встановлення освітніх потреб – здійснення системного супроводу. У центрі уваги психоемоційний стан вихованців.
Розуміючи важливість цього, на базі центру, в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», проходять арт-терапевтичні тренінги для дітей з особливими освітніми потребами. Що, за сьогоднішніх реалій — на часі. Проблема забезпечення фізичного та психічного здоров’я у час війни постає надзвичайно гостро. Вони опиняються у стані психоемоційної напруги. Причиною стресів та панічних атак є негативна психологічна обстановка та дефіцит позитивних емоцій. Діти втрачають своє базове відчуття безпеки, а це, своєю чергою, суттєво впливає на їх настрій, емоційний стан, здатність навчатися та взаємодіяти з іншими.
Одним з видів підтримки під час корекційної роботи є застосування технік арт-терапії та дихальних практик.
У невимушеній обстановці, з іграми, спеціальними вправами проходять зустрічі з дітьми, метою яких є активізація внутрішніх резервів організму малечі, зняття напруги. Фахівці центру розробили власні методики, серед яких психологічна руханка, пісочна анімація. В ігровій формі дітям були проведені дихальні практики стабілізації, які є актуальним засобом зняття напруги.
Панувала атмосфера добра й щирості, у якій малеча відновлювала емоційний стан.
ДО УВАГИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!
11 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція на тему: «Практичний досвід психіатра та психотерапевта в роботі з психотравмою».
Лектор: Грінвальд Сергій Геннадійович – кандидат медичних наук, президент Східноєвропейської асоціації гіпнотерапевтів та клінічних психологів.
Лікар: психіатр, психотерапевт, медичний психолог. Провідний викладач Professional Hypnosis Training Institute (м. Краків, Польща)
Головний лікар клініки психосоматичної медицини «dr. Greenvald», м. Харків.
Голова організаційного комітету щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання гіпнології та гіпнотерапії»
Головний редактор науково-практичного журналу «Альманах гіпнології та психології», член редакційної колегії журналу «Гіпноз у клінічній та експериментальній психології». Автор друкованих праць, у тому числі однієї моноавторської монографії. Навчає гіпнозу, випускник Харківської школи
Учасники лекції дізналися, які є напрямки у терапії травми. Також дізналися ,що таке травма та дезадаптивна поведінка
Кафедра психології висловлює подяку Гренвальду Сергію Геннадійовичу за дуже цікаву та інформаційну лекцію
ПРОДОВЖУЄМО ПЛІДНУ МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ!
9 квітня 2024 року в Сілезькій академії відбулося пленарне засідання VI-тої міжнародної наукової конференції «Цифрова економіка та інформаційне суспільство.
Науковці поділилися результатами своїх досліджень та практичним досвідом. Форум зібрав понад 100 осіб, проводився в змішаному форматі.
В рамках академічної мобільності модератором пленарного засідання виступила доцент кафедри психології МДПУ імені Богдана Хмельницького Ірина Остополець!
Секційні засідання в Сілезькій академії та вишах- партнерах конференції пройшли 9-10 квітня!
29 березня 2024 року керівниками виробничої практики була проведена настановча конференція з виробничої практики для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня, спеціальність 053 Психологія, освітня програма «Клінічна та реабілітаційна психологія». В процесі настановної конференції керівники ознайомили здобувачів з робочими програмами практик з клінічної психології та реабілітаційної психології. В рамках настановної конференції були розглянуті зі здобувачами наступні питання:
– загальні особливості проходження виробничих практик з клінічної психології та реабілітаційної психології;
– ознайомлення із затвердженими нормативними документами Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького з організації практичної підготовки;
– основна мета та виробничі завдання практик;
– програмні компетентностей, які набувають здобувачі під час практики, та заплановані програмні результати навчання;
– ознайомлення зі зразками договору про проведення виробничої практики здобувачів вищої освіти, зразками направлення на практику, зразками клопотання про направлення на практику, що наведені у Положенні про практичну підготовку здобувачів вищої освіти;
– визначення основних принципів охорони праці, режиму праці бази практики, етичних принципів професійної діяльності психолога, загальних засад усвідомлення меж професійної компетентності;
– ознайомлення з основними принципами дотримання академічної доброчесності в процесі проходження виробничої практики. Викладачі також нагадали, що ознайомитися додатково з особливостями дотримання принципів та стандартів академічної доброчесності здобувачі мають змогу на строфіці кафедри психології за посиланням – https://inst.mdpu.org.ua/navchalno-naukovyj-instytut-sotsialno-pedagogichnoyi-ta-mystetskoyi-osvity/kafedra-psihologiyi/akademichna-dobrochesnist/
– розгляд основних блоків та завдань програми виробничих практик з клінічної психології та реабілітаційної психології;
– ознайомлення здобувачів з формами та методами контролю й критеріями оцінювання;
– презентація переліку та прикладів звітної документації та порт фоліо клінічного психолога за результатами виробничих практик.
Також в рамках настановної конференції керівники разом зі здобувачами розглянули інструктивно-методичні матеріали, розміщені у вільному доступі на сторінках сайту дистанційної освіти:
– Виробнича практика з клінічної психології – https://dfn.mdpu.org.ua/course/view.php?id=6556
– Виробнича практика з реабілітаційної психології – https://dfn.mdpu.org.ua/course/view.php?id=6557
– Лабораторія психології здоров’я – https://dfn.mdpu.org.ua/course/view.php?id=6832
– Лабораторія психофізіологічних досліджень – https://dfn.mdpu.org.ua/course/view.php?id=6833
29 березня викладачами кафедри психології був проведений методичний семінар «Методологічні та методичні аспекти планування, проведення та представлення результатів емпіричного дослідження».
Активну участь у семінарі прийняли здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня, спеціальність 053 Психологія, освітні програми «Клінічна та реабілітаційна психологія» й «Психологія. Практична психологія». В рамках семінару розглядалися питання організації, планування та проведення емпіричного дослідження, визначилася основні етичні принципи реалізації психологічного експерименту, презентувався алгоритм опису інструментарію й процедури емпіричного дослідження, особливості кількісного та якісного аналізу результатів психологічного дослідження. В процесі семінару особлива увага приділялися питанням дотримання академічного доброчесності в процесі проведення дослідження та презентації результатів. Також були розглянуті практичні кейси з реалізації принципів академічної доброчесності.
29.03.2024 директоратом Навчально-наукового інституту соціально-педагогічної та мистецької освіти Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницього
Відповідно до Положення про практичну підготовку здобувачів вищої освіти за освітніми рівнями бакалавр та магістр в МДПУ імені Богдана Хмельницького для здобувачів магістерського рівня спеціальності Психології було проведено інструктаж з охорони праці і техніки безпеки перед проходженням виробничої практики здобувачами в рамках установчої конференції
ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТУ ЗУСТРІЧ
1-3 квітня 2024 року, відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 498-Е від 11 березня 2024 року, відбудеться акредитаційна експертиза за спеціальністю 053 Психологія за другим рівнем вищої освіти освітніх програм
«Психологія. Практична психологія», гарант доц. Фалько Наталя Миколаївна (ID в ЄДЕБО 28799) та
«Клінічна та реабілітаційна психологія», гарант проф. Ковальова Ольга Вікторівна (ID в ЄДЕБО 56456)
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до відкритої зустрічі в рамках акредитаційної експертизи 2 квітня 2024 року о 13:10
за посиланням
https://us04web.zoom.us/всеj/79523768098?pwd=HlQA0cNrSyzrTjAiDuXzkYpPwtWm2E.1
Ідентифікатор конференції: 795 2376 8098
Код доступу: 2024
ЗАПРОШУЄМО НА ВІДКРИТУ ЗУСТРІЧ
1-3 квітня 2024 року, відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 498-Е від 11 березня 2024 року, відбудеться акредитаційна експертиза за спеціальністю 053 Психологія за другим рівнем вищої освіти освітніх програм
«Психологія. Практична психологія», гарант доц. Фалько Наталя Миколаївна (ID в ЄДЕБО 28799) та
«Клінічна та реабілітаційна психологія», гарант проф. Ковальова Ольга Вікторівна (ID в ЄДЕБО 56456)
Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до відкритої зустрічі в рамках акредитаційної експертизи 2 квітня 2024 року о 13:10
за посиланням
https://us04web.zoom.us/всеj/79523768098?pwd=HlQA0cNrSyzrTjAiDuXzkYpPwtWm2E.1
Ідентифікатор конференції: 795 2376 8098
Код доступу: 2024
АКРЕДИТАЦІЙНА ЕКСПЕРТИЗА
1-3 квітня 2024 року, відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти № 498-Е від 11 березня 2024 року, відбудеться акредитаційна експертиза за спеціальністю 053 Психологія за другим рівнем вищої освіти освітніх програм
«Психологія. Практична психологія», гарант доц. Фалько Наталя Миколаївна (ID в ЄДЕБО 28799) та
«Клінічна та реабілітаційна психологія», гарант проф. Ковальова Ольга Вікторівна (ID в ЄДЕБО 56456)
Програма візиту розміщена за посиланням: https://mdpu.org.ua/spetsialnist-053-psihologiya/
26 березня 2024 року у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького на платформі ZOOM проходила гостьова лекція на тему “Біосугестивна терапія для корекції та лікування психосоматичних розладів”, яку провів Олександр Стражний- лікар- психіатр,психотерапевт , голова правління ГО “Інститут Біосугестивної терапії, автор методу Біосугестивної терапії.
На лекцію були запрошені викладачі та здобувачі вищої освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького,а також інших закладів вищої освіти України.
