«Специфіка проведення тренувального заняття з волейболу в умовах волейбольного клубу «De Haan» (Бельгія)»
1 листопада 2024 року кафедра теорії та методики фізичного виховання провела науково-практичний нетворкінг «Специфіка проведення тренувального заняття з волейболу в умовах волейбольного клубу «De Haan» (Бельгія)» у форматі ZOOM-відеоконференції.
Учасників заходу привітали заступниця начальника управління фізичної культури та спорту Мелітопольської міської ради Запорізької області Людмила Саклінська, проректор з наукової, інноваційної роботи та міжнародної співпраці, кандидат історичних наук, доцент Лариса Полякова, декан факультету фізичної культури, спорту та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Андрій Проценко, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання, доктор біологічних наук, професор Тетяна Христова.
Спікером нетворкінгу виступила справжня фахівчиня та фанатка своєї справи Проценко Дар’я Андріївна. В 2015 році вона почала тренуватися в Дитячо-юнацькій спортивний школі №1 міста Мелітополь, у 2020 році здобула кваліфікацію кандидат в майстри спорту України з волейболу. У 2021 році дівчина була прийнята в Польський спортивний інтернат та стала гравцем команди міста Бельско-Бяла, з 2022 року – гравець команди Hermes Volley Oostende (Бельгія). З 2024 року – гравець Volley De Haan (Бельгія) та тренер U 11 в цьому ж клубі.
До обміну думками долучились ті, хто цікавиться сучасними аспектами збереження та зміцнення фізичного та ментального здоров’я, теорії та методики фізичного виховання та специфікою дитячого та юнацького спорту в Україні та країнах Євросоюзу. Захід об’єднав здобувачів вищої освіти, науково-педагогічних працівників університету та стейкхолдерів.
Дар’я дуже докладно та ґрунтовно висвітлила свою історію успіху як професійного гравця волейбольного клубу та дитячого тренера. Звернула увагу на різницю тренувального процесу в дорослому та дитячому волейболі в Бельгії. У ході активного обговорення окресленої проблеми спікер поділилися своїми поглядами щодо сучасних векторів спортивного відбору та практичної підготовки юних волейболістів, надала науково-обґрунтовану порівняльну характеристику системам підготовки молодих спортсменів в Україні, Польщі та Бельгії. Викладачі та здобувачі вищої освіти брали активну участь в обміні думками з цих актуальних проблем, отримали відповіді на всі запитання. Година спілкування пролетіла з блискавичною швидкістю.
Загалом, зустріч була інформативною, мотиваційною та професійною. Всі учасники отримали задоволення від спілкування в дружній невимушеній атмосфері.
Дякуємо всім за участь та позитивні відгуки про захід!