Під час лекції учасники дізнались Що являє собою метод БСТ ,Сутність методу БСТ ,Як виникають психосоматичні розлади , дізнались про Біосугестивну терапію та був проведений Біосугестивний сеанс з учасниками лекції.Слухачі мали змогу побувати на оздоровчому сеансі .
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Олександру Стражному за організацію даного заходу , цікаву та корисну інформацію.
МІЖНАРОДНИЙ ВІЗИТ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ!
В рамках Study tours to Poland 2024 “Підтримка у сфері вдосконалення та відкриття нових освітніх програм та програм післядипломної освіти в галузі соціальних і гуманітарних наук у внутрішньо переміщених закладах вищої освіти” з 17 по 23 березня 2024 року у Варшаві відбулись зустрічі
ректора, доц. Наталі Фалько,
першого проректора, проф. Наталі Глебової,
директора ННІ СПМО Наталії Гузь і
керівника Центру експертизи і моніторингу якості освітнього процесу, доц. Олесі Прокоф’євої
з колегами з Академії спеціальної педагогіки iм. Марії Гжегожевської (APS) та участь у тренінгах, які дозволять втілити інноваційний досвід в освітньому процесі:
проф. Анна Одровонж-Коатес, проректор з питань розвитку APS – перспективи розвитку міжнародної співпраці з українськими закладами вищої освіти;
др. Віолетта Дзярновська та др. Марлена Гжеляк-Клюс – тренінг на тему якості навчання і “спільноти, що навчається”;
проф. Анна Перковська-Клєйман – реалізація третьої місії університету;
др. Малгожата Корко – перспективи розвитку Центру трансферу знань;
др. Аліція Загродська – тренінг з ненасильницького спілкування (Nonviolent Communication);
др. Ева Груджєвська і др. Катажина Жьомек-Міхаляк – інноваційні форми соціальної роботи з ветеранами війни та їх сім’ями;
др М. Папліньська – тренінг на тему інклюзивності осіб з вадами зору;
др. Лідія Заблоцька-Житка – тренінг про популяризацію і зміцнення психічного здоров’я на основі новітніх публікацій;
др. Зіма Паряшевська – тренінг з питань гендерної рівності.
Результатом зустрічі стане підписання меморандуму про подальшу співпрацю з APS!
#studytourstopoland #leadersofchange
СТУДЕНТИ – АГЕНТИ ЗМІН
В рамках Study tours to Poland 2024 “Підтримка у сфері вдосконалення та відкриття нових освітніх програм та програм післядипломної освіти в галузі соціальних і гуманітарних наук у внутрішньо переміщених закладах вищої освіти” з 17 по 23 березня 2024 року у Варшаві відбулись зустрічі
ректора, доц. Наталі Фалько,
першого проректора, проф. Наталі Глебової,
директора ННІ СПМО Наталії Гузь і
керівника Центру експертизи і моніторингу якості освітнього процесу, доц. Олесі Прокоф’євої зі студентами і колегами з Варшавського економічного університету SGH Warsaw School of Economics:
др. Ірина Дегтярьова, уповноважена ректора SGH з питань співпраці з українськими університетами
Едуарда Корнієнко і Данило Зварич зі Studenckie Koło Naukowe Odbudowy Ukrainy
Після повномасштабного вторгнення у SGH було започатковано Студентську асоціацію “Відбудова України”, метою якої є аналіз економічних збитків України у воєнний час та розроблення плану повоєнної відбудови із залученням європейських інвесторів.
Результатом зустрічей стало запрошення Студентської ради МДПУ імені Богдана Хмельницького на Український тиждень, який відбудеться в SGH у травні 2024 року.
#studytourstopoland #leadersofchange
УКЛАДЕНО НОВИЙ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ!
21 березня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри психології та здобувачі вищої освіти університету взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Емоційний інтелект менеджерів з обмеженими можливостями – міжнародна перспектива».
Конференція проходила у змішаному форматі і була організована Університетом Менеджменту в Варшаві (Республіка Польща) спільно з іншими європейськими вишами Болгарії, Греції, Словаччини, Румунії.
У науковому форумі взяли участь і представники з України.
Науковці поділилися результатами наукових досліджень з вивчення різноманітних аспектів розвитку емоційного інтелекту і його складових, обговорювали особливості застосування ЕІ у процесі взаємодії з людьми з обмеженими можливостями, ділилися досвідом організації освітнього простору для осіб цієї категорії.
Викладачами кафедри психології Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького було представлено три стендові доповіді:
«Впровадження коучингових технологій у процес розвитку емоційного інтелекту керівників»;
«Емоційний інтелект як складова професіоналізму менеджера з обмеженими можливостями здоров’я»;
«Емоційний інтелект працівників українських переміщених університетів: Case Study».
Всі доповіді були науково-прикладного характеру, включали аналіз експериментальних досліджень, що викликало неабиякий інтерес у наукової спільноти.
Між Університетом Менеджменту в Варшаві (Республіка Польща) та Мелітопольським державним педагогічним університетом укладено Меморандум про співпрацю, а науковці запрошені до участі у наступних конференціях, спільних публікаціях, розробки і проведення наукових досліджень.
За результатами конференції буде видано інтернаціональну колективну монографію, яка буде оприлюднена Університетом Менеджменту в Варшаві. Всі учасники отримали сертифікати.
21.03.2024 року науково-педагогічні працівники кафедри психології та здобувачі вищої освіти університету взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Емоційний інтелект менеджерів з обмеженими можливостями – міжнародна перспектива».
Конференція проходила у змішаному форматі і була організована Університетом Менеджменту в Варшаві (Республіка Польща) спільно з іншими європейськими вишами Болгарії, Греції, Словаччини, Румунії. У науковому форумі взяли участь і представники з України.
Науковці поділилися результатами наукових досліджень з вивчення різноманітних аспектів розвитку емоційного інтелекту і його складових, обговорювали особливості застосування ЕІ у процесі взаємодії з людьми з обмеженими можливостями, ділилися досвідом організації освітнього простору для осіб цієї категорії.
Викладачами кафедри психології Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького було представлено три стендові доповіді: «Впровадження коучингових технологій у процес розвитку емоційного інтелекту керівників», «Емоційний інтелект як складова професіоналізму менеджера з обмеженими можливостями здоров’я» та «Емоційний інтелект працівників українських переміщених університетів: Case Study». Всі доповіді були науково-прикладного характеру, включали аналіз експериментальних досліджень, що викликало неабиякий інтерес у наукової спільноти.
Між Університетом Менеджменту в Варшаві (Республіка Польща) та Мелітопольським державним педагогічним університетом укладено Меморандум про співпрацю, а науковці запрошені до участі у наступних конференціях, спільних публікаціях, розробки і проведення наукових досліджень.
За результатами конференції буде видано інтернаціональну колективну монографію, яка буде оприлюднена Університетом Менеджменту в Варшаві. Всі учасники отримали сертифікати.
ОБМІН ДОСВІДОМ З ПРОЕКТУВАННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ
В рамках Study tours to Poland 2024 “Підтримка у сфері вдосконалення та відкриття нових освітніх програм та програм післядипломної освіти в галузі соціальних і гуманітарних наук у внутрішньо переміщених закладах вищої освіти” з 17 по 23 березня 2024 року у Варшаві відбулись зустрічі
ректора, доц. Наталі Фалько,
першого проректора, проф. Наталі Глебової,
директора ННІ СПМО Наталії Гузь і
керівника Центру експертизи і моніторингу якості освітнього процесу, доц. Олесі Прокоф’євої
з колегами з University SWPS (Вища школа суспільної психології):
проф. Каміла Янков’як-Шюда, проректорка з питань освіти;
др. Матеуш Скржечковський, вповноважений проректорки з питань освіти у сфері навчальних програм;
др. Дорота Вішневська-Ющак, уповноваженої проректорки з питань освіти у сфері якості навчання, координаторка спеціальності “Психологія”;
др. Анюта Довгєрт, координатора спеціальності “Клінічна психологія і психологія здоров’я”;
др. Юстина Сарновська-Вільчинська, координатора спеціальності “Суспільне життя”.
Результатом зустрічей є ознайомлення з кращими освітніми програмами SWPS, домовленості про подальшу співпрацю і взаємне рецензування освітніх програм.
#studytourstopoland #leadersofchange
РОЗБУДОВА ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ З МІЖНАРОДНИМИ ПАРТНЕРАМИ
В рамках Study tours to Poland 2024 “Підтримка у сфері вдосконалення та відкриття нових освітніх програм та програм післядипломної освіти в галузі соціальних і гуманітарних наук у внутрішньо переміщених закладах вищої освіти” з 17 по 23 березня 2024 року у Варшаві відбулись зустрічі
ректора, доц. Наталі Фалько,
першого проректора, проф. Наталії Глебової,
директора ННІ СПМО Наталії Гузь і
керівника Центру експертизи і моніторингу якості освітнього процесу, доц. Олесі Прокоф’євої
з колегами з університетів Польщі:
проф. Якуб Брдуляк, представник Польської акредитаційної комісії, уповноважений ректора з питань якості освіти, Університет SGH,
др. Дорота Вішневська-Ющак, уповноваженої проректорки з питань освіти у сфері якості навчання, Університет SWPS.
Результатом зустрічей є отримання запевнень у подальшій співпраці, розвитку процесів забезпечення якості в Україні і Польщі, взаємне рецензування освітніх програм.
ПРОДОВЖУЄМО УСПІШНІ КРОКИ НА ШЛЯХУ ІНТЕГРАЦІЇ В ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР!
14 і 15 березня 2024 керівник Центру експертизи та моніторингу якості освітнього процесу Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницього доцент Прокоф’єва О. О.та фахівці Центру (доценти Кожевникова А.В., Огульчанська О.А. та старший викладач Непша О.В.) взяли участь (онлайн) у тренінгу «ВИВЧЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ» ( у рамках міжнародного проєкту Erasmus + Jean Monnet Module 101085516-QMSEEI-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) на базі національного університету «Львівська політехніка».
Під час роботи тренінгу була висвітлена низка важливих питань, що стосувалися питань інновацій), практик менеджменту в освітніх закладах Європи.
Грунтовними й актуальними були також доповіді спікерів про специфіку безперервної освіти, про можливості впровадження досвіду зарубіжних колег щодо навчання і підготовки кадрів у різних сферах.
ТОП-10 КОРИСНИХ ПОСИЛАНЬ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА НМТ 2024
Для тих, хто відкладає реєстрацію, або не знає що робити, ми підготували крутий дайджест останніх новин та корисних підказок. Користуйся та ділись з друзями!
Основне про реєстрацію
https://t.me/vstup_live/2377
Перелік необхідних документів для реєстрації на НМТ-2024 https://t.me/vstup_live/2375
Які дані необхідні для реєстрації e-кабінету вступника? https://t.me/vstup_live/2388
Все про РНОКПП / Картка платника податків
https://t.me/abitblog/1604
Як сканувати документи з телефона?
https://t.me/abitblog/1606
Пункти реєстрації на НМТ
https://t.me/abitblog/1622
Важливо для вступників за кордоном! Де цьогоріч можна буде скласти НМТ?
https://t.me/vstup_live/2373
Все про реєстрацію через застосунок “ДІЯ” https://t.me/vstup_live/2397
Все про вступні випробування
https://testportal.gov.ua/vstupni-na-bakalavrat-2024/
Сторінка для реєстрації на НМТ-2024
https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt
НА СТАРТІ НОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ РАЗОМ З МДПУ!
Лови нову потужну порцію молодіжних ініціатив!
ГО «Прогресильні» запрошує до участі в міжнародній конференції «Синергія науки і бізнесу у повоєнному відновленні регіонів України» 24-26 квітня 2024 року!
Цей онлайн захід – дискусійна площадка для широкого загалу, можливість висловитися щодо проблем українського освітнього середовища та шляхів їх вирішення.
Форми участі:
презентація на панельній секції
участь в дискусії
тези для публікації в матеріалах конференції
Попередня реєстрація обов’язкова https://forms.gle/GWzn62juNPE7qQJ89
Ukrainian Student Summit від STUD-POINT — це безкоштовний онлайн-марафон, який запалить твою кар’єру!
Тільки 28 березня хапай можливість:
послухати best of the best фахівців з твоєї сфери (економіка, IT, маркетинг, кар’єрне просування)
подискутувати з ними на експертні теми
дізнатися про всі кар’єрні лайфхаки
Реєструйся на USS вже зараз https://stud-point.com/calendar/ukrainian-student-summit/
Приєднуйся до практичного дводенного тренінгу “EU Fact-Check: як протистояти дезінформації?”, де ви зможете навчитися розпізнавати фейки та протидіяти маніпуляціям.
Коли? 28-29 березня о 18:00
Де? Онлайн, Zoom
Дедлайн реєстрації: 26 березня 22:00
Що чекає на тебе?
Лекції про медіаграмотність та методи виявлення маніпуляцій
Огляд досвіду Європейського Союзу у боротьбі з дезінформацією
Інтерактивні сесії та практичні завдання, з можливістю виграти призи
Посилання на реєстрацію: https://forms.gle/xx9FUj6aHoiGGaQy5
Можливість безкоштовного навчання у Чехії, в серці якої розташований один з найстаріших університетів світу, а якість освіти якої є одною з найкращих по Європейських стандартах!
На вас чекає безцінна інформація про:
особливості системи вищої освіти у Чехії
вимоги для вступу на бакалаврські та магістерські програми
стипендії для українців та українок
рекомендації щодо адаптації у Чехії
Коли? 23 березня, 17:00 (за Києвом).
Де? онлайн-платформа Zoom
Дедлайн реєстрації:
22 березня 17:00 (за Києвом)
Хутчіш реєструйтесь за посиланням https://forms.gle/rLEt38PJ77nC4GjU7
STEM School 2.0: місце, де наука стає майбутнім!
Протягом події на вас чекатимуть 3 цікаві та насичені активностями дні:
знайомство з проектом «Посли європейської молоді» в Україні та ознайомлення із головними аспектами у сфері гендерної рівності;
воркшоп про академічну доброчесність у теорії й на практиці від Любові Терехової, завідувачки лабораторії інноваційного змісту освіти Національного центру “Мала академія наук України”, а також лекція “Навчання та розвиток в IT за допомогою менторства” від Марії Павлюк, менторки спільноти “Women Who Code Kyiv”;
лекція “Жінки CEO в бізнесі EU та GCC” від Наталії Дрік, CEO у “Blockchain Association of Ukraine”, радниці МІНЦИФРИ та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також обмін враженнями та підбиття підсумків.
Коли: 29 – 31 березня 2024
Для кого: дівчат віком 16-26 років, які цікавляться тематикою STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics)
Формат: онлайн, Zoom
Хутчіш реєструйтесь, заповнивши цю формочку та долучайтесь до події!https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeg-Mm002GLxt8A9Tp8N–Y58Q2c7Ip0xOJoYAF56cdqmEeZg/viewform?fbclid=IwAR3LUvHjZTaBIvjIV-qkbmE1eEWTa1O_Mlkrm46nkMsEaZdMVq0z30uw3OU_aem_AZhLSTUgGbibfoJe0lObMSM9wWSEiIsh_nZ4bVzIxPYALvn7Vw58CUJVX-5BqY6MBBc
Дедлайн реєстрації: 28 березня 2024, 20:00 за Києвом
ПРОДОВЖУЄМО ОПАНУВАННЯ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ КРАЩИХ ОСВІТНІХ ПРАКТИК КРАЇН ЄС
З 18 по 23 березня 2024 представники Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького на чолі з ректором, доцентом Наталею Фалько стали учасниками міжнародного візиту STUDY TOURS TO POLAND 2024 «Підтримка у сфері вдосконалення та/або відкриття нових освітніх програм та програм післядипломної освіти в галузі соціальних і гуманітарних наук у внутрішньо переміщених закладах вищої освіти».
Ця потужна освітня ініціатива проходить за підтримки фонду Фулбрайта в Україні. Для нашого університету це дійсно унікальний досвід, адже зі всієї України змогли пройти конкурсний відбір ЛИШЕ 6 ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ЗВО УКРАЇНИ!
Метою візиту є:
підтримка внутрішньо переміщених українських університетів у розробці змісту та змістовній підготовці нових освітніх програм: на рівні магістратури та коротких форм навчання (тренінгів, післядипломної освіти), за напрямками, пов’язаними з актуальними проблемами українського суспільства у стані війни соціальної психології, психології війни, психологічної реабілітації та ресоціалізація ветеранів, соціальної роботи та опіки над військовослужбовцями та їхніми сім’ями, соціальної політики, урбаністики та қультурології;
надання можливостей українським вищим навчальним закладам, що перебувають у скрутному становищі, налагодити співпрацю на рівні окремих науковців і освітніх напрямків, а також отримати змістовну підтримку від польських вищих навчальних закладів у підготовці, впровадженні та реалізації різних форм навчання, ознайомитися з сучасними методами викладання та отримати дидактичну та наставницьку підтримку.
Візит почався з відвідуванням Вищої школи суспільної психології SWPS. У програмі першого дня були передбачені 4 панельні дискусії та урочиста зустріч за участю заступника Міністра науки та вищої освіти Анджея Щептицького, Посла України в Польщі та ректорів польських ЗВО.
Попереду ще 5 насичених та продуктивних днів співпраці та взаємодії!
Запровадження нових освітніх програм та коротких форм навчання є нагальною потребою українського суспільства, оскільки існує велика потреба у кваліфікованих фахівцях, які зможуть надавати професійну допомогу з питань психологічної та соціальної допомоги, реінтеграції військовослужбовців та підтримки їхніх родин!
15 березня 2024 року на платформі Zoom проходила лекція-тренінг «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології – частина 5: ресурси та потенціал». Це вже 5 захід, який було організовано в рамках Договору про співпрацю між МДПУ ім. Б. Хмельницького та Одеським інститутом Приватного акціонерного товариства «ВНЗ «Міжрегіональна Академія управління персоналом» кафедрою психології для викладачів та здобувачів вищої освіти. Тренінг провели: д.філос.н., доцент, завідувачка кафедри загальнонаукових, соціальних та поведінкових дисциплін, психолог МАУП Алла Нерубасська та методист ООРЦПІО, старший викладач кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», РhD/МКА МАУП, практичний психолог Олена Бальбуза. В ньому взяли участь більше сотні осіб.
Учасники тренінгу обговорили проблему ресурсності особистості, дискутували про те, як можна укріплювати власні ресурси у цей нелегкий час. Дуже цікавими видалися інтерактивні вправи, які запропонували тренери-психологи всім учасникам. Кожен мав можливість попрацювати з власними психічними станами, переосмислити особливості батьківсько-дитячих стосунків і їх впливу на переконання та поведінкові прояви. Використовувалися метафоричні карти, елементи арт-терапії, групові дискусії.
Практичний досвід, який отримали учасники, є дуже корисний як фахівцям, так і всім, хто цікавиться психологією, оскільки питання, порушені у процесі лекції-тренінгу, актуальні для кожного.
СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА НМТ – 2024!
Просто зараз розпочалась реєстрація для участі в НМТ 2024!
Початок реєстрації: 14 березня 2024 о 9:00!
Триватиме вона до 11 квітня включно!
Для реєстрації на НМТ, потрібно самостійно створити персональний кабінет за посиланням https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt
Для створення потрібно указати:
контактну інформацію;
категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років»;
вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір та населений пункт;
завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів.
завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.
Сайт для реєстрації на НМТ-2024:
https://my.testportal.gov.ua/registration/nmt
Детальна інструкція з реєстрації
Більше інформації дізнавайтеся у Telegram – чаті вступників з фахівцями приймальної комісії університету.
Телеграм-чат Вступників БАКАЛАВР
https://t.me/+Nd-vxz3fpoJkOTFi
Телеграм-чат Вступників МАГІСТР
https://t.me/+_kG4QE7Z-p05NmIy
Останні новини вступної кампанії, круті лайфхаки, інфо-потоки, прямі трансляції та інтерактивні завдання для підготовки до НМТ – все це у телеграм – каналі “Клуб успішних вступників” МДПУ імені Богдана Хмельницького.
ДОЛУЧАЙСЯ ТА ЗАПРОШУЙ ДРУЗІВ https://t.me/vstupnikmdpu
ПОТУЖНИЙ ЗЛЕТ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ РЕЙТИНГУ!
Використовуючи інформацію з відкритих джерел (дані Інформаційної служби ЄС – Community Research and Development Information Service (CORDIS), EACEA Projects Results Platform, МОН, КМУ, Національного фонду досліджень України) Центр міжнародних проєктів “Євроосвіта” (https://euroosvita.net/) визначив рейтинг ефективності участі ЗВО України в головних конкурсах наукових проектів (міжнародних і вітчизняних) у 2023 році.
Згідно цього рейтингу Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького входить в ТОП-30 кращих університетів і посідає 26 МІСЦЕ СЕРЕД ВСІХ ЗВО УКРАЇНИ!
Наш Університет є ЛІДЕРОМ серед педагогічних закладів вищої освіти України за кількістю міжнародних проєктів!
Ці вагомі показники та лідируючі позиції ще раз доводять силу та незламність Університету на освітньому фронті України!
Завдяки злагодженій та потужній роботі всього колективу МДПУ імені Богдана Хмельницького у межах проектної діяльності сьогодні ми святкуємо ще одну перемогу!
Віват Університету!
Слава Україні!
8 березня 2024 року викладачі університету та здобувачі ОНП “Гарденотерапія” прийняли участь у щорічному семінарі шотландської асоціації гарденотерапевтів Trellis.
Завідувачка кафедри психології, доцент Прокоф’єва О.О. розповіла про освітньо-наукову програму “Гарденотерапія”, а здобувачі про свій шлях на цю освітню програму та своє бачення розвитку гарденотерапії в Україні. З матеріалами конференції можна ознайомитися за посиланням https://www.trellisscotland.org.uk/content/seminar-series-2024
Дякуємо організаторам семінару за надану можливість і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Сьогодні ми хочемо висловити найщирішу подяку нашим неймовірним волонтерам!
Захопленість та Професіоналізм: Наші волонтери не лише навчаються, а й активно допомагають у психологічних проектах, консультують своїх одногрупників та співробітників. Їхні знання та ентузіазм безцінні для нашої спільноти.
Різноманітність діяльності: Від організації тематичних семінарів до підтримки у складних життєвих ситуаціях, наші волонтери здатні на все. Вони є справжньою силою, яка допомагає розвивати нашу кафедру та створює позитивне середовище для навчання.
Дякуємо: Наша кафедра пишається кожним із вас, наші шановні волонтери! Ваша енергія, знання та самовідданість роблять нашу спільноту сильнішою та дружнішою.
ВІТАЄМО З ПРИЗНАЧЕННЯМ СТИПЕНДІЙ МІСЬКОГО ГОЛОВИ!
Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає креативну та незламну молодь Університету з призначенням стипендії Мелітопольського міського голови для обдарованої молоді міста!
Стипендіатами стали здобувачі вищої освіти та представники обдарованої молоді:
Горобець Світлана Вікторівна – науково-дослідницька та пошукова діяльність;
Стипендію призначено згідно з розпорядженням Мелітопольського міського голови від 04.03.2024 № 26-р «Про затвердження списку молоді, якій призначена стипендія Мелітопольського міського голови для обдарованої молоді міста».
Це досягнення – ще одна висока молодіжна відзнака заслуг студентської молоді Мелітопольщини. Ця стипендія є не тільки матеріальною підтримкою талановитої молоді, а й почесною нагородою за відмінне навчання, творчі та наукові досягнення, громадську та волонтерську діяльність.
Нехай ця нагорода стане мотивацією для подальших професійних і особистісних злетів! Пишаємось кожним!
Вже традиційними стали гостьові лекції з видатними людьми, фахівцями, науковцями і практиками у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
6 березня 2024 року кафедрою психології було організовано таку зустріч з Лідією Буцькою – лікарем-практиком, спеціалістом в галузі спортивної та психофізичної реабілітації, китайської медицини, доктором медичних наук, професором, фахівцем кафедри внутрішньої медицини Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експертом проєкту #БезБолю.UA
Спікерка провела дуже цікаву лекцію на тему: Немедикаментозні методи психореабілітації людей з больовим синдромом». Під час онлайн-зустрічі Лідія Буцька розкрила деякі теоретичні засади щодо особливостей больових симптомів; розказала про власний досвід надання допомоги людям з больовим синдромом, зокрема, військовослужбовцями, які лікуються після поранення і проходять курс психореабілітації; охарактеризувала деякі шляхи і засоби психореабілітації, зокрема, різні види масажу, акупунктури, тейпування, медитації-візуалізації, дихальні вправи тощо, які є найбільш результативними у психореабілітаційній роботі.
Лекцію відвідали понад 100 осіб. Слухачі мали змогу виконати деякі вправи, націлені на знеболювання, отримали відповіді на численні запитання. Обговорення означеної проблеми продовжиться на наступних зустрічах із спікеркою.
Вітаємо з успішним завершенням навчання методу біосугестивної терапії старшого викладача Мостову Тетяну Олександрівну!
Успіхів у застосуванні методу і нових звершень!
21.02.2024 р. Замовлено обладнання для Лабораторії психологічної та психофізіологічної допомоги МДПУ імені Богдана Хмельницького.
В рамках реалізації міської цільової програми «Відновлення (зміцнення) психічного здоров’я та життєстійкості населення» (рішення 28 позачергової сесії ММР Запорізької області
№ 1/3 від 27.10.2023 р. – https://www.mlt.gov.ua/?r=posts.client.view&id=1769) замовлено обладнання для Лабораторії психологічної та психофізіологічної допомоги МДПУ імені Богдана Хмельницького.
17 лютого 2024 р. Науково-педагогічні працівники кафедри психології доцент Прокоф’єва Олеся Олексіївна і доцент Гузь Наталія Василівна опанували сучасний метод психотерапії психосоматичних розладів і корекції емоційного фону – БІОСУГЕСТИВНУ ТЕРАПІЮ!
Метод біосугестивної терапії є простим, і в той же час ефективним психотерапевтичним прийомом, спрямованим на позбавлення людини психосоматичних розладів, відновлення психологічного комфорту і гарного самопочуття.
Метод БСТ рекомендований:
1. Кризовим центром медико-психологічної допомоги Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України;
2. Кафедрою військової психології Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Міністерства оборони України.
3. Наказом Міністерства у справах ветеранів України № 96 від 13 червня 2022 року метод БСТ включено до переліку психологічних і психотерапевтичних інтервенцій для реабілітації військовослужбовців.
4. Входить до переліку рекомендованих МОЗ напрямків психотерапії.
Дякуємо автору методу Олександру Стражному за надану можливість!
13.02.2024 року на платформі Зум проходила цікава лекція на тему: «Методи та техніки глибинного пізнання психіки», яку провела Калашник Ілона Вікторівна – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології глибинної корекції та реабілітації Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.
Вона є ученицею і послідовницею наукової школи Т.С.Яценко – академіка НАПН України, доктора психологічних наук, професора, яка розробила концепцію активного соціально-психологічного пізнання психіки людини через аналіз внутрішньо особистісних структур.
Захід зібрав понад 90 осіб викладачів, студентів, аспірантів, докторантів нашого університету, хто цікавиться психодинамічною теорією, особливостями психокорекційної роботи з використання авторських методик, розроблених академіком Яценко Т.С., а саме: візуалізовані засоби як посередник пізнання психіки суб’єкта в її цілісності (свідоме/несвідоме); психоаналітичний діалог як засіб забезпечення процесуальної психодіагностики; психоаналіз комплексу тематичних малюнків та неавторських малюнків; психоаналітична робота з використанням іграшок, метафоричних карт, просторових моделей, моделювання із каменів та ін.
Лекторка детально розказала про творчий шлях і наукові доробки Т. С. Яценко, її заслуги і роботу Авторської школи, охарактеризувала методи і техніки глибинного пізнання психіки людини.
В другій частині зустрічі всі присутні мали можливість зустрітися із самою Тамарою Семенівною, яка блискуче провела майстер-клас і розказала про свою основну розробку – Модель і структурні компоненти психіки.
Зустріч викликала неабиякий резонанс, тривала понад 3 години. Присутні мали змогу спілкуватися і задавати запитання запрошеним гостям, розширити своє розуміння психічного, ознайомитися з особливостями роботи практичного психолога в психоаналітичні парадигмі.
В кінці зустрічі Тамара Семенівна запросила всіх присутніх до участі у недільних зібраннях Авторської школи у онлайн форматі. Бажаючих видалося багато, зокрема зі спеціальності 053 Психологія. Таким чином корисний захід став стартом розширення нових можливостей здобувачів: навчатися додатково у психолога світового рівня – академіка НАПН України, доктора психологічних наук, професора ЯЦЕНКО Т.С.
ПРОДОВЖУЄМО ПОТУЖНУ МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ!
12 лютого 2024 року розпочалася організаційна зустріч в рамках імплементації Міжнародного проєкту ERASMUS+ 101129379 «Boosting university psychological resilience and wellbeing in (post-) war Ukrainian nation» (Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після)воєнній Україні).
Ректор МДПУ імені Богдана Хмельницького Наталя Фалько та начальник відділу міжнародних зв’язків та проєктної діяльності Ольга Гончарова представили наш університет, окреслили здобутки та перспективи подальшого міжнародного співробітництва у сфері надання психологічної підтримки не тільки здобувачам вищої освіти та професорсько-викладацькому складу університету, але й вимушено переміщеним особам, які наразі перебувають на території Запоріжжя.
Українські партнери (5 університетів України) та представники 3 Європейських університетів (Естонія, Німеччина, Латвія) обговорили загальну структуру проєкту та зосередили свою увагу на основних етапах його реалізації.
Продовжуємо впроваджувати кращі практики вищої освіти Європейського союзу в освітній простір України!Працюємо далі!
11 лютого 2024 року на базі центру Саме тут. Київ відбувся тренінг «Формування навичок життєстійкості та допомоги у стресових ситуаціях» від ITC – Israel Trauma Coalition in UA – для здобувачів магістратури спеціальності 053 Психологія (ОП Клінічна та реабілітаційна психологія, ОНП Гарденотерапія, ОП Психологія. Практична психологія) та викладачів МДПУ імені Богдана Хмельницького, який провела тренерка проекту Олена Шликова.
10 лютого 2024 року в Обласній бібліотеці для юнацтва м.Луцька, на заході “Відновлення”, організованому волонтерською організацією @Меценати_для_солдата, Хрищук Тетяна, студентка ОНП Гарденотерапія, знайомила дружин небесних та зниклих безвісти воїнів з поняттям про гарденотерапію, особливістю терапевтичних та сенсорних садів.
Знайомились з лавандою та лушпинням гречки через зір, дотик, аромат, звук та смак. Адже саме відчуття, допомагають нам перебувати тут і тепер.
Відкриттям для учасниць (як і для мене менше як 2 тижні тому), стало лушпиння гречки . Учасниці відмітили, що з ним дуже цікаво і приємно взаємодіяти.
Аромат лаванди наповнив бібліотечну залу. Люба Фрадинська підготувала чудову добірку літератури, щоб учасниці змогли детальніше познайомитись з лікарськими рослинами та садівництвом.
Ефірна олія лаванди і 40 методів її використання – заінтригували))
Після наповнення заспокійливим ароматом лаванди в приміщенні, трішки тонусу додавали собі чаєм з ефірною олією лимону.
Кожна учасниця виготовила одну арома-торбинку для себе, і одну, щоб передати військовим, разом із маскувальними сітками, які плетуть в бібліотеці волонтери. До кожної торбинки, дівчата написали ще записки з побажаннями.
Спасибі Ruslan Telipskyi за запрошення, учасницям за щирість, відкритість та позитивну взаємодію. А Волинська обласна бібліотека для юнацтва за технічну підтримку та затишну локацію.
4 лютого 2023 року, в Бібліотеці ДІМ, м. Луцька, здобувачем другого (магістерського) рівня вищої освіти ОНП Гарденотерапія Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Тетяною Хрищук, було проведено гарденотерапевтичний захід “Сердечні пахощі для солдата”.
Метою заходу було емоційне наповнення учасників через взаємодію з природним матеріалом та виготовлення ароматних сердечок для передачі військовим, які зараз на реабілітації в Луцьку.
На захід були запрошені діти з мамами, щоб організувати якісний спільно проведений час. Та можна було приходити і лише дітям.
Бібліотекар Юлія Аркушин, познайомила дітей з історією та цікавими фактами про лаванду та наявними у бібліотеці книгами про рослини.
Тетяна Хрищук, розповіла про різновиди лаванди, особливості терапевтичних, сенсорних та аромасадів, де може рости лаванда.
Разом з учасниками, пізнавали лаванду та лушпиння гречки через 5 органів чуття: зір, дотик, нюх, смак, звук. Дещо було дуже незвично. Особливо – “слухати” як звучать рослини.
Знайомились з ефірною олією лаванди і її властивостями. Аромамед з ефірної олії лаванди дуже сподобався учасникам.
Діти та дорослі із захватом та особливою любов’ю почали виготовляти ароматні серця разом із майстринею Яною Пасічник. Учасники із захопленням засипали квіти лаванди та лушпиння гречки. Що додавало спокою та розвивало дрібну моторику дітей. Вчились робити прихований шов. Усвідомлення, що одне із сердець вони передадуть військовим, додавало особливого тепла та душевності.
Ресурси відновлювали, дегустацією ароматного трав’яного чаю, трави для якого назбирала в своєму саду і засушила, майстриня Яна Пасічник.
По одному сердечку, учасники забрали додому, а 37 передадуть військовим, що зараз на лікуванні в Луцьку.
Щира вдячність усім, хто підтримав ініціативу
26-27 січня 2024 р. тренерами Наталею Фалько та Наталією Гузь в рамках реалізації Проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних менших і ромів в Україні», завдяки підтримці Мелітопольської міської ради Запорізької області проведено психологічний тренінг для молоді «Соціальна згуртованість молоді у подоланні етнічних стереотипів та конфліктів: інструменти діалогу».
25.01.2024 в рамках реалізації стратегічним напрямів з інтернаціоналізації університету у 2023-2024 рр. здобувачі магістерського рівня, спеціальності 053 Психологія, ОП «Клінічна та реабілітаційна психологія» та ОП «Практична психологія» активно беруть участь у програмі міжнародної психологічної школи факультету психології та когнітивістики Університету ім. Адама Міцкевича у Познані.
За умовами діяльності міжнародної психологічної школи здобувачі мають змогу проходити навчання на практико орієнтованих курсах – «Робота психолога під час війни» та «Практичні основи психотерапевтичного консультування, самопізнання та саморефлексії». Головний наголос під час навчання на курсі «Робота психолога під час війни» здійснюється саме на розвитку практичних навичок: розбір реальних кейсів з урахуванням особливостей різних вікових груп та клієнтських запитів під час війни, оволодіння практичними методами та методиками, опанування корисної теоретико-практичної бази. Наші здобувачі мають змогу отримати, як теоретичне підґрунтя по роботі: з кризою (види криз, розуміння станів людини в кризових ситуаціях, методики по роботі з клієнтами в кризі) та з розладами, пов’язаними з тривогою страхом та стресом. Так і практичну базу, яка допоможе швидко відшукати ефективні шляхи допомоги клієнту, сприятиме побудові психологічно-терапевтичного плану, з використанням представлених технік в залежності від запиту та потреби клієнта. Курс ведуть два практичні психологи, словесні психотерапевти, які працюють в різних напрямках: позитивної психотерапії та системно-сімейної психотерапії, завдяки чому слухачі матимуть змогу побачити в роботі одразу два різних підходи, і збагатити та розширити своє уявлення про роботу психолога під час війни в рамках одного курсу. Ведучі: Лінда Папітченко – психолог, психотерапевт в методі Позитивної та Транскультуральної Психотерапії (Positive and Transcultural Psychotherapy), досвід роботи з клієнтами 8 років. Юлія Гребенщикова – психолог, системний-сімейний консультант, яка працює в пункті інтервенції кризисної в м. Познань. Автор тренінгу для дітей, у яких спостерігаються ознаки дезадаптації в нових життєвих умовах. Досвід практичної роботи 13 років. В процесі проходження навчання на курсі «Практичні основи психотерапевтичного консультування, самопізнання та саморефлексії» наші здобувачі ознайомлюються із техніками: активного слухання, метафора, конфронтація, саморозкриття; зрозуміти структуру психотерапевтичної консультації; навчитися висувати і перевіряти психотерапевтичну гіпотезу. Даний курс передбачає також заняття із самопізнання, завдяки яким здобувачі зможуть краще зрозуміти свої сильні та слабкі сторони у роботі з людьми в форматі індивідуального консультування, а також розпізнавати запити в яких є ефективнішими. Ведуча курсу: Лінда Папітченко – психолог, психотерапевт в методі Позитивної та Транскультуральної Психотерапії, яка активно працює з українськими біженцями в Осередку допомоги родині в Польщі. Курси тривають з січня до червня 2024 року на базі факультету психології та когнітивістики Університету ім. Адама Міцкевича (Познань, Польща). Бажаємо здобувачам успіху у розширені наукових та професійних кордонів.
Кафедра психології виграла тендер на надання послуги з організації та проведення наукового курсу за темою «Сучасні психологічні технології подолання травми війни у роботі з дітьми»
в рамках виконання проекту UNICEF – «Комплексна програма співпраці з територіальними громадами Львівської області щодо гуманітарного реагування та раннього відновлення» та реалізації цілей проєкту: “
Багатогральна програма конвергенції з гуманітарного реагування та якнайшвидшого відновлення на Західній Україні”. Замовником наукової послуги виступив Міжнародний Фонд Охорони Здоров’я та Навколишнього Середовища “Регіон Карпат”(МФОЗНС “Регіон Карпат”). Згідно укладеного договру між установами впродовж реалізації курсу (8.01-14.01.2024 року) слухачі розглянуть та опрацюють практично орієнтовні технології травмафокусованої терапії у роботі з дітьми в умовах війни, особливості роботи з дитячою травмою та травмуючою подією: фундаментальні аспекти та техніки, специфіку психіатрично пропедевтики та сенсорної інтеграції в процесі подолання травматичного досвіду у дітей тощо
.
16 січня 2024 р. відбувся круглий стіл «Практична підготовка на освітніх програмах спеціальності 053 Психологія: Погляд стейкхолдера»
Організаторами форуму виступили гаранти освітніх програм кафедри психології: ректор, доцент Фалько Наталя Миколаївна (ОП Психологія. Практична психологія. ОР Магістр), керівник Центру експертизи і моніторингу якості освітнього процесу, завідувач кафедри психології Прокоф’єва Олеся Олексіївна (ОП Психологія. Клінічна психологія. ОР Бакалавр), професор Ковальова Ольга Вікторівна (ОП Клінічна і реабілітаційна психологія. ОР Магістр), доцент Шевченко Світлана Віталіївна (ОП Психологія. Психологічне консультування. ОР Бакалавр), доцент ****** (ОНП Гарденотерапія. ОР Магістр).
Радо зголосилися до участі у форумі запрошені гості, зовнішні стейкхолдери, випускники:
- Шиліна Галина Анатоліївна – кандидат педагогічних наук, керівник управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької обл.
- ******** Тетяна Геннадіївна – директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 2» Мелітопольської міської ради Запорізької обл.
- Ткачова Тетяна Сергіївна – фахівець з навчання, оцінки та розвитку персоналу ПрАТ МХП «Оріль-Лідер»
- Сіренко Тетяна Василівна – заступниця директора ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова Поляна» МОЗ України
- Бреславець Людмила Георгіївна – практичний психолог, арт-терапевт, директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Солоницівської селищної ради
- Савченко Наталія Миколаївна – директор ліцею № 16 Мелітопольської міської ради Запорізької обл.
- Петров Володимир Миколайович – психолог-волонтер, простір для ВПО Шелтер, випускник ОП Практична психологія
- Поліщук Юлія Віталіївна – старший викладач Дніпровського національного університету, дефектолог, логопед, медичний психолог, здобувач ОП Клінічна і реабілітаційна психологія
- Нікітіна Ірина Володимирівна – психолог, арт-терапевт, фасилітатор, психолог 2021 року у Дніпропетровській обл., керівник центру розвитку особистості «ПізнавайКА» (м. Кривий Ріг), здобувач ОП Клінічна і реабілітаційна психологія
- Прийменко Дмитро Сергійович – кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, здобувач ОП Клінічна і реабілітаційна психологія
- Емінова Елла Сергіївна – психолог у Центрі надання психологічної допомоги для українців в Garden Lane Church, Велика Британія, практичний психолог Василівська ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів, психолог-консультант БФ «UA Mental Help”, випускниця ОП Практична психологія
- Муха Людмила Вікторівна – волонтер Благодійної організації «Світ українцям», психолог Запорізької початкової школи «Злагода» здобувач ОП Клінічна психологія
- Бідованець Олена Юліанівна – головний спеціаліст психічного здоров’я, Державна установа «Центр громадського здоров’я МОЗ України», здобувач ОНП Гарденотерапія
- Kлiмeнтьєвa Biктopiя Bячecлaвiвнa – директор з маркетингу ТОВ «ЮКРЕЙН Ізатекс Інвест», холдинг ISATEX INVEST GROUP, здобувач ОП Клінічна та реабілітаційна психологія
У форумі приймали участь науково-педагогічні працівники з групи забезпечення освітніх програм: доцент Кобильник Лілія Миколаївна, доцент Гузь Наталія Василівна, ст. викл. Мостова Тетяна Олександрівна, а також старший лаборант кафедри психології Ціомашко Світлана Дмитрівна, лаборант Устюгова Яна Едуардівна.
Під час круглого столу були обговоренні вектори співпраці стейкхолдерів і гарантів освітніх програм, механізми і процедури впливу стейкхолдерів на освітню програму і якість освітнього процесу на освітній програмі, зокрема внесення пропозицій до формулювання галузевого і регіонального контексту ОП.
На зустрічі детально обговорювались питання практичної підготовки, зокрема, програми практик на ОР Бакалавр (виробнича практика (психодіагностична), виробнича практика (психопрофілактична), виробнича практика (розвиткова), виробнича практика (з фаху)) та ОР Магістр (виробнича практика з клінічної психології, виробнича практика з реабілітаційної психології, виробнича практика (з фаху)).
Дискусія на круглому столі була побудована навколо питань: Які види активності можуть здійснювати студенти-практиканти на базі установи? Чим можуть допомогти студенти персоналу (психологи, медики)? Що саме можуть розробити студенти, що стане у нагоді і їм, і організації? Що саме може запропонувати установа для організації практики (документація, консультації, діагностика, консультація фахівців з проходження практики, групові форми роботи тощо), враховуючи різні типи установ і онлайн/офлайн режим роботи?
Стейкхолдери наголошували на психодіагностичній і психоедукаційній роботі студента-практиканта, врахування онлайн формату роботи. Петров Володимир запропонував започаткувати для здобувачів спеціальності, які вже працюють за фахом інтервізійні групи. Доц. Прокоф’єва Олеся та директор КУ «Інклюзивно-ресурсний центр № 2» ММР ******* Тетяна обговорили можливість організації курсів підвищення кваліфікації для фахівців ІРЦ на базі кафедри психології.
Результати круглого столу «Практична підготовка на освітніх програмах спеціальності 053 Психологія: Погляд стейкхолдера» будуть обговорені на розширеному засіданні кафедри психології задля урахування зазначених пропозицій у програмах виробничих практик та змістового оновлення у 2024 році освітніх програм Психологія. Клінічна психологія. ОР Бакалавр, Психологія. Психологічне консультування. ОР Бакалавр, Психологія. Практична психологія. ОР Магістр, Клінічна і реабілітаційна психологія. ОР Магістр, ОНП Гарденотерапія. ОР Магістр.
Дякуємо всім учасникам за активну участь і запрошуємо до нових зустрічей!
НОВІ ДОСЯГНЕННЯ НЕЗЛАМНИХ ОСВІТЯН!
Кафедра психології виграла тендер на надання послуги з організації та проведення наукового курсу за темою «Сучасні психологічні технології подолання травми війни у роботі з дітьми» в рамках виконання проекту UNICEF – «Комплексна програма співпраці з територіальними громадами Львівської області щодо гуманітарного реагування та раннього відновлення» та реалізації цілей проєкту: “Багатогральна програма конвергенції з гуманітарного реагування та якнайшвидшого відновлення на Західній Україні”.
Замовником наукової послуги виступив Міжнародний Фонд Охорони Здоров’я та Навколишнього Середовища “Регіон Карпат”(МФОЗНС “Регіон Карпат”).
Згідно укладеного договру між установами впродовж реалізації курсу (8.01-14.01.2024 року) слухачі розглянуть та опрацюють практично орієнтовні технології травмафокусованої терапії у роботі з дітьми в умовах війни, особливості роботи з дитячою травмою та травмуючою подією: фундаментальні аспекти та техніки, специфіку психіатрично пропедевтики та сенсорної інтеграції в процесі подолання травматичного досвіду у дітей тощо.
ПИШАЄМОСЬ ТА ВІТАЄМО З ЧЕРГОВОЮ ПЕРЕМОГОЮ!
Сьогодні, 22 грудня 2023 року, відбулося урочисте вручення дипломів переможцям обласного студентського конкурсу наукових проєктів «Наука для відбудови Запорізького регіону у воєнний та повоєнний час»!
Відкрив урочистий захід та провів церемонію вручення голова Запорізької обласної державної адміністрації, начальник обласної військової адміністрації Юрій Малашко.
На заході також були присутні:
директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна,
голова конкурсної комісії Альона Гавриленко,
ректори та наукові керівники переможців конкурсу.
Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає з отриманням диплому II ступеня здобувачку ІІ (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальностями 053 Психологія та 013 Початкова освіта СУХОМЛІНОВУ АНАСТАСІЮ!
Ця нагорода засвідчує високий рівень підготовки наукового проєкту, професійний та творчий підхід, новаторські ідеї та презентаційну компетентність під час захисту проєкту!
Тема наукового проєкту Анастасії: «Лідерські вектори реалізації молодіжної політики у воєнний та повоєнний час».
Щиро вітаємо Анастію та її наукового керівника із заслуженою нагородою! Бажаємо подальших наукових звершень та професійних перемог!
20 грудня 2023 року на кафедрі психології відбулась чергова зустріч зі студентськими гарантами та старостами академічних груп спеціальності 053 Психологія “Студентський гарант: пропозиції до оновлення освітніх програм”.
02.12.2023 року в рамках роботи Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя» було проведено засідання секції: «Особливості використання засобів мистецтва у процесі розвитку життєстійкості особистості».
Під час зустрічі здобувачі вищої освіти спеціальності 052 Психологія поділилися результатами власних наукових досліджень, практичними наробками, досвідом використання різноманітних психотехнік у роботі з різними категоріями осіб з метою розвитку стресостійкості і укріплення особистісного ресурсу. Цікавими і змістовними були доповіді Горобець Світлани («Психологічні особливості розвитку життєстійкості ВПО»), Єсіної Олесі («Особливості взаємозв’язку емоційного вигоряння та самоідентифікації у військовослужбовців при виконанні бойових завдань»), Коломєєць Лариси («Розвиток креативності педагогів засобами психологічного тренінгу»), Омельницької Світлани («Віра в себе через казкотворчість») та ін.
Всі присутні підкреслили високий рівень представлених доповідей, їх актуальність, практичну спрямованість. Модератор заходу – к.психол.н., доц. кафедри психології Остополець І.Ю. підкреслила, що у нинішній час повномасштабної війни, яку розв’язала Російська Федерація на території нашої країни пошкоджено понад три з половиною тисячі закладів освіти, зокрема понад сімдесят університетів, наукових лабораторій та науково-дослідних інститутів. Але ми, навіть не маючи стін, належного обладнання та матеріального забезпечення, продовжуємо працювати, проводити дослідження, доказуючи всьому світу: українці незламні! З Вірою у ПЕРЕМОГУ!
1 грудня 2023 року в рамках Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя» Тетяна Кузьменко (керівниця лабораторії арттерапії та інноваційних технологій психологічної допомоги кафедри практичної психології, координатора психологічної служби Університету Григорія Сковороди у Переяславі) презентувала практико орієнтований майстер-клас «Використання метафоричних асоціативних зображень у психологічному консультуванні».
В процесі майстер-класу Тетяна Кузьменко презентувала авторську модель ведення психоконсультативної сесії засобами метафоричних асоціативних зображень, поділилась власним досвідом імплементації цього інструментарію в процес психологічної допомоги, розглянула етичні принципи психоконсультативного процесу. 150 учасників майстер-класу жваво підключалися до процесу обговорення, індивідуально виконували практичні завдання та рефлексували наприкінці заходу. Практико орієнтована складова майстер-класу спрямована на інтеріоризацію теоретичного й практичного досвіду, допомагає акумулювати професійні компетентності та розширювати можливості впровадження інноваційних арт-терапевтичних технологій у процес професійної діяльності сучасного психолога. Дякуємо нашій майстрині та всім учасникам за плідну співпрацю та активну участь у майстре-класі!
У рамках Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя» відбувся Майстер-клас професіонала-практика Сербової Ольги
кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології та педагогіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.
Тема майстер-класу: : “Вплив архетипів на духовну трансформацію українців під час війни (робота з метафорою «Чаювання з Перемогою»)”
Під час МК говорили про специфіку психологічної допомоги людині під час та після війни через активізацію метафоричного і символічного мислення. Зміст колективного несвідомого потребує постійного інформаційного обміну із свідомим соціальним життям, це є умовою збереження та відновлення психосоціального здоров’я.
Методика Р. Ткач «Чаювання з Перемогою» через складання терапевтичних метафор за запропонованими алгоритмами дає змогу знайти ресурси для відновлення. Такий підхід сприятиме досягненню психологічного благополуччя після травмуючих події, а саме: допоможе переосмислити пережитий досвід, досягнути внутрішньої гармонії, про-будить здатність сприймати та надавати допомогу тощо.
Прописали казку за алгоритмом, що допомогло звільнитися від напруги й надало відчуття надії та віри в Перемогу!!!
Методика рекомендована до використання для психологам, соціальним працівникам, волонтерам.
У рамках міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Педагогіка мистецтва для збереження і розвитку психічного і фізичного здоров’я та культурного зростання особистості впродовж життя» відбувся Майстер-клас професіонала-практика.
Вікторії Назаревич – кандидата психологічних наук, доцента кафедри вікової та педагогічної психології Рівненського державного гуманітарного університету.
Тема майстер-класу: «Організація консультативного супроводу при втратах за методикою «Сила болю»».
Розробкою цієї методики слугували руйнівні зміни в ментальному здоров’ї українців, які спричинені втратами війни та значною кількістю болю, який був спричинений війною в Україні на початку 2022 року.
На момент створення методики війна на Україні триває і цей психологічний інструмент є спробою знайти необхідні рішення задля збереження сили нації в болях втрат та її психічного здоров’я як необхідної основи подальшого відродження та оновлення країни.
Методика «Сила Болю» – це набір проективних карток та інструктивних метеріалів, які можна використовувати в роботі з травматичним досвідом клієнта у процессі проживання втрати, з метою інтеграції травм у резильєнтні особистісні характеристики.
Методика рекомендована до використання практичним психологам, терапевтам та фахівцям суміжних професій, які здійснюють супровід травмотичного досвіду клієнта.
Завершився передзахист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Психологія. Практична психологія.
До захисту рекомендовано 7 здобувачів денної форми навчання і 41 здобувач заочної форми навчання.
Здобувачами були продемонстровані наукові наробки з актуальних тем практичної психології: Особливості копінг-стратегій поведінки жінок, які вимушено мігрували в Англію, Особливості взаємозв’язку емоційного вигоряння з самоідентифікацією у військовослужбовців при виконанні бойових завдань, Психологічні особливості суб’єктивної картини світу внутрішньо переміщених осіб, Психологічні детермінант професійної самореалізації жінок, які вимушено переміщені внаслідок воєнних дій, Психологічні особливості відчуття самотності дорослої людини, Розвиток креативності педагогів засобами психологічного тренінгу, Використання дихальних технік у процесі зниження рівня тривожності у внутрішньо переміщених осіб, Розвиток комунікативної компетентності особистості майбутніх психологів та інші.
Бажаємо здобувачам успішного захисту під час атестації у грудні!
Вітаємо з визнанням та науковими здобутками!
14 листопада 2023 року на урочистому заході, присвяченому нагородженню переможців обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2023 році, була нагороджена Єсіна Олеся Андріївна, здобувачка вищої освіти спеціальності 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти. Обласний конкурс обдарованої молоді проводиться щороку в рамках виконання обласної цільової програми «Молодь Запорізького краю на 2022-2026 роки», затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 15.02.2022 року №66. Обласний конкурс обдарованої молоді проводиться з метою підтримки обдарованої молоді Запорізького краю, розкриття її здібностей, сприяння розвитку науково-дослідницького інтересу. За результатами засідань конкурсної комісії наукова робота Єсіної О.А. на тему «Психологічні особливості емоційного вигоряння у військовослужбовців при виконанні бойових завдань» визнана кращою у номінації «педагогічні та психологічні науки»в категорії «студенти». Наукова робота Єсіної О.А. присвячена актуальній темі та є результатом довготривалих емпіричних досліджень, має прикладний характер, спрямований на розробку системи комплексного супроводу військовослужбовців в процесі виконання бойових завдань. Бажаємо творчих успіхів та подальших наукових відкриттів!
ПРОДОВЖУЄМО СПІВПРАЦЮ ТА ВЗАЄМОДІЮ!
На цьому тижні продовжується стажування викладачів МДПУ імені Богдана Хмельницького за програмою он-лайн курсу «Learner-Centred Methodologies and Techniques» («Методики та техніки студентоцентрованого навчання») в межах грантового проєкту університету «Bringing Opportunities and Organizational Success To Small Local Universities in Ukraine» (BOOST) за міжнародною програмою Erasmus+ (напрям KA2 CBHE).
Під час асинхронної частини курсу учасники дізналися про інтерактивні підходи до навчання та викладання; детально розібрали якості викладача ЗВО; розглянули «Індивідуальний план підтримки здобувача освіти з особливими потребами»; створили тест на платформі Moodle; набули практичних навичок щодо формулювання цілей і результатів навчання, побудови змісту, удосконалення навчального матеріалу, необхідних для розробки студентоцентрованого силабусу з різних дисциплін.
Синхронна частина курсу (13-26 листопада 2023р.) передбачає обговорення виконаних завдань, а також обмін досвідом з лекторами Приморського університету (Словенія), Державного Університету в Ельблонзі (Польща) та Тартуського університету (Естонія) під час онлайн-сесій.
3 листопада 2023 року в рамках І Міжнародної виставки «РЕФЛЕКСИВНО-КОНСТРУКТИВНІ НОВАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ», присвяченій 100-річчю МДПУ імені Богдана Хмельницького
24 жовтня 2023 року викладачі та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія МДПУ імені Богдана Хмельницького брали участь у Всеукраїнському заході, лекції-тренінгу «Психологія в мистецтві та мистецтво в психології – частина 4: арт-терапія в дії».
Захід було організовано в рамках Договору про співпрацю між Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького і Одеським інститутом ПрАТ «ВНЗ «МАУП». До заходу було залучено понад 200 осіб.
Цікавою та інформативною була міні-лекція про сутність і різновиди арт-терапії в консультативній практиці психолога, інтерактивні практичні вправи з використанням авторської розробки низки метафоричних карток, яку провела Олена Бальбуза – методист ООРЦПІО, старший викладач кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», доктор філософії в галузі психології МКА МАУП.
Далі роботу продовжила Алла Нерубасська, д.філос.н., доцент, завідувачка кафедри загальнонаукових соціальних та поведінкових дисциплін Одеського інституту ПрАТ «ВНЗ «МАУП». Вона запропонувала цікаву авторську методику «Енергія долоні – цілюща сила». Завдяки цій вправі всі учасники змогли проаналізувати свої ресурси, замислитися над суттєвими сенсами власного життя, отримати уявлення про можливості використання цієї техніки в роботі з клієнтами.
До 100-річчя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького 23 жовтня 2023 року було проведено лекцію на тему: “Українська міфологія та психоаналіз. Архетипні образи в міфах”.
Лекторка: Тиховська Оксана Михайлівна – професор кафедри української літератури ДВНЗ «Ужгородський національний університет» доктор філологічних наук, доцент.
Слухачам було представлено:
- Образи птахів-деміургів у космогонічних міфах українців
- міфи про створення світу двома божествами: бог (Род, Прабог), Арідник/Сатанаїл, Алей
- Образи богів у міфах про створення світу з яйця
- Архетипна семантика образів язичницьких богів
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри Психології та здобувачів Тиховській Оксані Михайлівні за доступну та корисну інформацію. Ваш вклад дуже важливий, адже завдяки таким заходам ми можемо краще розуміти людей та надавати потрібну та доречну допомогу
20 жовтня 2023 року о 14.20 відбувся захід – методичний семінар “Мінна безпека”, організований кафедрою психології та кафедрою біології людини та екології Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького за участю інструктора-фахівця.
В заході прийняли участь не тільки науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти нашого університету, а й учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів.
Учасники семінару були ознайомлені з видами вибухонебезпечних предметів (ВНП), правилами поводження з ними, алгоритмом дій у випадку виявлення ВНП, методичними рекомендаціями та матеріалами щодо уроків з мінної безпеки для учнів різних класів, онлайн-курсами з підвищення кваліфікації з даної тематики.
17.10.2023 року викладачами кафедри психології доц. Прокоф’євою О.О. та доц. Остополець І.Ю. було розпочато цикл науково-методичних семінарів для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня щодо особливостей підготовки і написання кваліфікаційної роботи. У заході взяли участь понад 70 здобувачів ОП Психологія. Практична психологія і ОП Клінічна і реабілітаційна психологія.
Остополець І.Ю. розказала про особливості вибору проблеми дослідження, формулювання теми магістерської роботи, її об’єкту, предмету, мети і завдань. На прикладах пояснила алгоритм роботи, надала корисні посилання на фахові журнали з психології, щоб студенти мали змогу швидко визначитися із тими проблемами, які наразі є актуальними і потребують розробки.
Також Ірина Юріївна розказала про методику написання вступу до магістерської роботи. Означила основні пункти, які треба відобразити у цій частині роботи, навела приклади формулювань. Свій виступ вона супроводжувала презентацією, яка допомагала наочно побачити всі основні елементи роботи, яку треба провести, оформлюючи вступ.
Науково-методичний семінар продовжила доц. Прокоф’єва О.О., яка детально пояснила особливості здійснення підбору літератури за темою магістерської роботи, розказала про вимоги до оформлення цитувань та списку використаних джерел. Вона детально пояснила процедуру підбору теоретичних джерел, описала як здійснювати аналіз наукових статей, монографій тощо, поділилася особливо цінними для здобувачів посиланнями на корисні інтернет-ресурси.
Викладачі відповіли на численні запитання здобувачів та означили терміни виконання магістерського дослідження. Олеся Олексіївна пояснила необхідність і можливості участі у наукових конференціях з метою апробації результатів роботи.
До 100-річчя Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького 21 вересня 2023 року відбулась гостьова лекція на тему: «Умови ефективної реабілітації дітей з ментальними порушеннями». Захід організований для здобувачів спеціальності 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Лекторка: Кваша Наталія Валентинівна – методист Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), викладач ЗНУ.
На лекцію були запрошені викладачі та здобувачі вищої освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, а також інші заклади вищої освіти України.
На зустрічі розглядалися такі питання: з чого складається життя нормальної людини, доступність та індивідуальна програма реабілітації, участь в ній членів родини.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Кваші Наталії Валентинівні за доступну та корисну інформацію. Ваш вклад дуже важливий, адже завдяки таким заходам ми можемо краще розуміти людей та надавати потрібну та доречну допомогу
19 вересня відбулася гостьова лекція на тему: « Особливості використання Символдрами в психотерапевтичній практиці»
Лекторка: Войцехівська Наталія Вікторівна – навчаючий психотерапевт за методом символдрама, регіональний керівник символдрами ІРСГП та МТКІП, навчаючий психотерапевт УСП, дитячий психотерапевт, коуч.
На лекцію були запрошені викладачі та здобувачі вищої освіти МДПУ імені Богдана Хмельницького, а також інші заклади вищої освіти України.
Захід організований для здобувачів спеціальності 053 Психологія другого (магістерського) рівня вищої освіти. Слухачі ознайомились з КАТАТИМНО-ІМАГІНАТИВНОЮ ТЕРАПІЄЮ або символдрамою, а саме: на чому базується та як використовується метод роботи з уявою. Здобули знання застосування методу та рекомендації, де не варто використовувати символдраму. Практично ознайомились з образом “Дерево!”.
Висловлюємо вдячність від колективу кафедри психології та здобувачів Войцехівській Наталії Вікторівні за цікаву та корисну інформацію. Такі зустрічі мають надзвичайно важливе значення для молодих спеціалістів, надихають та нагадують про важливість нашої роботи…
19 вересня 2023 року відбулося пленарне засідання VI Міжнародної наукової конференції «Інформаційні та інноваційні технології в XXI столітті», яка була організована Сілезькою академією (Республіка Польща) спільно з Бердянським державним педагогічним університетом, Братиславським університетом економіки і менеджменту (Словаччина), Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького та іншими українськими закладами вищої освіти та громадськими організаціями.
Наукова конференція проводилася у змішаному форматі. Модераторами виступили Тетяна Несторенко, проф. Сілезької академії, та Назар Добош, доц. Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Науковий форум почав ректор Сілезької академії, проф. Сілезької академії Александер Остенда. Він привітав всіх присутніх та учасників конференції, які приєдналися заочно і побажав цікавих дискусій та подальших успіхів у співпраці. Також з вітаннями виступили: Якуб Щвєжавський – декан WABiSS Сілезької академії, Наталя Фалько – ректор Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Юрій Лянной – ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Лілія Клочек – проректор з наукової роботи Центральноукраїнського державного університету ім. Володимира Винниченка та Яна Сичікова – проректор з наукової роботи Бердянського державного педагогічного університету.
У першій частині пленарного засідання виступили з доповідями Яна Сичікова – д.техн.н, проф., Бердянський державний педагогічний університет; Олег Богут – Міжнародний економіко-гуманітарним університет імені академіка Степана Дем’янчука; Оксана Полянська – д.мед.н., проф., Буковинський державний медичний університет, Юдита Мачейчик (Сілезька академія); Ольга Луковська – д.мист., проф., Львівський палац мистецтв, Українська академія друкарства. Доповіді науковців були присвячені обговоренню актуальних питань сьогодення у різних галузях науки і техніки, мистецтва і освіти, економіки і суспільного розвитку.
Друга частина пленарного засідання була присвячена економічним та фінансовим проблемам. З доповідями виступили Ігор Алєксєєв – д.е.н., проф., Національний університет «Львівська політехніка»; Марина Мащенко – д.е.н., проф., Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Олександра Мандич – д.е.н., проф. (Державний біотехнологічний університет).
Після перерви робота продовжилася у секційних засіданнях, які проводилися також і вишами-співорганізаторами конференції, в тому числі і у Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького.
У Сілезькій академії на засіданні виступили викладачі і науковці Національного університету «Львівська політехніка», Бердянського державного педагогічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Центральноукраїнського державного університету ім. Володимира Винниченка.
Підсумок першого дня роботи підвела д.техн.н., проф.Ірина Ємченко (Національний університет «Львівська політехніка»).
За результатами конференції буде видано колективну монографію, яку буде оприлюднено на сайті Сілезької академії.
Викладачі та здобувачі вищої освіти нашого університету стали активними учасниками цієї конференції та підготували низку наукових публікацій за результатами власних досліджень, які будуть опубліковані у колективній монографії.
14 вересня відбулась гостьова лекція на тему: «Розвиток стресостійкості та розкриття внутрішніх ресурсів».
ДО УВАГИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!
ДО УВАГИ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ УНІВЕРСИТЕТУ!
25 серпня 2023 року між Центр психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України та Мелітопольським державним педагогічним університетом імені Богдана Хмельницького було підписано договір про співпрацю.
Колектив Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького щиро вітає здобувачку ІІ (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 013 Початкова освіта та 053 Психологія, голову студентської ради університету СУХОМЛІНОВУ АНАСТАСІЮ з призначенням іменної академічної стипендії Верховної Ради України!
Про це йдеться у наказі МОН України від 10 серпня 2023 року № 971 “Про призначення іменних академічних стипендій Верховної Ради України здобувачам фахової передвищої та вищої освіти на 2023/2024 навчальний рік”.
Пишаємось нашою талановитою, активною та успішною студенткою!
Бажаємо подальших успіхів, нових яскравих відкриттів та творчих злетів!
КОЛЕКТИВ УНІВЕРСИТЕТУ ЩИРО ВІТАЄ!
Вітаємо з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Особистість – суспільство – війна:суспільно-політичні, психологічні, соціокультурні аспекти»!
4липня 2023 року на базі Хмельницького національного університету в онлайн форматі був проведений ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Особистість – суспільство – війна:суспільно-політичні, психологічні, соціокультурні аспекти» за напрямом «Психологічні студії».
КОЛЕКТИВ УНІВЕРСИТЕТУ ВІТАЄ!
28 червня 2023 року у місті Запоріжжі відбулися вибори ректора Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.
За результатами таємного голосування переможницею виборів визнано кандидатку психологічних наук, доцентку Фалько Наталю Миколаївну. Її кандидатуру підтримали 99,3% учасників голосування.
Саме Наталя Фалько продемонструвала ефективний менеджмент у надзвичайно критичних умовах, ініціювала переміщення нашого університету, сприяла невпинності його функціонування і виконання пріоритетних завдань в умовах воєнного стану.
Студентський і трудовий колективи університету щиросердно вітають свого лідера, Наталю Фалько, з абсолютною перемогою!